reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniówki 2016

Ja karmie przez nakładki bo mała ma cofniętą bródkę i ciężko jej złapać pierś. Niby ta bródka pójdzie do przodu i będzie już ładnie ssac. Czasami uda mi się ją bez nakładki nakarmić, ale często jej sutek wypada z buzi i się denerwuje. Nie zauważyłam żeby nakładki zaburzyły laktacje, mała ładnie przybierac, odrywa sie od piersi najedzona.
Ja dzisiaj 2 razy smoka dałam, po chwili co prawda wypluła, ale usneła, tak to by na cycu wisiała (wisiał nie jadła). Smok to nie koniec świata, a daje przynajmniej chwile wytchnienia :)

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja to sie wykoncze tez sama ze soba niby wszystko ok ale jak mala zaczyna plakac ja zaraz panika czy cos zlego sie nie dzieje nie wiem po porodzie dawalam rade a teraz cos sie ciagle przejmuje..
W nocy karmie na siedzaco jakos na lezaco bardziej mnie piers boli wiec nie spi ze mna tylko normalnie odkladam do lozeczka. Jest to dluzszy proces i meczacy bardziej ale zameczylabym sie psychicznie jakby miala z nami spac. A tak to nawet lepiej mi sie spi bo spokojniejsza jestem mimo ze tez sprawdzam czy oddycha itd i mam malutkie swiatelka calą noc zeby jak otworze oczy ja widziec.
Dzisiaj wybralysmy sie na spacer troche glodne i bardziej sie na nim zmeczylam nicz odpoczelam..

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
A z kapielami u nas tez niezbyt mala lubi. Ale jak zrobi kupke i pod kranem sam tylek myjemy to zadowolona. Chyba ta wanienka ja przeraza. Jak to dziecko sie kocha normalnie do szaleństwa. Az normalnie mam wrazenie ze to jakis sen. A to moja córcia szok!
Smoczka narazie nie uzywamy bo nie ma potrzeby ale nie widze w tym nic zlego wrecz mysle ze dziecko jest spokojniejsze w pewnym momencie oduczymy i tyle kazdy powinien robic jak uwaza:)

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja uzywałam nakładek kiedyś. Jak miałam poranione przy pierwszym dziecku i mi pomogły i teraz też trochę uzywałam. też nakładki zabrałam do szpitala na wszelki wypadek. Do tego po poranieniu brodawka mi wklesla i musiałam na początku dawać przez nakładkę. Tylko hm polecam canpolu nie aventa. Aventa była za długa i za wielka- przynajmniej dla mnie. . (Tylko ze przeciw tym ranom mi nie pomogła.
Nie zauważyłam aby popsuły odruch ssania, teraz daję bez i je bez dałam z nakładką i też je ładnie.

A co do smoczka na początku go nie używaliśmy. Teraz po przyjściu położnej zaczeliśmy dawać bo sama mówiła żeby dawać, jak cos. My jesteśmy w sumie przeciwnikami smoka, ale to jeśli chodzi o starsze dzieci. Czasami nie powiem że ratuje, ale jak płacze to i smok jej nie pomoże. Jednak gdzieś w drodze staram się mieć ten smoczek. Chociaż na chwilę ją uspokoić. Nawet u lekarza jak się idzie dobrze mieć.

drze non stop chyba ze ma cycka w buzi od 6 rano, nawet na sekunde nie dala sie odlozyc, nawet przy podniesieniu do odbijania jest ryk, ledwo na 10min zniknelam zeby prysznic wziac.. co godzine zmieniam jej cycka juz myslalam, ze moze pokarmu za malo ale wkladki laktacyjne mokre wiec to nie to, od cycka odrywa sie krzyknac pare razy i zaraz jest kupa juz nie wiem jak jej pomoc

papercut, a pozwalasz jej trochę popłakać? Hm nasza też popłacze wkładam ją do łóżeczka za jakiś czas przestaje ( czasami to trwa dłużej a czasami krócej) nie biorę jej od razu na ręce czasami głaskam w łóżeczku nawet. Dziecko lubi wymuszać. Im na rękach czy przytulonym jest dobrze i to zrozumiałe, tylko czlowiek też coś musi w domu zrobić. Nie da się inaczej. Jak za długo płacze to ide dokarmiam i przebieram, pogłaskam, coś pośpiewam, czy pogadam, nieraz ponoszę po mieszkaniu tak jak by pokazując jej wszystko bo widzę, że coraz więcej już ją interesuje i odkładam. Jak płącze to daje popłakac te 5 minut albo więcej.
A płacz u dziecka też jest inny. Już rozróżniamy płacz smutny, taki proszący, czy płacz jak jest wkurzona i zła. Czy jak boli brzuszek. Taka metoda sprawdziła się przy pierwszym dziecku- nigdy nie kołysaliśmy i nigdy nie nosiłam dziecka do spania.
No ale każde dziecko jest inne tu jednak robimy tak samo i sama zaczyna się uspokajać, no oprócz wieczorów, które są najgorsze, ale podobno to nie tylko kolki tylko dziecko przetwarza cały dzień i uczy się reagować na wszystkie zmiany w otoczeniu- cały ten ukłd nerowy się rozwija bo dziecko. zaczyna coraz więcej kojarzyć, bać się.

A tak to nawet lepiej mi sie spi bo spokojniejsza jestem mimo ze tez sprawdzam czy oddycha itd i mam malutkie swiatelka calą noc zeby jak otworze oczy ja widziec.
Dzisiaj wybralysmy sie na spacer troche glodne i bardziej sie na nim zmeczylam nicz odpoczelam..

Też ciągle sprawdzam czy oddycha. I właśnie mam wrażenie, że pomimo snu to ja nie śpię tylko czuwam. Przez to taka zmęczona jestem psychicznie.

U mnie w domu trochę się popsuło. Ja zmęczona, chyba jeszcze hormony szaleja jak nie wiem. Ryczeć też mi się chce a mam wrażenie, że mój m tego nie rozumie. Jestem nerwowa, czuję się samotna i nie rozumiana. A jego gadanie jeszcze bardziej mnie dobija.
 
Ostatnia edycja:
No ja tez placzliwa szczegolnie wieczorami mam gorszy czas az zoladek mnie boli z nerwow ze cos moze jej sie dziać. A wczoraj chyba przesadzilam z tym dołowaniem i gdyby nie zostal mi lewy cycek to nie mialabym czym jej nakarmic bo w prawym pusto i nie chciala produkcja isc bo matka ma humory. Maz w nocy chcial jechac po herbatke laktacyjna bo na rano byy nie bylo ale wypilam szklanke mleka wyluzowalam sie i poszlo uff jakie szczezcie. Musimy sobie dziewczyny radzic tlumaczyc i sie luzowac bo oszalejemy.

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
mayumi ona nie placze tylko wrzeszczy jak obdzierana ze skory tego sie nie da znosic nawet minute, zeby ja odlozyc na 5 min zeby sobie pokrzyczala musialabym chyba z domu wyjsc i to na spora odleglosc

ale tak mysle odkad espumisan daje tak robi, dzisiaj nie dam moze bedzie poprawa

ewidentnie placze przez bol brzuszka, jest ok ssie sobie cycka nagle robi pomarszczona mine gremlinka, napina sie jest czerwona, macha lapkami i podkurcza nozki i tak co chwile az do baka albo kupy, potem chwila spokoju i znowu to samo
 
No to przez ból brzuszka. Może tak być w sumie że od espumisanu. My wczoraj nie daliśmy w sumie,i też zauważyłam, że więcej bączków puszczała po espumisanie.
 
wyeliminowalam juz chyba wszystko inne - czy nie za cieplo, czy niewygodnie, niedotulona i glodna na pewno nie jest a juz wole zeby wieczorem poplakala przez brzuch niz cala dobe sie z nia tak bawic
 
Paper spróbuj ja nosić trzymając jedna rękę pod brzuchem, druga pod główka i tak zeby nóżki i rączki jej zwisały do dołu. Mojej to najbardziej na brzuszek pomogło;-)
 
reklama
Do góry