reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skaza białkowa

julienx pisze:
Witam wszystkie mamy :)

Mój synek jutro kończy 2 miesiące i dziś pani Doktor zdjagnozowała u niego skazę białkową. Dała jakąś maść do zrobienia w aptece i mleczko Nutrigen (ależ jest ochydne)

Mały ma na nóżkach a teraz i na rączkach bardzo szorstką skórę mimo nawilżania parafinką i oliwką oraz kąpieli w Krochmalu. Oraz zaczerwienienia w zgięciach kolanek i łokci, nawracającą ciemieniuszkę (na szczęście nie jest silna) troche poczytałam o objawach w necie i podejrzewałam skaze białkową, a dziś pani doktor ją tylko potwierdziła...

Pójdę za ok. 2 tyg na konsultację do innego lekarza

Ja karmię piersią, ale jak patrze na tą dietę, to chyba sobie daruję, bo przecież zagłodzić sie można, bo generalniei nic nie można i jak tu wytrzymać 4-6 miesięcy (szczegolnie że mi kg po ciąży nie zostały)

Ale Antoś napewno chciałby żebyś go dalej karmiła piersią!!
Postaraj się dla niego.
Warto
 
reklama
A ja myślę, że Antoś przede wszystkim chciałby mieć zadowoloną, niezestresowaną i co ważne zdrową i niezagłodzoną mamę :D
 
A ja uwielbiam karmić piersią mojego synka  ;D I nie przeszkadza mi, że nie mogę wszystkiego jeść. Z tym, że ja jestem osóbką trochę pulchną i w moim przypadku dieta wychodzi mi na plus, bo kilogramki troszkę mi spadają  :D A dżemik morelowy bardzo lubię  ;)
Ostatnio byłam u pediatry i dowiedziałam się, że nie można żadnych owoców leśnych: malinek, jagód itp. bo są bardzo uczulające jak truskawki  ::)
Pozdrawiam
 
Eeeeeee no nie przesadzajmy z tymi owocami leśnymi, no może poziomki, ale malina czy jagoda jest w deserku już dla 4 miesięcznych bąków. Chyba przesadziła Pani doktor :)
 
No właśnie też się troszkę zdziwiłam ale w zeszłym tygodniu pozwoliłam sobie na schrupanie jednej truskawki a ze dwa dni później zjadłam dżem z owoców leśnych no i zaraz potem malutki dostał okropnej wysypki na buźce, w zgięciach łapek i klatce piersiowej. No i do końca niewiadomo czy to od tej truskawki czy od tego dżemu więc chyba w związku z tym lakarka zakazała mi tych owoców ::)
Pozdrawiam
 
czy spotkalyscie sie z uczuleniem na marchewke??bo ja z obserwacje widze ze moja dzidzia jest chyba w lasnie na nia uczulona,co jej dam marchewki to po dniu,dwoch dniach sucha skorka na nozkach i lokietkach.
 
Osobiście nie spotkałam się z uczuleniem na marchewkę, ale wiem od lekarza, że to możliwe.
Bez marchewki można żyć ;D
 
kanoot moze dzidzia nie jest uczulona na marchewke tylko na chemie w nich zawarta...marchewki najwiecej pobieraja chemii z nawozow itp dlatego to warzywo najlepiej jak tyllko z wlasnej dzialki! :)
 
reklama
Ja też gdzieś czytałam, że czasem marchew może uczulać. Ale słoiczki są chyba bezpieczne ::)
Pozdrawiam
 
Do góry