reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Dzisiaj ide do alergologa zobaczę co mi powie. Po zaostrzeniu na drugi dzień zrobiła się sucha skóra i teraz używam jednak tego latopicu i jest lepiej ale zaczęłam jej przemywać buzię solą fizjologiczną a nie wodą. Właśnie po emolium moja prawdopodobnie dostała wysypki na całym ciele. Zmieniłam wtedy na eloderm i teraz latopic tez do kąpieli i jest ok. No właśnie każde dziecko inaczej na wszystko reaguje. Co dla jednego dobre innemu moze pogorszyć. A ten kremy z biodermy to specjalne dla dzieci od urodzenia? Ja uzywam toniku z biodermy sesnibio i juz myslalam czy jej nie zmywać buzi tym tonikiem jak pogorszenie było po wodzie. Tylko że nie wiem czy można go uzywac dla takiego małego dziecka.
 
reklama
Mayumi a jakieś inne ma objawy oprócz wysypki? Jest spokojna?

A przegotowaną woda mylas? Sól jest ok moim zdaniem. A z Biodermy mam ABC derm cold-cream
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja mam chuste ale Igi nie chce się nosić. Poza tym odwiazywac to to posrane. Wole nosidlo. Sierpniowka jakie Ty masz?

Justyna a chcesz się narobić czy na łatwiznę? Bo możesz po prpstu sojowe zrobić i wtedy masz spokój bo to 10 minut roboty. Albo jako kotlet podać smażone go camemberta i polać żurawina. Albo kilka boczniakow w panierce. Jak chcesz przepis na kotlety albo coś do ziemniaków co wymaga więcej roboty to mów. A ten wege to tez alergikow czy to dwoje różnych ludzi?

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
w czwartek szczepiłam Miśkę na pneumokoki i wieczorem była masakra nie miała gorączki tylko po prostu się darła to nawet nie był płacz.
My jak szczepilimy 6w1 to lekarka mówiła że po szczepieniu może wystąpić tzw. "nieutulony płacz".

A w domu znowu atrakcje. Starszy syn ma liszajec zakaźny , wysypało go wokół ust.. Dzisiaj był z babcią u dermatologa. Tak podejrzewałam jak szukałam diagnozy u dr.google ;) noi się potwierdziło. Mam nadzieję że nic nie sprzedał małemu. Jak mu te krostki wyskoczyły w niedzielę,to starałam się żeby się do małego nie zbliżał, ale to jest czasem nie do opanowania niestety. Dostał masc z antybiotykiem. Męża też cos rozłożyło-gorączka( 37 stopni to już dla niego koniec swiata), boli go gardło, ma dreszcze, podejrzewam że może zaraził się tą bakterią od synka, tylko poszło mu na gardło?
 
Mayumi a jakieś inne ma objawy oprócz wysypki? Jest spokojna?
To nie wysypka tylko takie całe czerwone było sączące się troszkę - na buzi najbardziej na rączkach i nózkach miała takie tylko szorstkie- juz jest lepiej. Na buzi się jej zrobiło jak jej właśnie przemyłam wodą, a później posmarowałam kremem tym latopiciem. Zmyłam ten krem przemyłam octaniseptem i niczym nie smarowałam. Na drugi dzień zostały tylko suche placki i wtedy już wode fizjologiczną zaczełam uzywać i ten latopic jednak bo było bardzo suche aha i używam do przemywania tylko gazików jałowych. Teraz jest o wiele lepiej. MIała na czole i po bokach przy uszkach. Policzki ok nosek tak samo. Na główce z tyłu tez miała podrażnienie więc tak samo przecieram tą solą.
 
To nie wysypka tylko takie całe czerwone było sączące się troszkę - na buzi najbardziej na rączkach i nózkach miała takie tylko szorstkie- juz jest lepiej. Na buzi się jej zrobiło jak jej właśnie przemyłam wodą, a później posmarowałam kremem tym latopiciem. Zmyłam ten krem przemyłam octaniseptem i niczym nie smarowałam. Na drugi dzień zostały tylko suche placki i wtedy już wode fizjologiczną zaczełam uzywać i ten latopic jednak bo było bardzo suche aha i używam do przemywania tylko gazików jałowych. Teraz jest o wiele lepiej. MIała na czole i po bokach przy uszkach. Policzki ok nosek tak samo. Na główce z tyłu tez miała podrażnienie więc tak samo przecieram tą solą.
Mój ma jeszcze wodniste kupki i jest niespokojny. Budzi się co chwilę. Na początku nie chciałam zwalac winy na azs. Ale to jednak nie trafił mi się taki egzemplarz dziecka tylko go cis meczy niestety.
 
Kulka bondolino mam bo jako jedyne podobno spełnia kryteria, ze można od urodzenia bezpiecznie nosić, Kuba nie jest za duży wiec wybrałam ta opcje. Zapinasz na rzep na biodrach a dokańczasz wiązaniem wiec jest ergonomiczne i dziecko podobnie leży jak w chuście. Ja jestem zadowolona.
 
reklama
tuptup - ja mam chustę, nauczyłam się motać małego, ale rzadko jej ogólnie używam, bo nie mam potrzeby... w dzień śpi w wózku, poza tym leży na leżaczku lub podłodze I go nie noszę prawie wcale.
ale nauczyłam sie, bo moja siostra jest doradcą chustowym :wink: poza tym chustę mi na razie pożyczyła jedną.

AZS współczuję :sad: straszne to dziadostwo
 
Do góry