reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skaza białkowa

A rzeczy typu: naturalna wełna, pierze? To też może dawać objawy skórne. Może to niekoniecznie marsz alergiczny, może rozwinął się już AZS. Współczuję! W tym przypadku zmiany nasilają się przy zmianach pogody, przy przeziębieniu, ząbkowaniu czy po szczepieniach. Może smaruj najprostrzymi kremami i maściami suche zmiany na ciałku? Polecam Dermobazę, Lipobazę lub inne kremy tłuste i półtłuste bez środków zapachowych i składników czynnych. Z droższych kosmetyków dobry jest olejek do kąpieli Lipikar, ale nie jestem pewna czy nadaje się dla najmniejszych dzieci. Inne kosmetyki La Roche z serii Lipikar też są świetne. Oilatum nie musze chyba polecać bo broni sie sam.
 
reklama
dziewczyny mój siostrzeniec miał przepisany taki preparat o którym pisze Irlandia, wiem, że zostało im kilka puszek, a ten specyfik jest bardzo drogi nawet ze zniżką więc gdyby ktoś był zainteresowany tym "mlekiem" to proszę o wiadomość na priv
 
a u nas skaza bialkowa dala o sobie znac w 5-tym miesiacu zycia Oliwki...przez blisko 4 miesiace byla karmiona mlekiem Nan 1,pozniej Nan 2 i pewnego dnia zaczela sie pojawiac wysypka ktora z kazdym dniem nasilala sie...pediatra potwierdzil moje obawy i teraz mala jest karmiona Nan ha 2 a oprocz tego dostaje dwa razy dziennie krople zyrtec...(zeby szybciej ta wysypka zeszla)...ale poki co ona sie utrzymuje...juz tydzien dostaje te krople jest nieznaczna poprawa. Czy myslicie ze bede musiala przejsc na bebilon pepti badz nutramigen? podobno moze sie to utrzymywac przez dwa tygodnie od przejscia na mleko HA...ale jak nie przejdzie? w sumie cena mleka nie jest wazna (wazne by nie miala juz tego cholerstwa), ale w jakim przedziale cenowym znajduje sie bebilon pepti i nutramigen? za mleko nan ha 2 place 18 zl, a za nan 2 (to zwykle) placilam cos ok 10 zl...
Z goory dziekuje za pomoc i pozdrawiam:tak:
 
Nocka u mojego Piotrusia skaza została zdiagnozowana w wieku 2,5 miesiąca. Nie chciałam przechodzić na Nutramigen więc zastosowałam dietę eliminacyjną u siebie i nadal małego karmiłam piersią. Jak skończył 5 mies. próbowałam mu wprowadzić Bebilon Pepti jako zamiennik mojego mleka, bo wracałam do pracy, ale nie chciał tego pić. Jakieś 2 tygodnie później za zgodą pediatry wprowadziłam mu mleko NAN HA, że by sprawdzić jaka będzie jego reakcja. Przez 6 dni było super, na 7 go wysypało :-( NAN HA poszło w odstawkę. Teraz na nowo będę próbować go przyzwyczajać do Bebilonu. Jeśli Oliwka faktycznie ma skazę, to NAN HA jej nie pomoże, bo na opakowaniu jest napisane, żeby nie stosować u dzieci z alergią na białko krowie.

Jeśli chodzi o ceny. Bebilon Pepti i Nutramigen kosztują odpowiednio: ok 22 zł i 24 zł. Na receptę lekarską płacisz połowę tej sumy, bo jako lek te preparaty są częściowo refundowane.
 
Na bebilon i nutramigen recepta w polu "Ch. przewlekła" musi miec literke P zeby była znizka inaczej na normalna recepte odpłatnosc 100%. Ceny: Bebilon 12,23 a nutra 13,10. Czasem bywaja promocje, spróbuj szukac w aptekach sieci "Apteki słoneczne" albo Apteki Natura o ile taki sa w Twoim miescie.
 
U mojej małej skaza pojawiła się w pierwszym miesiącu. Na mleko butelkowe przeszłam jak traciłam pokarm. Początki były przeokropne ale pomógł nam pobyt w szpitali gdzie przez pierwsze dni mała nie chciała nic jeśc a poźniej jakimś cudem dałam jej butle i tak już jest do dziś.
Ale przechodzenie z cyca na butle z takim ochydnym mlekiem to cos okropnego bo cierpi i maluch i mama.
 
U Mileny skaza bialkowa zostala zdiagnozowana w piatym miesiacu.Do 9 karmilam piersia,po odstawienio jest caly czas na Isomilu i bardzo dobrze go zaakceptowala.Za puszke z recepta place okolo 7 zl.Pozdrawiam
 
reklama
U Mileny skaza bialkowa zostala zdiagnozowana w piatym miesiacu.Do 9 karmilam piersia,po odstawienio jest caly czas na Isomilu i bardzo dobrze go zaakceptowala.Za puszke z recepta place okolo 7 zl.Pozdrawiam
Moja tez jest na Isomilu i tez jest dobrze.Moja mała dostała skazy w 7 miesiacu,po 4 miesiacach stosowania Bebico.Tez tyle place za puszke.:-)
 
Do góry