reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skaza białkowa

Mamuska, raczej mało prawdopodobne, bo uczulenie może być na BIAŁKA soi a nie na olej. Na tłuszcze uczulenia są rzadsze o ile się nie mylę, ale mam pewność, że w przypadku soi uczulenia są na białko. Zresztą nutramigen jest stosowany w przypadkach ciężkich alergii ze względu na większy stopień hydrolizy białek. Wtedy, gdy Bebilon nawet daje uczulenie.
 
reklama
Pomocy!!!

Jemy butlą Humane 1 Plus.
Od jakiegoś czasu na prawym policzku jest wysypka, czerwona, sucha z złuszczającą skórką.
Od wczoraj mały śpi bardzo nie spokojnie. Zasypia i po 5 minutach płacze i znowu zasypia. Wczoraj cały dzień tak się męczył.
Wysypki nie ma nigdzie indziej. Są małe odparzenia przy szyi ale myślałam że z powodu przyciągniętych ramion (zwiększone napięcie mięśniowe).
Kąpie w Oilatum i smaruje buzie Oilatum i nic więcej nie stosuje.
Kupy są żółto zielone twarde (bez śluzu i krwi).
Jak myślicie czy to może być skaza ?
Jutro idziemy do lekarza ale chciałabym wiedzieć czy ktoś ma podobne objawy. Z tego co widze to lekarze też najszybciej stwierdzają skaze bo najłatwiej. Na jedzenie nie może być uczulony bo nie karmie cyckiem.

Pozdrawiam
 
to prawda, że lekarze najszybciej zwalają na skazę... :-( Niby z opisu wygląda tak jak u mojej, czyli skaza, ale prawdą jest że atopowego zapalenia skóry mogą byc setki powodów...:confused:
 
A gdyby to nawet była skaza to jak mogę łagodzić tą wysypkę. Może z tego powodu śpi tak nie spokojnie bo go to swędzi. Można to czymś posmarować np. linomagiem. Do tej pory myślałam że to po oliwce bo w sumie tak się zaczeło ale odstwiłam oliwkę a wysypka jak była tak jest i jest co raz mocniejsza. Ale jak na skaze to nie ma objawów w kupce. Jest w miare normalna, tylko jak by z kolką bo są gazy dość mocne.
 
kolka też może być objawem skazy... chociaż u nas akurat kolek nie było :no: Ja wysypkę smaruję tym co Ty czyli kremem oilatum i świetnie się sprawdza, ale wiesz, jeśli to skaza, to samo usuwanie wysypki jest na nic, jeśli dzidzia je normalne mleko (tzn. modyfikowane oczywiście), bo będą pojawiały się nowe krostki. Podstawa to zmiana mleka. My pijemy ten koszmarny nutramigen, ale akurat moja mała wypija go jak coś pysznego :tak:
 
Byłam u Pani doktor. Słowa o skazie nie było. Dostaliśmy maść robioną z apteki i syrop do picia na brzuszek. Jak po tym nie minie to mamy przyjść po recepte na mleko :baffled: . Hmm a na tym mleku tak fajnie wcina że aż szkoda mi tego zmieniać ale jak by miało pomóc :confused: . Pozdrawiam
 
Mamuska fakt, uczulac moze wszystko. Tylko ze jak nutramigen uczula to co wtedy podawać? Gdzieś czytałam o preparcie z samych aminokwasów dla dzieci z ciężkimi alergami. Mam nadzieję, że Twojej Córce to nie grozi i wkrótce znajdziesz winowajcę. Może to jakiś kosmetyk, proszek albo materiał z którym Mała się styka w kontakcie np z Wami, pościelą albo tym podobnymi? A co do niespokojnego snu to prawda. Wiem, że pot nasila swędzenie dlatego Olo śpi w chłodnym pokoju i jak się wykopuje to wolę go dziesięć razy chodzić przykrywać kocem niż przywalać koldrą i przegrzewać.
Życze powodzenia!
P.S. Za nas trzymacie też kciuki, za dwa tygodnie zaczynam prowokację Enfamilem u Olka. Jak się uda, kończymy karmienie nutramigenem. :tak:
 
reklama
Irlandia, już prawie wszystko powymieniałam (w sensie proszek, oliwka itp.) a tego syfi na ciałku coraz więcej). Już się zaczynam bać tego tzw. marszu alergicznego :-(
 
Do góry