reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Cześć !
Ja pracuje od września.
Mały odkąd odstawiony od piersi- niecałe 2 miesiące temu, przesypia całe noce, czasem troche pomarudzi, popłakuje, ale pokreci się i śpi dalej. Spi ze mną w łóżku. Zasypia około 20, a wstajemy około 7. W dzień ma jedną godzinna drzemkę.
Apetyt mu dopisuje, zje wszystko co dostanie:) dobrzee radzi sobie z jedzeniem łyżczką czy widelcem, więc wszystko wcina sam.
 
reklama
Ja wrocilam do pracy od listopada. Ciezko jesli chodzi o rozlake z dzieckiem bylo tylko na poczatku zanim corka sie nie przyzwyczaila do zlobka ( ale to szybko nastapilo, niecale 2 tyg) teraz juz jest super, mala bardzo lubi zlobek i my jestesmy spokojni :) gdyby tylko nie te choroby...
 
optymistka ja na sniadanie daje kanapki lub owsiankę z owocami, próbowałam też płatków na krowim mleku ale nie podeszło. Podobnie z kolacją można zrobić. Na kolacje można też dać gotowane warzywa jeśli dziecko lubi [emoji4] my już mleko pijemy 1 na dobę.

middayjoy, a jak właśnie z tymi chorobami w żłobku? Jak często córeczka choruje?

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
optymistka ja na sniadanie daje kanapki lub owsiankę z owocami, próbowałam też płatków na krowim mleku ale nie podeszło. Podobnie z kolacją można zrobić. Na kolacje można też dać gotowane warzywa jeśli dziecko lubi [emoji4] my już mleko pijemy 1 na dobę.

middayjoy, a jak właśnie z tymi chorobami w żłobku? Jak często córeczka choruje?

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
Mika, wlasciwie caly listopad byl spoko, w sensie chodzila z gilem i kaszelkiem non stop ale monitorowalismy u lekarzy i pozwalali puszczac do zlobka bo podobno to standard u zlobkowych dzieci. Za to w grudniu juz 2 razy zaliczylismy jakas infekcje wirusowa, z czego z jedna siedzimy juz prawie 2 tygodnie w domu. Mam nadzieje ze po swietach troche mniej zarazkow bedzie krązyc ;)
 
ja nie pracuję z wiadomego powodu :wink:
ale miałam zaczynać nową pracę 4 września, tylko wcześniej dowiedziałam się że jestem w ciąży I nie złożyłam wypowiedzenia w poprzedniej pracy. chociaż I tak chyba będa mój zakład pracy likwidować więc już niedługo będę niezatrudniona :wink:

Mamakulka - super, że masz działaność! gratulacje :-) :) w swoim zawodzie?

ja na śniadanie robię nam kaszę gotowaną na wodzie, gotuję wodę (4 szklanki) I wsypuję płatki (ok 10-12 łyżek): jaglane, orkiszowe, ryżowe, owsiane, itp... więcej tych małych niż grubych i troche kaszy manny dla zagęszczenia (z pół łyżki), gotuję 3-5 minut I sobie taka kaszę jemy na śniadanie I na kolację. robię spory garnek, czasem zostaje jeszcze na następny dzień na sniadanie.

mój wogóle nie pił mleka z butelki, więc jak skończył piers jak miał ok 1 rok I 1 miesiąc, to od tamtego czasu nie pije mleka wogóle. je tylko produkty nabiałowe.
 
Cześć !
Ja pracuje od września.
Mały odkąd odstawiony od piersi- niecałe 2 miesiące temu, przesypia całe noce, czasem troche pomarudzi, popłakuje, ale pokreci się i śpi dalej. Spi ze mną w łóżku. Zasypia około 20, a wstajemy około 7. W dzień ma jedną godzinna drzemkę.
Apetyt mu dopisuje, zje wszystko co dostanie:) dobrzee radzi sobie z jedzeniem łyżczką czy widelcem, więc wszystko wcina sam.

Je łyżeczką i widelcem? Wow [emoji4]
Mikołaj od dwóch tyg zaczął nabijać na widelec i wkładać do buzi. Wczesniej nabijał, zdejmowal i ręką do buzi [emoji23]. Do łyżeczki ma jakiś awers. Karmię go kaszą, kładę mu jego łyżeczkę, pokazuje jak jeść, ale on nie chce jej tknąć [emoji28] Za to do mieszania jest pierwszy we wszystkich możliwych naczyniach [emoji23]

Wow Kulka gratuluję odwagi i własnej działalności.

My dzisiaj mamy pierwszy dzień bez gorączki od tygodnia. Więc jest super [emoji16]

Ja Mikołajowi rano daję kaszę. Manną na przemian z kaszkami Helpa. Teraz mamy jedną - gryczano-jaglano-owsianą i drugą z dawnych zbóż. I robie ja z mlekiem rozrobionym z wodą. A na kolacje to najczęściej placki, ciastka z piekarnika, kanapki czy serek wiejski z dodatkami.


Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny, czy któreś z waszych dzieci jeszcze nie chodzi? Mój nie chodzi a dziś 16 miesięcy skończył. Przy meblach super chodzi, kedną ręką się na ogół trzyma. Jak go za ręce prowadzamy to zrobi pare kroków i zaraz siada, woli raczkować.... Powinnam iść z nim do lekarza? Wydaje mi sie że to od dziecka zależy czy ono chce chodzić ale już sama nie wiem...

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry