reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

reklama
A jak się nazywa ta biedronkowa margaryna pamiętasz może? Bo jakiś czas temu jak byłam to sprawdzałam każdą i każda miała kwas cytrynowy-który jest w bardzo wielu produktach i olej słonecznikowy którego też nie mogę. y:
Kasia, to nie margaryna tylko masło. Właśnie mam w domu. Jest to biedronkowe masło bez laktozy mleczna dolina 82% tłuszczu. Skład: śmietanka pasteryzowana, kultury bakterii fermentacji mlekowej. Tyle.
 
W pełni sie zgadzam, jak już sie zajmą dzieckiem to bohaterowie w swoim domu. Jeszcze z jednym to pół biedy, ale ja siedziałam ostatni tydzien z dwójką bo starszy synek chory i myślałam ze oszaleje bo musiałam pilnować zeby nie wtykał nosa do małej, co jest bardzo trudne bo najchętniej to by ją przytulał i całował cały czas. Do tego on sie domaga uwagi dokładnie wtedy kiedy ja sie zajmuje małą. Jak ją karmie to akurat wtedy chce pić itd. Staram sie jak mogę poświęcać mu dużo uwagi , ale jak jestem z nimi sama to jednak dość trudne. Jesli macie jakieś sprawdzone patenty na takie sytuacje to chętnie skorzystam.
Odnośnie zabezpieczenia to mój ginekolog tez mi polecał te krążki nuvaring ( chyba mają dobrych przedstawicieli handlowych skoro tak często rekomendują ;) )Nie jestem do tego przekonana i nie wiem czy umiałabym to dobrze założyć, tabletki u mnie odpadają bo po nich sex mógłby dla mnie nie istnieć wiec pozostają chyba gumki , co tez pewne nie jest a ja już więcej dzieci nie planuje. Miała któraś spirale ? Sprawdza sie ?
A dziś ja wstałam z zawalonym nosem i gardło mnie boli. Znowu stres zeby nie zarazić małej.
Kasia witaj :)
 
Ostatnia edycja:
Kasia ja również uważam, że to trochę bez sensu eliminować wszystkie potencjalne alergeny z diety. Musisz próbować. Ja jem wszystko poza tym co ma mleko krowie w składzie czy serwatkę, tu nie chodzi o laktozę tylko o produkty zawierające białko, a czy jest to bezpośrednio mleko, mleko w proszku czy serwatka to nie ma znaczenia trzeba czytać składy. Alergia na białko mleka krowiego często idzie w parze z alergią na jajka. Więc na to trzeba uważać. Ostatnio kupiłam masło orzechowe i tak mi się chciało, że zjadłam łyżeczkę. Następnego dnia kolejną i teraz jem codziennie. Jem też pestki słonecznika, dyni, rodzynki, sezam bo dostarczają wielu substancji odżywczych. Załóż zeszyt i zapisuj kiedy zjadłaś nową rzecz i poczekaj 3-4 dni jak nie będzie reakcji możesz spokojnie jeść.
Agata ja właśnie tęsknię za drożdżówkami czy pączkami ale nie jem bo wiem, że są robione na mleku. Mam w planach zrobienie domowych bułeczek bez mleka.
U nas dziś jedna pobudka :p
A wasze dzieci jak leżą na brzuszkach to dobrze opierają się na rączkach? Mam wrażenie, że mój Filip jakby tylko na jednej leży a drugą macha...Czasem ładnie podpiera się a czasem tak komicznie to wygląda, chyba, że jest to jego sposób na obrót na plecy bo zwykle wtedy kończą się jego katusze :)
Próbowałam położyć go do snu na boczku ale tak się buntował że skapitulowałam...tylko obróciłam na plecki odpłynął. Wasze maluchy tez już nie lubią spać na boczku?
Anpio u nas jest podobnie, nie mogę zostawiać córki i syna razem bo ona go tak kocha że najchętniej położyłaby się na nim i leżała...Patentu na to nie znalazłam niestety a szkoda bo jestem z dziećmi zwykle sama po 12-15 godzin dziennie :(
 
Ja nie wytrzymalabym na diecie, jak urodziłam to mała strasznie stekala i trochę byłam na diecie ale nie widziałam efektów chodziłam tylko głodna i zła, teraz jem wszystko stekanie nadal jest ale duzo mniej. Co do facetów to aż nie chce mi się za duzo pisać bo u minie to samo
 
A wasze dzieci jak leżą na brzuszkach to dobrze opierają się na rączkach? Mam wrażenie, że mój Filip jakby tylko na jednej leży a drugą macha...Czasem ładnie podpiera się a czasem tak komicznie to wygląda, chyba, że jest to jego sposób na obrót na plecy bo zwykle wtedy kończą się jego katusze :)
Próbowałam położyć go do snu na boczku ale tak się buntował że skapitulowałam...tylko obróciłam na plecki odpłynął. Wasze maluchy tez już nie lubią spać na boczku?
Anpio u nas jest podobnie, nie mogę zostawiać córki i syna razem bo ona go tak kocha że najchętniej położyłaby się na nim i leżała...Patentu na to nie znalazłam niestety a szkoda bo jestem z dziećmi zwykle sama po 12-15 godzin dziennie :(

Nawet dobrze,sie opiera, ale to jak chce, ale często lubi leżeć na brzuszku. Może Twój chce już zacząć raczkować ;) Na boczku mi zasypia czasami na noc. Nieraz ją tak kładę na bok to wie juz ze to na dłuższy sen. A później w nocy na plecy się przekręca. Ale tak przez dzień moja nie lubi na boczku tylko plecy i brzuszek.
 
Mam pytanie. Szczepilam 5w1 w terminie, teraz żałuję że nie opoznilam tej szczepionki.Jak jest z kolejnymi muszę podać w terminie czy mogę opóźnić?
 
Moja na boczku lubi spać ale muszę jej jakiś kocyk za plecki dać.
Mój mąż to ma stresa jak ma zostać sam z dzieciakami, jak mówię że pojadę na zakupy na spokojnie sama, to on mówi żebyśmy pojechali razem , bo jest taka ładna pogoda i co oni będą w domu robić.
W ogóle się nie dogadujemy, jakby był inny no chyba że że mną coś nie tak...
Ja zakładałam spiralę dwa tyg temu i za dwa kontrola, czasem mnie pobolewa brzuch i raz plamie a raz nie, mam nadzieję że wszystko jest ok bo koszt 1200 zł i ma być na 5 lat jakby się okazało że coś nie tak to chyba bym płakała:/

Mamakulka wczoraj przeczytałam że laktacje można przywrócić do 2 lat. Nie wiem ile w tym prawdy bo zaskoczona byłam:)

Nie mam dzisiaj pomysłu na obiad, ogarnęłam mieszkanie, można tak sprzatac w kółko i po chwili dalej to samo a ten przyjdzie z pracy i dziwi się dlaczego ja aż tak jestem zmęczona, bo to on pracował wkoncu . Idę na spacerek bo słoneczko ładnie swieci, może mi się humor poprawi
 
reklama
Do góry