reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skaza białkowa

reklama
O fajnie ze znalazłam ten wątek. U nas też skaza. Dieta eliminacyjna troche pomogła, sterydy pomagały, Oilatum nie bardzo (myślę nad zmiana na Musttelę Stelatopię). A WIECIE CO POMOGŁO???? KAPIEL W PRZEGOTOWANEJ WODZIE!!!!!!!!! Spróbujcie,ciałko było super, wszytsko znikło - aż zjadłam pączka i wszystko wróciło!!! Niestety - i zaczynamy od nowa walke.
Acha i mi doktorek kazał doarmiac bo mała nic nie przybierałą (zielone biegunki z krwia i śluzem) i jeszcze nam się anmia przyplątała.
przeszła kaszka ryżowa Nestle bez dodatkó, jabłko, gruszka, dynia.
Nie przeszła marchewa- strasznie po niej zygała. teraz przerywam wprowadanie pokarmów bo musze ją znów wyprowadzić na prostą.
 
Witam Was i dolaczam do Waszego grona.
Moja Sara ma niecale 3 mies. i dzisiaj pediatra stwierdzila nietolerancje bialka mleka krowiego. Sara zaczela pic Bebilon Pepti. Do kapieli mamy uzywac mydelka Oilatum, smarowac parafina. Do buzki mamy Clobaze - taki tlusty krem, a na zmienione na cialku miejsca specjalna masc robiona na zamowienie.
 
:szok: Witam...i Sandrunia widzę....!!i Głuszka z Krakowa....sami swoi!
Moja też ma skazę...diagmoza lekarza! tylko nie gra mi to że przepisała dla mojej 3 miesięcznej niuni Bebilon Petit 2.Czy to normalne? No i czy kupy po tym Bebiolnie wygladają jak błoto,strasznie pachną i mają konsystencję śmietany???Może lekarka się pomyliła...Nr 2 toż to dopiero powyżej 5 miecha....Pomocy:szok::szok:
 
U naszego Mateuszka objawy skazy pojawiły się po miesiącu. Szybko przestałam karmić go piersią i pił mleczko HA. Niestety pojawiły się u niego krostki na buzi, katar i straszne bóle brzucha.Pediatra szybko stwierdził skazę i przeszliśmy na Nutramigen. Mały miał problemy z zaakceptowaniem nowego mleczka, bo jest gorzkie, więc pediatra kazała nam je dosładzać glukozą i było lepiej. Katarek minął, bóle brzuszka też się zmniejszyły, ale krostki wyskakują do tej pory. Stosujemy na nie Gentamycinum. (mały zaczął już piąty miesiąć) Skaza białkowa może wystąpić nawet u dzieci karmionych piersią i wtedy karmiąca mama musi zrezygnować dodatkowo z wielu produktów, np. z białego pieczywa, drożdżówek...U takiego maleństwa zdecydowanie później rozszerza sie dietę.(przełomj 5/6miesiąca). I mówi się, ze skaza powinna przejść gdzieś k. 3 roku zycia. moja siostrzenica tez ma skaze, ale je juz zupki i kaszki.Pije soczki i wszystko jest ok. (ma 9 miesiecy)
Pozdrawiam.
 
Witam. U mojego synka skaza białkowa pojawiła się około pierwszego roku życia po odstawieniu Bebilonu Pepti 2. Teraz stopniowo wprowadzam do jego diety Nutramigen. Biedne te nasze maleństwa.
 
Na krostki na buzi podobno dobra jest maść Elidel, stosuję ją dopiero 2 dzień i czekam na rezultaty...jakie będą dam znać za jakiś czas. Jest niestety bardzo droga, 100 zł. za maleńką tubeczkę!
 
Czesc . Ja tez przechodziłaprzez te same problemy co wy.:tak: Emilka ma teraz 10,5 miesaca i skaza juz jej mija.:-D U mnie dieta eliminacyjna pomogla ale tylko troszke bo objawy nie chcialy zniknac potem okazalo sie ze jestem wciazy i przeszlismy na bebilon pepti 2:-D emilka mila 4,5 miesaca i mi tez lekarz przepisal elidel. :tak: Ten kremik (masc) jest super...do tego podawałam Emilce jeszcze przez kilka dni zyrtec w kroplekach az zniknely jej wszytski plamki z buzi....policzek wygaldal okropnie jedna wielka czerwona sucha plama. Po 8 miesiacu zaczelam jej wprowadzac kaszki na mleku modyfikowanym i je swietnie toleruje.Potem pojawilo sie jajeczko i danonki i jest super!!!!!!!!!!!:-D :-D Na parwde nie ma sie co przejmowac dziecko z tego wyrasta predzej lub pozniej. Bedzie dobrze!!!!!!!!
 
Witam wszystkie mamy małych alergików! Także podaję Zyrtec mojemu Igorkowi, ale z natury jetem niecierpliwa i chciałabym by po 4 dniach miał śliczną buźkę bez cienia krostki.A przede wszystkim by nie czuł już dyskomfortu.
A kilka słów do Frutiska, lekarka powinna zalecić Bebilon Pepti 1, Igor je pił i kupy były normalne, skazy wówczas nie miał.Pojawiła się dopiero po kilkukrotnej zmianie mleka w trakcie poszukiwania tego najlepszego.I co? I teraz muszę mieszać Bebilon pepti 2 z Nutramigenem.Fuj! Do tego wszystkiego lekarka nie wyklucza,że może to być jakaś inna alergia. Mały ma krostki na buzi, czerwienieją gdy płacze. Wieczorami bardzo się drapie w okolicach szyi tam również ma wysypkę, choć mniejszą, w zgjęciach rączek, w okolicy uszu.Podczas nocy budzi się wielokrotnie z bólem brzuszka. czy u Waszych pociech też to tak wygląda?
 
reklama
Justynulka elidel na pewno pomoze zobaczysz to bardzo dobra masc. Moze byc tak ze po prostu dajesz maluszkowi cos do jedzenia co go uczula pzoa mlekiem. Nie wiem w jakim wieku jest Igorek i co dokałdnie dostaje do jedzenia. Jesli mozesz spróbuj mi napisac co mniej wiecej mu podajesz. Mam doswiadczenie w sparwach alergii poniewaz moj maz jest od urodzenia alergikiem.........i szczerze mowiac mam z nim przekichane :-D Pzoa jedzeniem moze to byc sprawa proszku...Pawła uczula nawet lovella moze uzywac tylko jelpa:baffled: a czy macie w domu jakies zwierzatko?
 
Do góry