reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

reklama
My właśnie jedziemy do domku. Spróbuję Was może nadrobić troszkę i wysłać później zdjęcia Kuby. Czujemy się tak sobie, pękłam lekko ale okropnie boli mnie tylek. Ledwo siedzę ale i tak dużo lepiej niż wczoraj. mały jest świetny tylko bardzo chudy. 2850 dzisiaj przed wyjściem. Mam parę dylematów bo tutaj wszystko inaczej.. Nie kapali go, powiedzieli, że mam sama zdecydować kiedy to zrobię. Pepowiny mówią, żeby nie myć ale chyba użyje octenisept. Czy to dwa razy dziennie było!? Okropny mam problem z piersiami.. Mały załapał od razu ale jest agresywny i chyba źle łapal najpierw.. Mam rany na sutkach i okropny ból ale mówią że to normalne. Będę walczyc mimo cholernego bólu i zabraniają użycia laktatora, trochę nie rozumiem? Mamy też dokarmiac sztucznym ale to dlatego, że mały po terminie i mimo tego takie maleństwo i żeby wyrównać cukry. Mam nadzieję, że dziś trochę się przespie. Bardzo się cieszę, że już jestedmy razem [emoji7]

[emoji173]
 
To ja mam/miałam 5 szwow zwykłych i chyba 5 rozpuszczalnych. Ciągnie mnie niemiłosiernie :-( chyba lepeij pęknąć na 2-3 szwy niż dac się pociąć ! :-/
 
z tym ze latwiej zszyc rowne krawedzie pocietego niz poszarpane popekanego..

sierpniowka smaruj sutki mlekiem i wietrz, mi pomoglo i wiecej juz nie popekaly bo mala zalapala jak ssac
 
z tym ze latwiej zszyc rowne krawedzie pocietego niz poszarpane popekanego..

sierpniowka smaruj sutki mlekiem i wietrz, mi pomoglo i wiecej juz nie popekaly bo mala zalapala jak ssac
A tym octeniseptem dwa razy dziennie robiłaś? Spróbuję.. Zastanawia mnie to ściąganie pokarmu. Większość rzeczy to chyba trzeba instynktownie i na wyczucie. Trzymajcie za nas kciuki [emoji7]

[emoji173]
 
jesli chodzi o pepek to rano i wieczorem psikalam i wycieralan gazikiem

ja dalej za sciaganie pokarmu sie nie zabralam, nie wiem jak to zrobic bo mala oproznia cycki jeden za drugim boje sie, ze jak odciagne nie bede miala czym nakarmic
 
Tak robie octanisepnyem i taamtum Rossa.
Efekt marny.

Sierpniowka. I mnie pomogły nakładki silikonowe. Polecam lovi albo avent. Mała mnie też tak podziobala. Maść maltan też dała radę :-)
 
ja dalej za sciaganie pokarmu sie nie zabralam, nie wiem jak to zrobic bo mala oproznia cycki jeden za drugim boje sie, ze jak odciagne nie bede miala czym nakarmic

ja też by chciała porobić jakieś "zapasy", ale nad tym samym się zastanawiam, Ale wydaje mi się że laktator i tak nie wyciągnie wszystkiego tak jak dziecko, a gdyby zostało za mało to wtedy można sięgnąć do tego co się odciągneło i podać.
 
Ja nie mam oporów żeby karmić dziecko poza domem, ale szukam zawsze w miarę ustronnego miejsca i robię to tak, że nikt nie ogląda moich piersi i większość ludzi nawet nie zauważa, że karmię. No i staram się tak planować wyjścia żeby unikać karmienia na zewnątrz, ale jak mus to mus ;) Z synkiem było inaczej, bo była wiosna, lato... a teraz zaraz jesień, zima... więc trochę lipa pod tym względem.

maldob ja jestem 2,5 tygodnia po porodzie, tym razem nie nacięli mnie ale pękłam w najbardziej niefortunnym miejscu i nie mogłam na tyłku siedzieć w ogóle przez 2 tygodnie, do tego ból całej miednicy i kręgosłupa mnie bardzo ograniczał. Teraz już jest lepiej, daję radę sama, ale tyłek nadal mnie boli i spacery w żółwim tempie :/ Krwawię jeszcze, ale troszeczkę i nie codziennie.
Po pierwszym porodzie krwawiłam ponad 5 tygodni i równe 6 tygodni czułam się jak niepełnosprawna, ale to była gorsza historia.
I potwierdzam - z dwojga złego lepiej być naciętym niż popękać :(

beata zdrówka, oby nic poważnego się nie rozwinęło.

sierpniówka u nas też zalecają suchą pielęgnację kikuta, po kąpieli wycierałam do sucha jałowymi gazikami i grzebałam patyczkiem tak dosyć konkretnie i odpadł po tygodniu. Kilka razy psiknęłam octaniseptem jak dość dużo się tam nazbierało. To co zostało po kikucie też czyszczę na sucho po kąpieli. Jak chcesz robić octaniseptem to możesz tak robić, tylko najważniejsze żeby porządnie oczyścić wszystko. Ja czasem męża prosiłam, bo on porządniej to robił, a ja nie patrzyłam nawet wtedy ;)
 
reklama
I jeszcze się pożalę, bo odkąd moja córa skończyła 2 tygodnie to zaczęły się wieczorne płacze, na które niewiele pomaga :( Zdaję sobie sprawę, że to za sprawą niedojrzałego układu nerwowego i szukam coraz to innych sposobów na ukojenie jej i siebie przy okazji. Do tego chyba trafił mi się drugi nieśpioch, w nocy budzi się co 2 godziny, a im bliżej rana to częściej i to niekoniecznie z głodu, oczy ma jak 5 zł, dobrze, że karmię piersią, bo tak łatwiej zasypia i nie muszę jej nosić. Rano nie śpi przez 3-4 godziny i marudzi jak jej na ręce nie biorę, więc do południa chodzę w piżamie, bo jeszcze syna muszę przecież ogarnąć :p Po południu znowu długa faza aktywności, a wieczorami to już wiecie ;) Normalnie jak przychodzi wieczór to już mam stres. No i jestem potwornie zmęczona, starość nie radość ;) Jeszcze półtora roku i będzie lepiej :)

Aha i jeszcze jedno. Z jednej piersi mleko leci jak z fontanny, malutka nie nadąża łykać, zalewa jej buzię i się denerwuje przy tej piersi. Nie jest to kwestia przepełnionej piersi. Z drugą nie mam takich problemów. Jakieś rady?
 
Do góry