reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Trądzik albo rumień... Mój ma rumień i te krostki tylko woda przygotowana bo nic więcej się nie da zrobić samo przejdzie. Jak odstawie od piersi to policzek się uaktywnia i bardzo czerwone ale to normalne.

Ja znalazłam sposób na moje dziecko.... Tak potrafił nie spać cały dzień i ogólnie ciężko było a teraz od dwóch dni odpoczywam! Huśtawka Fisher price umila nam życie ;-) Młody się buja i spi prawie cały dzień ;-) ale musi się bujac broń boże wyłączyć hehe.

Syn po dwóch dniach przedszkola przyszedł już chory... Masakra mam kwarantanne... Dobrze ze mam piętro więc tam siedzi a ja na dole.. Zaczyna się ahhh

Pępek też psikalam ale grzebalam dość patyczkiem i szybko odpadł ładnie.

Młody za to ma odczyn po tej szczepionce że szpitala na gruźlicę jak pamiętam. Ma już w niej mała ropke i guzek urósł. Co na to robić wiecie może?
 
reklama
Maldob ja bylam nacieta i juz 2tyg po porodzie i juz jest oki kazdy chyba w swoim tepie dochodzi do siebie ale mnie od poczatku az tak wsumie nie bolalo tylko troche ciagnelo. Ale mnie zszywal moj lekarz co prowadzil mi ciaze takze na pewno sie mocno przylozyl.

Sierpniowka mojej odpadl pepek tydzien po urodzeniu nie psikalam oktaniseptem moja polozna mowila ze jedynie jak sie paprze czy sie cos dzieje to wtedy. I ladnie sie wysuszyl i odpadl:)
Co do sutkow oj moja tez mi strasznie poranila dopiero teraz mi nie krwawia a tak caly czas co ja dawalam do cyca bol i strupy smarowalam maltanem troche pomagalo.
Basia tez mam hustawke narazie byla dwa razy i nawet sie jej podoba. A od dzis wprowadzilam smoczek bo ciagle by wisiala na cycu. A ostatnio w tydzien przybrala 400g polozna mowila ze jest najedzona jak na swieta hehe
Papercut ja tez nie mam tyle pokarmu zeby cos odlozyc :/

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Polcia. Ale Ci zazdroszczę. Albo u mnie coś ewidentnie spoerdzielili albo zaszaleli z nacieciem nie przejmując się ile i jak. Już dało mi to do myślenia w szpitalu jak laski które urodziły po mnie od razu lepeiej chodziły,siadaly i funkcjonowały niz ja
;-((( masakra nie mam z tego wszystkiego chęci ogarniać Małej ani nic wokół siebie bo wszystko sprawia bol a jakiejś poprawy wielkiej nie widzę...
 
My jesteśmy niecałe 3 doby po i jest lepiej ale też nie mogę siadać.. Nie załatwiłam się i aż się boję. Gorzej boli mnie tyłek. Mam nadzieję, że będzie lepiej?!

[emoji173]
 
I jeszcze się pożalę, bo odkąd moja córa skończyła 2 tygodnie to zaczęły się wieczorne płacze, na które niewiele pomaga :( Zdaję sobie sprawę, że to za sprawą niedojrzałego układu nerwowego i szukam coraz to innych sposobów na ukojenie jej i siebie przy okazji. Do tego chyba trafił mi się drugi nieśpioch, w nocy budzi się co 2 godziny, a im bliżej rana to częściej i to niekoniecznie z głodu, oczy ma jak 5 zł, dobrze, że karmię piersią, bo tak łatwiej zasypia i nie muszę jej nosić. Rano nie śpi przez 3-4 godziny i marudzi jak jej na ręce nie biorę, więc do południa chodzę w piżamie, bo jeszcze syna muszę przecież ogarnąć :p Po południu znowu długa faza aktywności, a wieczorami to już wiecie ;) Normalnie jak przychodzi wieczór to już mam stres. No i jestem potwornie zmęczona, starość nie radość ;) Jeszcze półtora roku i będzie lepiej :)

Aha i jeszcze jedno. Z jednej piersi mleko leci jak z fontanny, malutka nie nadąża łykać, zalewa jej buzię i się denerwuje przy tej piersi. Nie jest to kwestia przepełnionej piersi. Z drugą nie mam takich problemów. Jakieś rady?
Ja odkąd zaczęłam podawać probiotyk moja mała jest spokojniejsza chociaż czasem się pręży i poplakuje. Z tym spaniem to różnie dopiero co się pochwaliłam że śpi długo a dzisiaj co 2 godz czasem co 40min się przebudzi też chodzę strasznie niewyspana. Z czasem się unormuje trzeba przetrwać.
Jeżeli chodzi o cyca to u mnie też leje się na początku i mała szybko łyka oczywiście z powietrzem potem odbijemy i dalej je. Zawsze możesz ściągnąć troszkę jak bardzo leci i potem ja dostawic:)
A w ogóle to moja dziewczynka uwielbia już rączki ;)
 
My jesteśmy niecałe 3 doby po i jest lepiej ale też nie mogę siadać.. Nie załatwiłam się i aż się boję. Gorzej boli mnie tyłek. Mam nadzieję, że będzie lepiej?!

No ja też 4 dni po porodzie chyba się dopiero załatwiłam, bo się bałam, do tego wyszły mi hemoroidy masakra,
teraz już wszystko jest ok :)
 
No my walczymy tą zawiesiną przepisaną przez lekarkę (Nystatyna)
owijam palec wyjałowionym gazikiem maczam w zawiesinie i staram się pocierać język, ale różnie to nam wychodzi, jakoś mi tak dziwnie pchać paluch do tej małej buźki no ale tak ponoć najskuteczniej ,
w chwilach zwątpienia maczam smoczek ...
 
Magdalena trzymajcie sie ciepło i mam nadzieje ze Filipek szybko wróci do zdrowia i ze to nie bedzie ta choroba o której pisałaś.

Dziewczyny hafija ma fajną ściągę na temat krostek na buzi
Link do: Nie każda krosta na buzi to skaza białkowa

Sierpniowka w Anglii maja podobną szkole - pępek odpadł sam po tygodniu bez przemywania czymkolwiek. co do kąpieli Kubuś miał pierwszą kąpiel dopiero w 10tygodniu życia już w domku. W szpitalu nie kapali i w ogóle zalecali zeby jak najmniej kapać dziecko, zeby ta bariera ochronna na skórze jak najdłużej sie utrzymywała a dziecko sie nie brudzi i nie poci aż tak. Do tej pory kąpie raz na 5 -7 dni. Przemywam oczywiscie przegotowaną wodą codziennie buzie, rączki, pupcie i zakamarki gdzie sie moze zbierać brud, ale kąpiele raz na kilka dni w samej wodzie. Mały nigdy mi sie nie odparzył.

Co do ulewania to faktycznie pomaga odbijanie w trakcie karmienia.

Mam pytanie czy wasze maluszki wydają dźwięki czy to tylko domena wcześniaków?? Moj duzo skrzeczy, stęka, jęczy. Podobno to normalne ale Jestem ciekawa czy terminowe dzieci tez tak mają
 
reklama
Do góry