reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

reklama
dopiero odpisuje nie bylo mnie wczoraj na necie
AMELIA wlasnie nie kazal mi lekarz brac witamin i juz nie brac kwasu foliowego ale kupilam femibion plus czytalam ze dziewczyny tutaj biora i braly w pierwszej ciazy nic sie nie dzialo wiec sa wiarygodne i biore tez witaminki. mi zadnych badan nic nie zleca i co tu wyczytam albo wypytam znajomych to robie sama prywatnie. zrobilam juz nt to wyszlo 1mm ale bylam prywatnie i lekarz pow ze n normie
 
Ja z witaminami daje sobie spokój dopóki wszystko jest ok. W poprzedniej ciąży co połknęłam tabletke z witaminami puszczałam takiego pawia że chyba bo niczym tak ze mnie nie szło. A chyba ze 2 tygodnie się zmuszałam. Teraz czekam na wiosnę bo skoro raz organizm odrzucił to drugi nie będę się zmuszać. Ale w pierwszej ciaży na dzień dobry schudłam 5 kg wiec mi zależało na suplementacji teraz jem w miare normalnie więc mogę bez wyrzutów na razie odpuścić sobie witaminki.

I w pierwszej ciąży na skurcze łydek też brałam aspargin, a żeby hamować poród przedwczesny tak jak natkusia napisała magnez 3x2tabletki. Teraz łykam po dwa magnezy z wit B6 na noc .

Chodze cos zła jak osa od 2 dni....poranne nudności przeszły na wieczorne w dodatku brzuch mnie ciągle boli w miejscu cięcia....czuje się nieprzydatna, przytyłam 2kg więc wielka i nic nie poprawia mi samopoczucia...okropny czas.
 
Ale dziś deszczowo i ciemno..
Jakoś mnie od nocy podbrzusze pobolewa i już się denerwuję... czuję takie jakby kłucie. Wiem, że tak się może zdarzać na tym etapie, ale.. same wiecie..

ściskam mocno!

Mnie tak podobnie wczoraj bolało, z tym że jakby bardziej ciągnęło niż kłuło. Dzisiaj natomiast przeszło prawie całkiem, także nie martw się ;-)

Mnie ta deszczowa aura nawet dzisiaj wyjątkowo pobudza do pracy niż męczy :biggrin2: Jakby było słonecznie i ciepło, miałabym żal, że w pracy siedzę :-p
 
Molia - nawet moczu ani morfologi ?? nic ?

U mnie też szaro, buro i deszczowo a już się przyzwyczaiłam do słonka i pięknej wiosennej pogody

Nikitka - jutro będzie lepszy dzień :* , mnie zaczęła blizna okropnie swędzieć
 
dopiero odpisuje nie bylo mnie wczoraj na necie
AMELIA wlasnie nie kazal mi lekarz brac witamin i juz nie brac kwasu foliowego ale kupilam femibion plus czytalam ze dziewczyny tutaj biora i braly w pierwszej ciazy nic sie nie dzialo wiec sa wiarygodne i biore tez witaminki. mi zadnych badan nic nie zleca i co tu wyczytam albo wypytam znajomych to robie sama prywatnie. zrobilam juz nt to wyszlo 1mm ale bylam prywatnie i lekarz pow ze n normie

molia nie chce być złośliwa, ale bardziej wierzysz temu co gdzieś wyczytasz , niż własnemu lekarzowi? Może skoro jest on taki słaby, warto poszukać jakiegoś godnego zaufania ;-)
 
Heej dziewczyny. Ja tez właśnie dziś zmieniłam moją lekarkę... zapisałam się do Pani ordynator oddziału połnożniczego. 26 mam wizyte a zwolnienie do 24, naszczescie mogą wystawiać do 3 dni wstecz. Spotkałam się z koleżanka i mowiła, że ta do krórej chodziłam jest fatalna i ze swojego doswiadczenia wie, ze nie jest za ciekawym ginekologiem... Całe szczescie, że to w miare wczesnie, bo jakby to juz byla koncówka to bym sie obwiniała..

U mnie tez szaro, buro i ponuro :/ :SSSS
Wiosno gdzie jestes?!
Miłego dnia!
 
Dzisiaj szaro, buro i ponuro, ale może jutro znowu będzie słonko ! :D

Przeczytałam o tym połkniętym czopku - połknięcie czopka to nie lada wyzwanie :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Ja od rana na nogach, zdążyłam już przejechać prawie 100 km w dniu dzisiejszym. I gdzieś w ciąży chyba zwiększył mi się poziom agresji na drodze ;) wyglądałam mniej więcej tak chwilami: :wściekła/y:

Dzisiaj idziemy ustalić szczegóły odnośnie zakupu mieszkania z właścicielami :)

Ja brałam omegamed optima, te akurat koleżanka mi polecała. Teraz biorę tylko kwas foliowy bo jeszcze mam, a witaminy mi się skończyły i muszę kupić. W każdym razie te witaminy mają tylko kilka składników, a nie całą listę witamin co mi odpowiada. Aaaa i koleżanka, która je brała nie urodziła dużego dziecka ;) wręcz przeciwnie - musiała brać leki na podniesienie masy ciała dzieciaczka :)

Jutro wizyta, szkoda, że nie rano tylko wieczorem ;)

Ja do tej pory miewam mdłości i od czasu do czasu wymioty. Często mnie coś pobolewa, a to plecy, a to brzuch - gdybym się miała tym wszystkim cały czas stresować to cała radość z ciąży bo mi zginęła śmiercią naturalną :-)
 
Dziekuje wszystkim za info odnośnie witamin!
niektore z Was piszą, ze biorą prenatal Classic. Tez sie nad nimi zastanawiałam, z tym ze one maja w składzie wit. A ktorej w ciazy podobno lepiej nie brać. Slyszalyscie cos o tym?
w prenatal classic tak samo jak w innych witaminach wit A jest pod postacia beta karotenu.
w 1 tabletce 1200ug czyli licząc to 1,2 mg
w femibionie masz np. 3 mg czyli 3000 ug.czyli wychodzi na to ze wiecej...
Nie wiem jednak jak to sie ma z tymi procentami bo niby prenatal ma mniej mg niż femibion ale % dziennego spozycia jest wiekszy wiec nic z tego nie rozumiem., Moze ktoras umie to rozkminic?
Liczylam na internetowym konwercie wiec raczej chyba dobrze http://www.convertunits.com/from/1200+ug/to/mg
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja odpukac w 2 trymestrze czuje sie calkiem dobrze, no nie liczac zapalenia oskrzeli ale to wyjatek no i wymiotow nie ma dopoki biore tabletki, swoja droga w przyszly poniedzialek znowu odstawianie tabletek i zobaczymy czy bede musiala do nich wrocic czy nie.;-)


Ja zadnych zlozonych witamin nie biore bo po prostu mi lekarz nie kazal. Kiedys chcialam sama w aptece kupic to pani mi powiedziala ze skoro lekarz nie zalecil to sie nie bierze. Pozniej lekarz zalecil mi tylko branie Kwasu foliowego,magnezu,witaminy D i omega 3. Kazda tabletka osobno fakt ze rano mam zamieszanie z ich braniem ale biore tylko to co mi zalecono.
 
Ostatnia edycja:
Do góry