reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Łooo ale pojechana baba współczuję ci kochana i jak mozna swojemu dziecku tak powiedziec ach jak ja sie ciesze ze swoja widze raz na miesiac albo dwa :-) moze dlatego ja lubie u mnie tez dziec juz spi a ja sie zastanawiam w co sie ubrac na chrzciny jako chrzestna matka ide i nie mam pomyslu:-(
 
reklama
Ania to drgania to niedojrzaly układ nerwowy. Spoko , nic się nie dzieje. Igiemu często tak drga, tak samo broda

Już dziś mnie uspokoiła koleżanka której mała jest miesiąc starsza i właśnie mówiła że z dnia na dzień
to samo przejdzie ale jak za tydzień będę u pediatry to zgłoszę to i zobaczymy co powie ..

Polcia lekarz mi powiedzial ze na jego gust to raczej jakas alergia/uczulenie objawowe i teraz mam szukac wiatru w polu na co... na poczatku zalecil zmienic malej kosmetyki ale tez nie powiedzial na jakie. Moze to byc tez cos z pokarmu. Na razie zadnych lekow ani nic sie nie podaje. W piatek pojdziemy jeszcze do dermatologa to moze cos konkretniejszego z pielegnacja mi doradzi...

Kolezanki synek mial identyko wysypke plus jeszcze kupy zielonkawe (moja nie ma) i sie okazalo ze to skaza bialkowa. Wyeliminuje na razie bialko i zobacze czy sie cos poprawi...
Jak bedziesz po wizycie poloznej to napisz plis co mowila, ciekawa jestem innego spojrzenia ;)

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom

Dor na zdjęciu wysypka wygląda jak u Nas i Nam lekarka powiedziała że Adaś jest przebiałkowany i mleko na HA kazała zmienić, pranie ubranek w dziecięcym proszku/płynie no i kosmetyki zmieniłam na te dla suchej atopowej skóry, jest poprawa nie jakaś spektakularna ale jest buźka lepsza ale nadal lekko szorstka a z ciałka zeszły krostki ...
 
Mamakulka niezłe wypaliła. Widze teściowa niezła aparatka. Wykorzystałam sposób z zamknięciem dziurki jak wyssysam frida i nosek super czysty dzisiaj ;) chce zrobic małej badanie moczu i mecze sie zeby jakos go zdobyć, pierwszy woreczek do pieluszki dupa blada, wszystko bokiem poszło.. Ulewa coraz bardziej i tez mowilam cały czas ze bede karmić piersią, mowilam ze ponad pół roku a teraz 3mies beda dla mnie sukcesem. Po pierwsze ta skaza białkowa i dieta po drugie ciagle brudna od mleka.. No i to uwiązanie, wszystko sie pod cycki organizuje, każde wyjście itd;-/ Marcysia tez nie lubi na brzuchu leżeć wkurza sie odrazu, położna doradziła zeby kłaść i ćwiczyć od rana bo wtedy dzieci najwiecej siły maja;)
 
Dziewczyny mam takie pytanie, wyszło jednak, że nie będę karmić piersią, przeszkody jednak nas przerosły (wiem, jak to wygląda, ale naprawdę to była dla nas - dla Tosi i dla mnie udręka). I tu pytanie po 24h odciagłam w tej chwili 60ml, piersi były lekko twardawe, podobno nigdy do końca nie będą puste, to jak długo mam to odciągać? A co z tym pokarmem, który na koniec zostanie w piersiach? To nie pozatyka kanalików? Nie planuje mieć już więcej dzieci, ale nie chce by mi się tam coś z piersiami zrobiło.
Hej, moge opisac co wyczytalam w książce " po prostu piersia" - są opisane 2 metody: łagodna (stopniowe eliminowanie karmien w różnych porach doby tzn co kilka dni eliminowanie jednego karmienia i zastępowanie mm) i szybka (od razu eliminacja wszystkich karmien i zastapienie mm, a pokarm z piersi odciągać tylko tyle żeby nie czuć dyskomfortu, stopniowo powinnas odczuwać coraz mniejsza potrzebę odciagania tzn po kilku dniach okaże się że musisz odciągać tylko 2-3 razy na dobę po jakimś tygodniu zmniejszy się do jednego razu)
 
To mam jeszcze jedno pytanie: co robicie kiedy wam dziecko wszystko, co właśnie zjadło zwymiotuje/uleje? Tzn.czy po przebraniu dajecie znowu pełną dawkę jedzenia czy na głodnego spać, czy jeszcze inaczej?
 
reklama
Aniab38, a co to jest mleko HA? czy chodzi o hipoalergiczne? Jakiego uzywasz? Ja czasami musze miec mm w razie niedoborow w piersi lub na okazje jakiegos wyjscia jesli nie uda mi sie odciagnac.. Czy to pediatrze udalo sie u Was stwierdzic to przebialkowanie czy moze bylas u innego specjalisty?

Dzisiaj znowu zaspalam i mala od godz 19:30 do prawie 5 tez spala. Jak ja podnioslam to do polowy obsikana, a mimo wszystko nie plakala. Jak ja jakis czas temu budzilam po max 6h w nocy to w ciagu dnia wiecej spala, a teraz to wiekszosc dnia trzeba przy niej siedziec i zmieniac co chwile pozycje i karmic, bo inaczej marudzi. Jakos nie moge sie zwlec na dzwiek budzika, co innego bywalo na jej placz.

Milego dnia!


Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry