reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Ja mam koszulę do karmienia na noc i mogę spać bez stanika. Wkładki laktacyjne nie uciekają. Wcześniej jak spałam w staniku to aż mnie wyszystko drapalo jak cały dzień i nic to nosilam. Sprawdza się też zwykła dość ciasna elastyczna koszulka na ramiączkach. Na codzień noszę miękki stanik bez fiszbin. Na wyjście też bo nadal mam na plusie 6kg więc się raczej luźno ubieram ;-) ale nie mogę się już doczekać powrotu do dawnych stanikow. Sztywnych i w normalnym rozmiarze :-D
 
reklama
Ja tez nosze miekki w lidlu byly za 30zl do karmienia i super jest wygodny i poreczny musze wyhaczyc i z jeszcze jeden kupic.
Ja z moja nie mam problemu z lozeczkiem ale tez od poczatku nie bylo noszenia i usypiania na rekach. Ogolnie to na rece biore tylko do odbicia tak to zawsze lezy gadamy do niej itd ale nic na rekach a teraz jak ma ten tradzik to w ogole nie mozna bo jak buzie przytknie i sie nagrzewa to ma straszne placki czerwone od razu. Ogolnoe wszedzie mam pieluchy gdzie jej nie klade i podczas karmienia i odbijania i w lozeczku i w wozku takze moze ma ten staly zapach kolo siebie i dlatego. Albo jest grzeczna dziewczynka i tyle. Chociaz od poczatku staramy sie tez byc systematyczni. W brzuszku byla dosc spokojna i moze po prostu taka jest i bedzie. Chociaz dziwne bo nie ma za kim hehe

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mam miękkie z HM i sa fajne, wygodne do spania, oprócz tego kupiłam dwa topy w Tesco za 10zl takie krótkie i po domu tez sie sprawdzaja;) fajnie ze piszecie o tych sztywnych bo muszę sobie na chrzciny kupic. Dobre staniki do karmienia sa w esotiqu z tym ze ceny ju nie takie fajne.. Widze ze macie problem z ulewaniem z tym ze sporadycznie a ja prawie ze każde karmienie..podaje nutrition, zagęszcza to mój pokarm i po karmieniu gastrotus i jest poprawa jakas. I ja dokarmiam jak mała sie domaga a jak jest zadowolona to chowam cycka. Paper ja tez muszę ćwiczyć z mała i wiecznie dnia brakuje.. ;-/ a niby cały czas z nia jestem. Ale to karmienie, spanie, to ja mam cos do zrobieni to spacer i jakos dzien zleci i ćwiczeń brak. Marcelina zawsze spi z raczkami poza kocem, przez co jej marzną i nawet jak zrobie kokon to gdzies te ręce wyciągnie cwaniara Wiec znam przyczynę dlaczego sie czasem tak denerwuje i macha na okragloa
 
moja ciagle ulewa ale pediatra powiedzial, ze taki jej urok i tyle minie jej z wiekiem, dodatkowo fizjoterapeutka powiedziala, ze to odginanie sie powoduje wyprost przelyku czy cos nie do konca zrozumialam ale tez ma to wplyw

agata jakie masz cwiczenia?
 
Ja byłam dzisiaj z mała u neurologa na konsultacji. Powiedziała że ma lekka asymetrie, pokazała parę ćwiczeń powiedziała że teoretycznie mała ma czas do trzeciego miesiąca ale ćwiczenia nie zaszkodza. Dała mi takie zaświadczenie do przychodni na szczepionki dla małej, powiedziała lepiej oczyszczone od tych co miałaby przyjmować i to mnie cieszy :) a kontrola za 2 miesiace.
A i na katarek można kropić takiemu dziecku krople nasiwin 0,01% i podawać bioaron C
 
Paper mam kłaść na brzuchu i tak ja zainteresować zeby przekładała głowę z lewej strony na prawa i odwrotnie, sama spojrzy w bok ale nie przekłada główki, narazie mam jej pomagać delikatnie;-) i potem rączki do przodu i zeby główkę trzymała sama chociaz z 5-8s. I pilnować zeby na zmianę leżała na jednej i drugiej stronie główki bo z jednej strony ma bardziej spłaszczona. A Ty co masz?
 
reklama
Czy Wasze dzieciaki śpią już jakoś regularnie w dzień? Bo u nas brak reguły, a rano nie potrafi w ogóle zasnąć, ani ja go nijaak uśpić. W rezultacie dość długo nie śpi, w ogóle nie drzemie między poszczególnymi karmieniami. Popołudniu już inaczej. Ale widać rano, że chciałby spać, tylko nie może. Więc sam nie ppleży, tylko nosić muszę.

Ps. Jakieś oceny nie zbyt mądre mi się poklikały, maam nadzieję, że wszystkie skasowałam. Przepraszam.
 
Do góry