reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

U nas w nocy jest jedna albo dwie pobudki. Ale za to w dzien synek duzo spi, a nawet jak nie spi to jest grzeczny. Ostatni skok objawial sie wlasnie trudnosciami w samodzielnym zasypianiu i skroceniu czasu drzemek dziennych.
Filipek kilka tygodni temu przez pewien czas obracal sie z brzucha na plecy potem przestal a od kilku dni robi to swiadomie podciaga reke blisko ciala i przenosi ciezar na ta strone. Na boki przekreca sie juz od dluzszego czasu.
 
reklama
Mój wogóle jakoś słabo z podnoszeniem główki nadal, Jak leży na płaskim podłożu, to z wielkim trudem podniesie na pare sekund, raczej położy głowę i stęka, nawet jak mu dam rączki do przodu to nic mu to nie pomaga. A jak położe go na swoich kolanach ( jedna noga wyżej) to jakos tą główkę potrafi lepiej trzymać. O przewracaniu wogóle nie ma mowy. Z trzymaniem zabawek , to próbowałąm mu wkładać jakieś małe do rączki, ale wypuszcza je. Za dwa tygodnie mamy kolejne szczepienie, myślicie że powinnam się wcześniej skonsultować z lekarzem? czy ma jeszcze czas z tym podnoszeniem?
 
Tak od kilku dni moze ze 3 juz przesypia cale noce tzn od 22 do 5
Co do przekrecania to do moze 2 dni zaczyna sie przekrecaz z pleców na boki i z boku na plecy:-) to po ostatnim skoku :-)
I faktycznie nie zwrocilam wczesniej uwagi ale mozna to nazwac ze bawi sie raczkami oglada itp.

Napisane na LG-H635 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moj syn dopiero teraz zaczyna czaic ze ma lapki. Skonczyl 11 tygodni.. Ale zabawki do dloni nie wezmie, zaczyna siegac do zabawek z zacisnietymi piastkami i to w dodatku tylko lewa raczka. A co do przewrotow to tez nie potrafi w zaden sposob sie celowo odwrócić. Chociaz zawsze jak na brzuszku lezy to zaraz go przekopyrta na plecy przypadkowo hihi.. Kazde dziecie inaczej sie rozwija.

Az sie boje dzisiejszej nocy.. Oby Antos chociaz co 2 h sie dzisiaj budzil i dal troche podrzemac...
 
Mój wogóle jakoś słabo z podnoszeniem główki nadal, Jak leży na płaskim podłożu, to z wielkim trudem podniesie na pare sekund, raczej położy głowę i stęka, nawet jak mu dam rączki do przodu to nic mu to nie pomaga. A jak położe go na swoich kolanach ( jedna noga wyżej) to jakos tą główkę potrafi lepiej trzymać. O przewracaniu wogóle nie ma mowy. Z trzymaniem zabawek , to próbowałąm mu wkładać jakieś małe do rączki, ale wypuszcza je. Za dwa tygodnie mamy kolejne szczepienie, myślicie że powinnam się wcześniej skonsultować z lekarzem? czy ma jeszcze czas z tym podnoszeniem?
Ja malego cwiczylam dajac go wpol na poduszke do karmienia. Moze daj dzidzi jakis waleczek chociazby z recznika jak nie masz pod paszki i wtedy na brzusio. U mnie to zdzialalo cuda bo maly nie lubial pozycja na btzuchu
 
Ja gdzieś czytałam ze niektóre dzieci nie lubią leżenia na brzuchu na kocyku, ale u mamy na kolanach czy na klatce piersiowej to już inna historia☺. Może tak twój maluszek ma. Ważne żeby ćwiczył. Ps. A układasz go na brzuchu na niezbyt miękkim podłożu? Próbujesz zainteresować czymś jak tak leży? Możesz też przytrzymać, tak przycisnąć pupę do podłoża żeby łatwiej mu było podnieca głowę.
 
Moja ostatnio lubi na brzuszku leżeć tylko na macie bo jest kolorowo i jej to pasuje:) dzisiaj dwa razy przekrecila się z brzuszka na plecy :) tak fajnie się przeturlala że nie wiedziała co się dzieje, a po chwili zaczęła płakać :)
 
Mój się przekrecal tylko z boczku na plecki. Nie da rady żeby na boku spał. Co b nie położyła to i tak na plecach będzie chociaż z wałkiem pod garbem ;)

Mammy u mojego synka ro wygląda identycznie. Tak jak piszesz i pediatra kazała odraczac wszystkie szczepienia.

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
My tez szczepienie w srode mamy, juz sie boje;-/ zeby tylko wszystko w porządku było. Moja ma skończone 3mies i trzyma glowe bardzo ładnie, ale na brzuchu to pare minut i ma dosyć leżenia, raz mi tylko zasnela. Przewróci sie na bok bez problemu ale tylko na jeden. W łóżeczku budzi sie codziennie w poprzek i tez zawsze w jedna stronę sie obraca. Grzechotka teraz jak jej podać to ju złapie porusza pare razy i puszcza. Ale np pociągnie juz za kółko od karuzeli zeby grało w leżaczku;-) ale niestety w nocy budzi sie o 1-5-7 a czasami 1-3-5-7 wiec tu mamy gorzej a juz niby spała z jedna przerwa na jedzenie. A w dzien spi dużo ostatnio, teraz np juz 2.5h.. i pewnie zje, pobawi sie godzinę i znowu pojdzie spac.. i dobre to i zle
 
reklama
Kurde dziewczyby moja Wiki ma czerwony lekko spuchniety paluszek pewnie od obciecia czyli zastrzał. Czytalam ze mozna rivanol. Któraś miala z tym do czynienia? Mam jutro isc do lekarza czy napierw sama leczyc?

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry