reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Polcia ja nie pomogę niestety. Ale tu cicho. Jak co weekend . Właśnie zainstalowalam sobie aplikacje baby manager. Zobaczymy co to za cudo. Wpisuje się wagę itd dziecka, karmienia, odciągnie. Korzystacie z rek albo innej aplikacji? Ja do tej pory jak chciałam coś zapisać to wysylalam smsa do siebie
 
reklama
Byliśmy w czwartek u pediatry. Właściwie to wizyta patronazowa była dopiero teraz. Nowa pediatra u nas. Nie jestem zadowolona. Mówię jej ze Filip niechetnie odwraca głowę w jedna stronę, że jak go kładę na brzuchu to przewraca się często od razu na bok. Pytam czy powinnam iść do specjalisty,fizjoterapeuty, to powiedziala ze nie. Nie zapytała czy dajemy witaminy, nic nie wspomniała ze na biodra powinniśmy iść i jeszcze kilka innych spraw pominęla lub zbyla. U was też tak to wyglada?Do tego strasznie naciskala na szczepienie. Pomimo że powiedzieliśmy ze tylko odraczamy ze względu na wysypke i czekamy na wizytę u alergolog. To zaczęła nas straszyć ze starszy syn chodzi do przedszkola i może różne rzeczy przynieść i narażamy małego.
 
Agnes - też używałam tej apik od urodzenia małego ale tylko jakieß 3 tyg aż się ustabilizował. Ale fajna jesr :)

Polcia - a co to jest zastrzał? Riwanol działa chyba miejscowo wiec raczej można ale sprawdź ulotkę dla pewności.
 
Mojej tez juz drugi raz paznokiec wchodzi w skore, ale ja nic nie podawalam. Nawet nie wiedzialam ze mozna czyms to leczyc. Teraz ma dosyc mocno ten palec czerwony :/ jak dzis znajde chwile to napisze do pediatry na czacie Medicoveru i zapytam.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć, witam sie znów po przerwie. Tym razem starszy synuś przywlekł z przedszkola szkarlatynę i cały tydzien siedziałam z dwójką, a to poprostu masakra. I jeszcze ciagle pilnować zeby nosa do małej nie wtykał. Jedno dziecko to pikuś :) Dzisiaj w końcu poszedł do przedszkola, ciekawe na jak długo tym razem...
Co do podnoszenia główki to Jula nieźle dźwiga , potrafi trzymać kilka minut leżąc na brzuszku i jak ja trzymam na rękach do góry to tez już jej sie ta głowa prawie nie chwieje. Coraz bardziej jej sie podoba bycie na rękach w pionie i wyraźnie protestuje jak ją odkładam na płasko.
Rączki tez już fajnie funkcjonują chwyta pluszaki i wszystko pakuje do dzioba. Ma taką piłeczkę z dziurkami co łatwo ja chwytać, bierze w dwie łapki i do tych dziur wkłada jęzor. W ogóle wydaje mi sie ze strasznie szybko sie zmienia, czas jednak szybko leci.
Popsuła sie natomiast z kąpielą , wcześniej nie było z tym problemu, a teraz jest wrzask i nie wiem o co chodzi bo wszystko odbywa sie tak samo jak wcześniej.

Witam cieplutko wszystkie dziewczyny które ostatnio dołączyły :)
 
Ja u mamy to i czasu mało.

Agnes ciężko na dobrego pediatre trafić. U mnie to samo
Wieczne bagatelizowanie... wkurza mnie to.

Co do palca to dzięki za podpowiedź z tym rivanolem bo ja mam wrastajacy po ciąży.

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
Anpio racja- z dwójka nieraz masakra. Kuba tez większość czasu nie chodzi do przedszkola bo albo przeziębiony, albo mąż nie może zaprowadzić bo bardzo wcześnie jedzie do pracy, albo panuje choroba bostonska i zostawiłam go na 2 tyg w domu. A filip ma jeszcze do tego kolki i ta wysypke, która go pewnie dodatkowo rozdraznia... Starszy zawsze był grzeczny. Nigdy Nie musieliśmy stosować kar. Tylko tlumaczylismy i wystarczało. A teraz to się zastanawiam jak go nieraz "ukrocic". Tak moim zdaniem objawia się zazdrość o malego
 
Agnes współczuję spotkania z pediatra my trafilismy na fajnego ale faktycznie ciezko trafic na fajnego :-/ co do chorób z dwójka to ciezko u nas co prawda starszza raz byla przeziebiona i co chwe by podchodzila i calowala braciszka a dodam ze ona juz duza bo ma 7 lat i powinna zrozumiec ze nie moze to na zlosc podchodila i faktycznie widac momentami ze zazdrosna :-)

Napisane na LG-H635 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Agnes, niunia - to dla starszych trudny czas bo świat sie z nowym rodzeństwem zmienia dla nich bardzo. Mój ma 4 lata i tez uważam ze powinien pewne rzeczy rozumieć. Udało mi sie wdrożyć zakaz dotykania jej twarzy, to zaczął małą w rączki całować, a ona je zaraz pakuje do buzi. Na krótka metę działa u mnie takie tłumaczenie: zarazki z twojej buzi Jula zlizuje z rączek. One są dla niej bardzo groźne, bo nie można jej leczyć twoim syropkiem bo jest za mała. Jak zachoruje na to co ty to bedzie musiała iść do szpitala, a wtedy mama bedzie musiała pójść z nią i nie bedzie ani Lusi ani mamy długo w domu. Chcesz zeby tak było? I wtedy mówi ze nie i na trochę jest spokój.
Ja małej jeszcze nie szczepilam, bo on cały czas coś z tego przedszkola przynosi. Miała przez niego katar przez dwa tygodnie, teraz chwilowo jest ok, pytanie jak długo.
 
Do góry