reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Maruda moli mówili w szpitalu żeby normalnie myc jak całe ciało ale ja wybrałam płyn ;) nic nie zakrywalam, normalnie starałam się zachowywać i nie cackac. Brałam ze sobą podkłady poporodowe i majtki siateczkowe, octanisept, kosmetyki, wkladki laktacyjne, koszule i klapki. Reszta to rzeczy dla dziecka. Chyba ;p nie pamiętam już :D najwięcej pomógł mi mąż bo na początki ciężko się schylac ( plulam przy myciu zębów wyprostowana[emoji14]) nie wiedziałam jak mam się umyć , umylam mnie mąż. Jestem mu bardzo wdzięczna bo opiekował się mną bardzo. Tak naprawdę to na drugi dzień już byłam w lepszym nastroju, po cc jak puścilo znieczulenie to trochę histeryzowalam. Potem naprawdę było spoko.

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
aza ja synka dokarmialam. zaczynałam od 10ml a skonczylam na 50.
wygladalo to tak ze od 3 doby schudł mi juz 7% i nie chcieli zeby wiecej chudl wiec kazali karmic po 15 min z kazdej piersi nastepnie dokarmic (ja mam butelke tommee tippee ktora udaje cycka)po tym karmieniu 10-15 min sciagac. jezeli udalo sie cos sciagnac, choc na poczatku byly to tylko krople do posmarowania brodawki, to dokarmialam tym sciagnietem i ewentualnie mm jak byla potrzeba. teraz od 2 dni juz w ogole nie sciagam bo mam wystarczajaco pokarmu. babka z laktacji powiedziala ze poznien piersi będą takie normalne a nie pełne i zeby tym sie nie sugerować. teraz maly je po 15 min z kazdej piersi i spi 3h. pewnie pospal by dluzej ale kazali karmic na zadanie ale zeby przerwy w posilkach nie byly dluzsze niz 3h. więc budzę małego co 3h za wyjątkiem noc. jak dostaje cyca okolo 1 to budzi sie sam kolo 6- 6.30 wiec mi to pasuje[emoji38]
nie poddawaj sie aza ja sie poddalam z poprzednim dzieckiem bo nikt mi nie poradzil porzadnie i dalam sobie wmowic brak pokarmu. teraz babka powiedziala ze jak bede sciahac co 2-3h z 2-3 dni i zbierac mleko a zamiast cycka dawac mm zeby 50ml dostalo za kazdym razem to nie ma bata i laktacja sie rozkreci. powodzenia i trzymam kciuki

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom

Od dziś zaczynam próbować, ale mam problem bo ona trochę zje obojętnie czy z butelki czy z piersi (oczywiście pełnej) i potem napina się robi czerwona i nie chce. Na chwile ją odstawiam po czym łapczywie rzuca się na jedzenie. Tak jest od 2 dni, pisałam o tym dziś na czacie z pediatrą to mam odstawić mleczne rzeczy. W czwartek mam wizytę u mojego pediatry to się dowiem czy tak ma być. Póki co Espumisan chyba nie działa, bo dziś wieczorem znów ryk niesamowity, mąż ją teraz trzyma:(
 
U nas dzisiaj byla polożna, mała waży 4120g (waga urodzeniowa 3330g a spadkowa 2980g, w czwartek będzie miała 4 tygodnie) chyba dobrze przybiera co ? Jak na nią patrze wydaje mi sie taka "duza" ;) a niektore dzieci się takie rodzą, podziwiam ich mamy, mi było ciężko Michaśke wydać na świat, a co dopiero takiego smoka.
Dzisiaj pospałam w nocy jak bezdzietna ;) od 3.00 do 6.00 i od 7.00 do 11.00 :D wstałam jak młody bóg... bogini ;) zauważyłam że im dłużej się z nią spaceruje tym w domu wiecej spi. Także jutro na dworze bedzie długo ;) nasz najdłuższy spacer to 2godziny póki co.
Na poczte wysylam zdjecia mojego szcześcia :)

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kamcia sliczna ksiezniczka z Michaliny:-) moj urodzil sie z waga 3630 g 11.08 a 1.09 mial 4400 g :-) tyle ze polozna smiala sie ze goni wzrost bo 60 cm mial przy urodzeniu :-) i dzis po poludniu jest nie do zniesienia caly czas marudzi :-( wlasnie mag go próbuje uspokoić
 
reklama
mi tez babka powiedziala ze wieczorem nie koniecznie musi byc kolka tylko dziecko dostahe tyle bodzcow w ciagu dnia ze odreagowuje silnym placzem podobnym do kolkowego. u nas tak chyba jest. my tez myśleliśmy ze to kolki bo maly s i e prezyl ale ostatnie dwie noce poplacze z 1h poltorej i spi do 6. więc dama nie wiem co jest powodem placzu

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry