reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

wenna próbuj do skutku :)

Ja mam termin na 30 lipca, więc chcę mieć wszystko gotowe na samym początku lipca. Chyba, że na finiszu okaże się, że synek będzie chciał nas wcześniej powitać to będę szybciej się uwijać. Najważniejsze żeby mieć podstawowe rzeczy, wiele okaże się po porodzie, więc mając pod nosem apteki i rossmanna nie będę za bardzo szaleć z medykamentami itd.
 
reklama
Fimka - czyli jednak poważnie.
dobrze, że poszliście.

okasia - no tak, Ty już w połowie lipca będziesz miałą donoszoną ciążę :yes:

ja jakoś nie mam kompletnie na to wzystko weny.....
będę pewnie jakoś w czerwcu myślała... ciekawe czy siositra mi odda drewniane łóżeczko... w sumie jej synek w sierpniu skończy rok, a tak wogóle to w tym łóżeczku nie śpi tylko z nimi w łóżku...
w sumie nawet jak nam nie odda na razie to maleństwo pewnie I tak na początku będize spało z name w nocy a w dzień w wózku. ubranka to nie prblemskombinować. na pewno u mamy na strychu wala się tego pełno, tylko trzeba będzie przeprać. najwyżej coś na allegro troche pozamawiam.
wanienki nie zamierzam kupować. dla pierwszego miałam taka wanienkę żłobioną, że noworodek może na tym leżeć bez podtrzymywania go, drugi też z niej korzystał.
także teraz planuję coś takiego tylko:
Link do: FOTELIK do KĄPIELI LEŻACZEK Keter WKŁAD do WANNY
 
Polecam od siebie wiaderko kąpielowe :) Kiedyś na warsztatach widzieliśmy z m i zdecydowaliśmy się na zakup i to był strzał w dziesiątkę. Cały rok używaliśmy, na Internecie są filmiki. Wanienka dopiero teraz w użyciu na przemian z prysznicem.
 
Wanienka to dla mnie utrapienie, nie wiem gdzie będę ją trzymać :/ Zastanawiam się nad innymi rozwiązaniami np. baby dam, ale na początek obawiam się, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, poza tym żal mi kręgosłupa :/
 
Dominika - niby poważnie, ale nie podałam antybiotyku.
Poczekam do jutra i zobaczę czy to nie ta 3-dniówka.
Dzisiaj 3 dzień temp., to jutro powinna być wysypka.
Jakby coś dam jutro dopiero.
Wiem, wiem, że ucho to nie żarty.
Ale może uda się bez antybiotyku :/
Dopiero co brał :(

Ja też bez weny do wyprawki.
Może dlatego, że większość już mam.

Tylko wózek spędza mi sen z powiek, bo się zastanawiam czy w ogóle brać rok po roku.
Czy może T. będzie grzecznie przy wózku szedł albo na dostawce.

Wstrzymam się do samego porodu, bo na razie T. nie chce grzecznie chodzić przy wózku, a do końca sierpnia może mu się odmieni :p
 
okasia - to polecam taka wkładkę. zajmuje bardzo mało miejsca. jeśli masz normalną wannę lub głębszy brodzik, bo jednak trzeba gdzieś tą wodę wlać :wink:
no I ulga dla kręgosłupa, bo dziecko sobie spokojnie leży a ty je myjesz, nie musicie we dwoje, nie trzeba główki ciągle przytrzymywać. wogóle nie trzeba dziecka trzymać, tylko myć.

asz - jakoś mnie te wiaderka nigdy nie przekonywały :wink: kiedyś był rzeczywiście szał na nie.
dla mnie to by było niebezpieczne, szczególnie takiego noworodka 5-dniowego kąpać w pione...

Fimka - masz rację, z antybiotykiem się wstrzymaj...
 
o tak, czas kompletowania wprawki, prania i prasowania ubranek będzie najlepszy ;) nie mogę się doczekać :) w maju celuję w ubranka, planuję tak raz w tygodniu robić zakupy :D a w czerwcu dopiero będzie szaleństwo, w dzień dziecka poszalejemy :) na początku lipca kupimy łóżeczko i całe wyposażenie do niego to już będzie można od razu je złożyć :D kiedy planujecie pakować torbę do szpitala? Ja panicznie boje się przedwczesnego porodu....a po moich poprzednich ekscesach pewnie u mnie jest to możliwe :/ i mam pytanko, w który tygodniu planujecie mieć już przygotowane ubranka (wyprane i wyprasowane)?

Torbe mam juz prawie spakowana :p, ubranka wyprane, nie prasowane, bo bym sie chyba zajechala przy tej ilosci i poupychane w szafce i szyfladach

Byłam u lekarza - T. zapalenie ucha + angina :(
Dobrze, że poszłam. Będę miała spokojny weekend.
W nocy nie miał gorączki.

Oj ucho i angina to kiepskie polaczenie, jedno i drugie bolesne. Zastanow sie nad antybolem, bo jak mu sie ucho rozwinie,a jeszcze od anginy wali to moze byc bol jak diabli

wanienki nie zamierzam kupować. dla pierwszego miałam taka wanienkę żłobioną, że noworodek może na tym leżeć bez podtrzymywania go, drugi też z niej korzystał.
także teraz planuję coś takiego tylko:

Wiesz co sie tez nad tym zastanawiam tylko my mamy prysznic, wiec jakos nie wyobrazam sobie , zeby mala na tym lezala, a ja ja bede lac prysznicem

Wanienka to dla mnie utrapienie, nie wiem gdzie będę ją trzymać :/ Zastanawiam się nad innymi rozwiązaniami np. baby dam, ale na początek obawiam się, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, poza tym żal mi kręgosłupa :/

Mam to samo, bo nie mamy wanny tylko prysznic, wiec zwykla wanienka nam nie wejdzie no i z przechowywaniem tez bylby problem, ale teraz kupilam mlodemu wanienke dmuchana i no polozyc sie nie polozy, ale siedzi do pasa w wodzie i jest zadowolony, wiec mysle czy malej nie kupic takiej samej
 
nie mialam w popzredniej ciazy. d dimery robie co 2 wizyte byly ok. no objawy jak przy zakzrepicy tylko nioca nie opuchnieta i nie ciepla. bardziej zimna mi sie wydaje i boli. teraz pzrespalam sie i nie mam bolu. ginka znajoma powiedziala ze jak sie nasili to na izbe mam przyjechac.
 
nie orientujecie sie moze ile razy na dobe twardniejacy brzuch jest w normie?

Jako że leżałam chwilę w szpitalu w marcu właśnie na twardnienie/stawianie się brzucha ;)
teraz mam zalecone na przemiennie co 4h duphaston i luteina pod język,
no i powiedział mi mój gin że do 6 skurczy na dzień to ok, więcej to już się z nim kontaktować,
od tej pory nie miałam więcej niż 6 na dzień :)
 
reklama
dziekuje bardzo za odpowiedzi! ja mam brac 3x2 ten magnez ale ja mam problemy z braniem suplementow i lekow wiecznie zapominam najgorzej jak antybiotyk mam brac tylko mi lepiej i zapominam

ale wezme sie w garsc z folikiem rano i wieczorem bede brala jak w dzien bede pamietac tez bo mi raczej wiecej niz 6x na dobe twardnieje..
 
Do góry