reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

Kahaka ja też bylam w szoku bo ostatnio ogrod to caly jego swiat i az mi bylo przykro ,ze odczuwam brak jego zainteresowania moim brzusiem ,a tu taka niespodzianka :-)
Najchetniej juz bym rozpakowala i ustawila ,ale nie chce by sie kurzylo ;-/
Co do innych zakupow to mam jakies zachamowanie -biore w sklepie do reki i odkladam bo w myślach mam "jeszcze za wcześnie ".... a moj M. Mowi ze pojedziemy i zakupimy wszystko na jeden strzal ,,,, mam nadzieje ze zbiore sie w nastepnym tyg do tego h&m ,ale to zalezy jak sie bede czula ,boje sie przegiac i wiekszosc dnia spedzam leżąc
 
reklama
ojaka, na zaparcia lekarz pozwolił mi piś 3x5ml Lactulosum dziennie. Działa łagodnie, podaję go czasem mojemu synkowi.
Można wiedzieć, czy masz jakieś szczególne wskazania do domowego sprawdzania tętna dziecka?
 
Madison ja mam to samo osłabłam tak od 4 dni i normalnie cały czas jestem padnieta :-(
Czekam aż będzie mi lepiej ale coś czuje że nie będzie. A mój mały mnie ciąga bo mu się samemu nudzi bawić. Sprzątać już nie sprzątam bo nie mam już siły tylko ogarniam z wierzchu a sprzątanie czeka na sobotę na męża.
Ja morfologie i mocz miałam dopiero 2 razy badane nawet nie pomyślałam że powinnam częściej :-O
 
Madison - ja też jakoś rzadko w tej ciązy robię morfologię i mocz.... miałam 2 lub 3 razy do tej pory. W poprzedniej ciąży robilam co wizytę.
Może teraz są inne zalecenia? albo jak jest w porządku,to nie ma sensu częściej???
 
Kaspian wskazań na szczęście nie mam. Kupiłam sobie na początku ciąży taki domowy detektor tętna płodu,zwykły bez wyświetlacza, bo skusiło mnie jak dziewczyny pisały tutaj o detektorach.
W pierwszej ciąży nie miałam czegoś takiego,ale byłam bardziej spokojna,bo praktycznie na każdej wizycie miałam usg (chodziłam prywatnie) a teraz chodzę (niby też prywatnie:p ) do Lux Medu, ale robią tylko te 3 najważniejsze usg w każdym trymestrze.

A co do badan to ja mialam dopiero 3 razy mocz i chyba 2 razy morfologie. Dostalam od mojego gina taka tabelke w jakim tygodniu jakie badania mam robic i z tym chodze zawsze na badania. W poniedzialek ide na mocz i powtorke tokso. Za jakies 1,5 tyg.czeka mnie glukoza.

Apropo glukozy powiedzie mi Wy czekalyscie 2h? Bo ja w I ciazy robilam badania gdzie indziej i tam musialam po wypiciu czekac tylko 1h. Teraz sie nie dopytywalam a ide robic w Lux Medzie..

sorki,za brak polskich znakow ale mi klawiatura zeswirowala...
 
Ostatnia edycja:
Jesli chodzi o morfologie to ja mam co wizyte wystawiana recepte wczesniej co 5/6 tygodnie teraz bede miala co 3/4 tygodnie.
Objadek zjedzony,dzis risotto all formagio.Mezus jeszcze siedzi obok i cos w necie oglada,dziecko meczy objad ale u niego to nawet do godizny moze trwac,a ja prubowalam nadrobic co zescie naskrobaly.

Wczoraj dostalam wiesci od kuzynki ze zaczela rodzic swoja corusie,jakies pol godiznki temu albo i wiecej dzownil jej maz powiedzial ze urodzila wczoraj przed polnoca ale chlopca :/ radosc jak ujalalala bo ona wariatka wszytko na ruzowo.Pokoj na ruzowo w misie w sukieneczkach luzeczko ruzowe ubranka ruzowe nawet wozek ruzowy.YYYY UPS !!!! A niechciala mnie sluchac ja odpoczatku mowilam ze bedzie chlopak i lekarz tez jej powiedzialam miesaic przed porodem zeby sie na 100% nienastawiala bo on cos tam widzi ze wisi ale nie jesr pewien a ta przez mesiac miala czas zeby wszsytko na ruz bo ona czula ze bedzie panna i koniec :) uparte babsko.

u nas pogoda kreci sie wkolko to ciemne chmury deszczowo burzowe to slonce.Okropnie.Mi jakies plamy przed oczami lataja juz z tego.

A jesli chodzi w dalszym ciagu o ciuchy.To dla Maxa ciucha latwo niejest znalesc bo na jego wiek niema nic bo wlosi to kurduple i wiekowo 8 to na 130 a moje chlopisko prawie 150 cm ma.I wszystko mlodziezowe a jemu nieduzo sie podobaja.Tak samo z butami.Toc to jemu musimy 38 kupic :/ bo dwa meisiace temu kupowalismy 37 a juz placze ze piety ma obtarte aaaaaaaaaaaaaaa. noale dopiero po swietach teraz raczej juz niedamy rady.

Ja zostalam pocieszona wczoraj ze na glukoze mam przyjsc o 7 rano i bede tam 3 godziny i 15 minut :/ i mam byc z kims...
 
Ostatnia edycja:
No to niezła niespodzianka :-D Dziewczynki jednak mają lepiej, spokojnie mogą funkcjonować na niebiesko a chłopiec w różowym to jednak trochę tak głupio... no ale to moje takie standardowe myślenie :-)


Ja też nie mam zbyt często robionej morfologii i moczu, może ze dwa-trzy razy od początku ciąży.
Dzisiaj to mi wogóle krwi nie mogła pielęgniarka pobrać, wbijała mi się gdzieś głęboko, ręka mnie boli ale nie dlatego, że kiepsko to robi, bo chodzę do tego punktu od lat i kobieta jest genialna, delikatna i wogóle tylko mi się gdzieś te moje żyły pochowały :-)
 
Dzięki za odpowiedzi dziewczyny :)
Aż dogrzebalam sie wytycznych Polskiego Tow. Ginekologicznego dotyczących prowadzenia ciazy. One nie sa obowiązkowe dla lekarzy, ale to jedyne źródło standardów.
I tak - mocz 7 razy, czyli co ok miesiac bedzie od potw. ciazy. A morfologia 4.
Pewnie jak sie cos dzieje to częściej.

Ja mam anemie i chciałabym wiedziec czy mi rosnie czy spada, a nie czekać.
W pierwszej ciazy nic sie nie działo poza anemie, ale duzo pózniej, mimo to mocz i morfologia bez litości co 3 tyg. Myślałam, ze to norma i mnie lekarka zaniedbuje :) Juz mi sie chyba ciaza na mózg rzuca.

Dla poprawienia humoru wszystkim zmęczonym - na blizniakach wlasnie jedna mama pochwaliła sie, ze jest ZNOWU w ciazy blizniaczej :) A starszaki-blizniaki maja 10 miesięcy :) I jeszcze ma starsza dwójkę dzieci.
 
O rany! 2 pary bliźniaków w jednej rodzinie i to w tak krótkim czasie. Będzie ciekawie:)

Moje tam może płeć zmieniać, byle donosić.
 
reklama
Madison - też nieźle :-D Ale to już trzeba mieć chyba takie uwarunkowania genetyczne i to po obu stronach, bo o ile to nie in vitro, to tak trafiać raz po raz podwójnie to wręcz nieprawdopodobne i chyba w totka łatwiej wygrać :-)
 
Do góry