reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Dziewczyny dajcie jakies pomysly na posilki dla maluszkow. Moj je oprocz mleka oczywiscie obiadki ze sloiczkow i te, ktore mu ugotuje no i owoce. Chcialabym mu cos urozmaicic ale nie mam pomyslu za bardzo.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Diana mi tez wlasnie brakuje pomyslow. Ale mysle ze kasze mozna na rozne sposoby i wytrawnie i na slodko ( na slodko to hafija o kilku prostych sposobach pisala), my dajemy jeden posilek warzywa (zupka) plus jajka/mieso/ niedlugo rybe a drugi na slodko ( na razie kefir/jogurt/owsianka/kaszka blyskawiczna plus owoc). Tez sie chetnie dowiem jakichs fajnych przepisow.
 
Filip nie rusza żadnych zupek czy to słoikowych czy gotowanych przeze mnie więc daje mu dorosłe jedzenie dostosowane do takiego maluszka typu naleśnik do rączki, placuszki np z kaszy jaglanej czy manny. Kisiel domowej roboty na soku, różnego rodzaju makarony z mięsem albo rybką na parze. Jak ma dobry dzień to zje (wczoraj wcinał indyka z ziemniakami) dziś zrobiłam spaghetti (dla niego lekka wersja) i nawet nie tknął. Dużo fajnych przepisów znajdziecie tu
Link do: Ala'Antkowe BLW
 
To sporo fajnych rzeczy dajecie. Ale wasze dzieci juz ladnie przelykaja wieksze kawalki? Moj jeszcze ma z tym problem


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
U nas z tym jedzeniem to raz zle raz gorzej. Jak cos to wchodza w gre tylko sloiczki, moimi zupkami pluje. Od 3 tygodni jakos tak slabo jada. Je praktycznie tylko kaszke na sniadanie i potem tylko piers. Wiec nie wiem z czym to jest zwiazane..
 
Na początku miał ,ale dawałam chlebek, chrupki czy inne rzeczy do rączki i nauczył się dość szybko.
Katika u nas podobnie, są dni że je samo mleko praktycznie albo mleko plus bułki, a są takie że na drugie śniadanie zje owoc, potem dużą porcję obiadu. Po wyjściu pierwszego ząbka je trochę lepiej, ale teraz wychodzi drugi i znowu bunt.
 
Dziewczyny wy o jedzeniu,a ja właśnie jestem w ciężkim szoku po przeczytaniu komentarza jednej mamuśki na grupie facebookowej, która pisze że swojemu 6 tygodniowemu (!) dziecku dawała suchary namoczone w herbacie, posypane cukrem i podmażone na maśle na papke.Jest bardzo zaskoczona wburzeniem innych mam, przecież jej teściowa wykarmiła tak kilkoro dzieci.:-)

Mój uwiebia takie placuszki jak Asiunia pisze. Tu przepis na fajne jagane z piekarnika Link do: Placki z kaszy jaglanej z pieca. Bezglutenowe BLW. – BLW od kuchni. Rozwój dziecka przez jedzenie.
Smakuje mu też owsianka z owocami, Ja robie tylko na wodzie, dodaje jabłko, banana lub suszone morele- tu polecam te z Lidla- nie siarkowane, wilgotne, więc nie trzeba jakoś namaczać, ale po otwarciu opakowania trzeba trzymac w lodówce, daktyle też są bardzo dobre.

A jaką dajecie rybę? Ja jak daję "rybny" posiłek to ten ze słoiczka, bo nie wiem gdzie najlepiej kupić i jaką rybę.
 
Dziewczyny wy o jedzeniu,a ja właśnie jestem w ciężkim szoku po przeczytaniu komentarza jednej mamuśki na grupie facebookowej, która pisze że swojemu 6 tygodniowemu (!) dziecku dawała suchary namoczone w herbacie, posypane cukrem i podmażone na maśle na papke.Jest bardzo zaskoczona wburzeniem innych mam, przecież jej teściowa wykarmiła tak kilkoro dzieci.:-)

Mój uwiebia takie placuszki jak Asiunia pisze. Tu przepis na fajne jagane z piekarnika Link do: Placki z kaszy jaglanej z pieca. Bezglutenowe BLW. – BLW od kuchni. Rozwój dziecka przez jedzenie.
Smakuje mu też owsianka z owocami, Ja robie tylko na wodzie, dodaje jabłko, banana lub suszone morele- tu polecam te z Lidla- nie siarkowane, wilgotne, więc nie trzeba jakoś namaczać, ale po otwarciu opakowania trzeba trzymac w lodówce, daktyle też są bardzo dobre.

A jaką dajecie rybę? Ja jak daję "rybny" posiłek to ten ze słoiczka, bo nie wiem gdzie najlepiej kupić i jaką rybę.
Co do ryb to losos, dorsz na pewno. W lidlu tez maja wlasnie lososia pacyficznego mrozonego. Tego bede dawac niedlugo. Generalnie losos to podobno najlepiej z alaski (czasem jest w biedrze ale niemrozony) albo wlasnie pacyficzny. Na pewno nie norweski bo podobno hodowany na resztkach ryb, pelno pasozytow itd (nie wiem ile w tym prawdy ale unikam ;)
ale jaja z ta laska z sucharami ;)))
 
reklama
My mamy dietę mieszaną [emoji23] Normalnie kp. Na śniadanie mm+kleik ryżowy +owoc (na przytycie[emoji23]). Później dostaje zupkę, która robie sama ("U malucha na talerzu"); później daje to co jemy na obiad z mężem( BLW) i na wieczór z książki Alaantkowe (omlet, budyń jaglany, placki; kromke chleba). Oczywiście nie zjada wszystkiego na raz, tylko zostaje na drugi dzień. Ale mój syn na dole siatki wiec wciskam mu jedzenie kiedy tylko mogę [emoji23]
Mikołaj bardzo ładnie juz żuje i połyka kawałki. Jak za dużo napcha to sobie odkrztusza. Już prawie mnie to nie rusza [emoji23]


Sent from my SM-G800F using Forum BabyBoom mobile app
 
Do góry