reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

reklama
fimka mam listę odkopię i podeslę, daj chwilkę bo mam to na którymś penie...

Będę wdzięczna! :)

dziewczyny pomocy.. co na to gardlo mozna w ciazy.. mi gin mowila ze tantum verde ale do tej pory nic sie nie zmienilo, plukanki z soli czy wody utlenionej odpadaja bo wymiotuje od razu, sa jakies tabletki do ssania dozwolone?

Ja brałam z zalecenia lekarza Sebidin Plus, Islę/Fiordę i Argentussin (ze srebrem).
Wszystko na zmianę.
Mój lekarz z Prenalenu się śmiał :p A też na początku kupiłam spray do nosa + syrop.
Mówił, że lepiej sobie zrobić herbatę z malinami czy imbirem, a cukru będzie mniej niż w Prenalenie...

Papercut - ja mam tygrysa po pierwszej ciąży, teraz z powrotem zaczynam je bardziej widzieć.
Ale po jakimś czasie po porodzie mi wybielały.
A smarowałam różnymi specyfikami.
Niestety jak ktoś ma skłonności, to i tak wyjdą.

Ewix - u mnie na początku była brzydka cera, teraz jest ok.
Ale za to włosy i paznokcie mam strasznie kruche :(
 
co do skóry to mnie nie swędzi.
cerę też mam raczej normalną, taka jak miałam wcześniej, nic się specjalnie nie zmieniło.
niestety włąśnie też mi się paznokcie strasznie łamały, ale teraz już jest lepiej, poza przypadkami że sama sobie złamę wkładając palce nie tam gdzie trzeba :wink:
 
Nie wiem skąd ten śmiech z Prenalenu. Naturalne składniki, sok z porzeczki, z malin, witamina C i czosnek - naturalny antybiotyk. Jak w porę uchwyciłam przeziębienie to bardzo mi pomagał. A cukier jak to w każdym syropie, zresztą jedyny konserwant. Syrop po otworzeniu nadaje się do spożycia tylko przez 7 dni, a ni jak inne wiele miesięcy.
 
okasia - może stąd, że czosnek taniej i zdrowiej wyjdzie jak kupisz główkę i zjesz np. do kanapki.
A rzeczywiście cukier w składzie Prenalenu jest.
Płacisz za ten specyfik sporo, bo to chyba jedyny rekomendowany typowo ciężarnym :/
Ja kupiłam np. Zdrowit Gripovita - też taka niby herbatka, ale dużo tańsza.
Ja tego nie "hejtuję", po prostu mój lekarz zwrócił uwagę, że zbijają na tyn niezłą kasę ;)
 
Dziewczyny siedzę od godziny na przemian: oglądam i układam ciuszki Małego albo jeżdżę po domu wózkiem oczywiście w tle lecą kołysanki dla dzieci! Oszalałam :p a szaleństwo dopiero mnie dopadnie za tydzień, bo jedziemy do ikei do Krakowa po meble do sypialni i komodę dla Małego ;)
Poza tym zamówiłam kolejne materiały na poduszeczki, tylko ja je ręcznie robię, bo kompletnie zapomniałam jak się nawet nawleka igłę na maszynę hehe
jestem w szaleeee, tyle szczęścia, że pewnie przytyję kolejne kilka kg :p
aaa i imię już chyba wybrane! Dominik. tak na 90% :)
 
Ja narazie 5 kg utylam... strasznie łasa jestem na słodycze. .. A na hihi i dekolcie (znacznie mniej ale wciąż )wypryski... jestem na końcu 20 tygodnia ... boję się że dopiero teraz zacznę tych po nogach i boczkach. .
 
@papercut mnie swedzi czasem, a czasem czuje mega napiecie, ale rozstępów brak.
Za to zyly zielone takie haha i idzie powoli od dolu ta ciemna linia :p

Ja się dzis wazylam, jest +7kg. Ale ostatnio nie czuje się ciężko bardzo. Wypijam hektolitry wody z cytryna i syropem klonowym albo miodem i woda schodzi. Bo w jednej lydce ja porządnie czułam.

Podjadam czasem troche i słodycze tez, ale jakiegoś wielkiego apetytu nie mam. Porcje jen takie jak przed ciaza teraz, calkiem się unormowalam.

Kurde, poczytalam was i teraz mam stresa... ze urodzę naturalnie i będę jakas luzna czy cos :p chociaż tu to chyba chetnie korekty takie robią haha muszę dzis poczytać, bo chojraka zgrywam, a jednak zaczynam się troche bać :p
 
reklama
okasia - może stąd, że czosnek taniej i zdrowiej wyjdzie jak kupisz główkę i zjesz np. do kanapki.
A rzeczywiście cukier w składzie Prenalenu jest.
Płacisz za ten specyfik sporo, bo to chyba jedyny rekomendowany typowo ciężarnym :/
Ja kupiłam np. Zdrowit Gripovita - też taka niby herbatka, ale dużo tańsza.
Ja tego nie "hejtuję", po prostu mój lekarz zwrócił uwagę, że zbijają na tyn niezłą kasę ;)
Nie martw się lekarz przekona się do Prenalenu jak zaproszą go na "szkolenie" wyjazdowe w Grecji. Poznasz po firmowym bloczku na biurku. Wtedy i cukier nie będzie miał znaczenia, a i wytłumaczenie na cenę się znajdzie :)
 
Do góry