reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skaza białkowa

Witam Gabii.
U nas zniknęły prawie od razu.
Tzn. może tydzień stosowania diety i krosty zeszły.
Ale to zależy na co mały jest uczulony.
Jak pisałam wcześniej, wyeliminuj ze swojej diety nie tylko mleko i przetwory ale również wszystkie najczęściej uczulające produkty.
Poczytaj sobie jeszcze tą stronkę:
http://resmedica.pl/zdart10003.html

Czasem bywa tak, że mimo diety u dziecka nadal występuje wysypka.
Wtedy należy pomyśleć o zmianie proszku, o szerszej diecie.

Pozdrawiam
 
reklama
Donoszę, że po odstawieniu mlesia moja gwiazda nie ma żadnych objawów AZS. Skórkę ma piękną i głaciutką jak na niemowlaka przystało :) Czytałam gdzieś, że u wielu dzieci latem stan skóry siępoprawia, gorzej jest jesienią i wiosną. Pożyjemy, zobaczymy :)

Gabii z tą czekoladą to już przesadziłaś.... :) Nawet jakby dziecko nie miało alergii na mleko to i tak trochęz a wcześnie na jedzenie czekolady przy karmieniu takiego malucha :)
 
dzięki za odpowiedz, próbuję stosować dietę bezmleczną, może jak wysypka ustąpi to spróbuję pić kozie mleko,dziisaj zauważyłam na główce dziecka suche płatki, chyba to ciemieniucha, nie wiem, bo nigdy jej nie widziałam, ale jak posmarowałam ciekła parafiną to od razu sie skóra zmiękczyła i te płatki odchodzą, wcześniej brałam to jako alergię.
 
Nikos pisze:
Witam Gabii.
U nas zniknęły prawie od razu.
Tzn. może tydzień stosowania diety i krosty zeszły.
Ale to zależy na co mały jest uczulony.
Ja nie jem nabiału już ponad dwa miesiące a krosteczki dalej są niestety :( Gdzieś czytałam, że te krostki mogą schodzić nawet dwa miesiące :(
Pozdrawiam
 
ch_aga pisze:
Nikos pisze:
Witam Gabii.
U nas zniknęły prawie od razu.
Tzn. może tydzień stosowania diety i krosty zeszły.
Ale to zależy na co mały jest uczulony.
Ja nie jem nabiału już ponad dwa miesiące a krosteczki dalej są niestety :( Gdzieś czytałam, że te krostki mogą schodzić nawet dwa miesiące :(
Pozdrawiam

Widocznie jesz (jeśli karmisz piersią) nadal coś co uczula dziecko.
Albo to proszek do prania, albo może pierzynka z piór.

Oj dużo tego...
 
No właśnie karmię piersią i tu moje pytanie: czy można jeść przetwory z owoców "zakazanych", typu truskawki, wiśnie (nie wiem co jeszcze  ;D)? Chodzi mi o dżemy i soki. Bo z soków pijam tylko jabłkowy a dżem morelowy ewentualnie malinowy, chociaż niewiem czy ten mogę ale małemu nic nie jest po nim.
Pozdrawiam
 
ch_aga pisze:
No właśnie karmię piersią i tu moje pytanie: czy można jeść przetwory z owoców "zakazanych", typu truskawki, wiśnie (nie wiem co jeszcze ;D)? Chodzi mi o dżemy i soki. Bo z soków pijam tylko jabłkowy a dżem morelowy ewentualnie malinowy, chociaż niewiem czy ten mogę ale małemu nic nie jest po nim.
Pozdrawiam
Nic co ma w składzie truskawki nie nadaje się dla mam alergików.
Za to malinka i owoce leśne tak.
Są bowiem w składzie pierwszej kaszki od 4 miesiąca.

Soczek ja piłam tylko jakbłkowy i to rozrabiany wodą( tak kazała położna).

Wołowina i cielęcina również odpadają.
 
reklama
Witam wszystkie mamy :)

Mój synek jutro kończy 2 miesiące i dziś pani Doktor zdjagnozowała u niego skazę białkową. Dała jakąś maść do zrobienia w aptece i mleczko Nutrigen (ależ jest ochydne)

Mały ma na nóżkach a teraz i na rączkach bardzo szorstką skórę mimo nawilżania parafinką i oliwką oraz kąpieli w Krochmalu. Oraz zaczerwienienia w zgięciach kolanek i łokci, nawracającą ciemieniuszkę (na szczęście nie jest silna) troche poczytałam o objawach w necie i podejrzewałam skaze białkową, a dziś pani doktor ją tylko potwierdziła...

Pójdę za ok. 2 tyg na konsultację do innego lekarza

Ja karmię piersią, ale jak patrze na tą dietę, to chyba sobie daruję, bo przecież zagłodzić sie można, bo generalniei nic nie można i jak tu wytrzymać 4-6 miesięcy (szczegolnie że mi kg po ciąży nie zostały)

 
Do góry