reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

Oj widzę, że jakieś marne humory u niektórych...
U nas była sąsiadka z córką, to trochę się rozerwałyśmy. Teraz po obiedzie odpoczywamy.
Monya na jakie ćwiczenia chodzisz?
 
reklama
Kahaka...
Wczoraj byłam na zajęciach aerodynamicznych. Taki układ taneczny na podłodze. Jak chodziłam przed ciaza to były to dla mnie lajtowe ćwiczenia, na których zawsze odpoczywalam po wcześniejszym intensywnym stepie , no ale wczoraj troszkę byłam zasapana.
Dziś idę na zdrowy kręgosłup. Będę pod okiem znanego mi trenera miała dopasowany zestaw cw dla ciężarnych. Od przyszłego tygodnia zaczynam jeszcze joge. Dla zwyczajnych śmiertelników. Dla ciężarnych zacznę chodzić jak mi bebzon większy wyskoczy.
 
NATKUSIA ja też chce Mc Donalda...
Dziś chcialam zrobić gulasz węgierski z ziemniakami i surówka z pory. Ale wróciłam ze sklepu i chęć mi odeszła na zrobienie czegokolwiek. Mąż narzeka że chudniemy oboje a powinniśmy tyć (on chce mase robic ).
Znowu z rana miałam pełno energii, wzięłam się za sprzątanie i pranie a teraz leżę i nie mam siły nawet powiesić to co już się wyprało :/

MONYA zazdroszczę Ci tej siły na ćwiczenia. Ja po wejściu po schodach do sypialni musze odsapnąć mimo że jestem szczupła i kondycję miałam bardzo dobrą.
 
Barbarka... Mnie tez męczy wchodzenie po schodach. Ostatnie 2 miesiące były w stylu kanapowo-leżącym. Nic mi sie nie chce, a raczej chciało mi sie nic nie robić. Wczoraj przed ćwiczeniami miałam stracha, ze nie dam rady , bo idąc do sklepu mam zadyszki. Okazało sie jednak, ze rozgrzewkę była meczaca a potem jakoś poszło. Mięśnie na szczęście wszystko pamiętaly. Ja uwielbiam ćwiczyć i przed ciaza robiłam to w hardkorowych ilościach. Endorfiny po ćwiczeniach dają kopa i to mnie uzależnilo. Teraz oczywiście inne rodzaje ćwiczeń , ale czuje ekscytacje tak jak wczesniej.
 
kto powiedział, że II trymestr jest lepszy od I ???? chyba jakiś facet...
odkąd zaczęłam 14 tydzien, jest masakra.... źle się czuje, a dziś po kanapce z dżemem miałam tak mdłości że szok!!!! to już w I trymestrze bylo znośniej.....

ja wcześniej chodziłam na fitnes, potem na siłownię... teraz chyba nie dałabym rady - nie mam weny na cwiczenia ;)) jedynym wysilkiem fizycznym jest sprzątanie i klikanie w klawiaturę :-D
 
barbarka1611 martuskaa pocieszyłyście mnie swoimi wpisami,myślałam że ja jestem jakiś typ leniwy co to na nic nie ma ochoty i siły.Najchętniej przespałabym całe dnie.Myślałam że z kolejnymi tygodniami będzie lepiej,ale jak widać byłam niepoprawną optymistką.
 
Gwiazdeczka - mi lekarz na ostatnim usg (a było to 22.01) kazał odstawić luteinę całkowicie. Powiedział, że jej działanie na tym etapie już jest znikome i ewentualnie powrócimy do niej pod koniec ciąży (w razie skurczy). Też się tego bardzo bałam, bo biorąc ją czułam się bezpieczniej, ale stwierdziłam że lekarz z ponad 40letnim stażem wie lepiej. Zaufałam. Nic złego się nie dzieje. Podbrzusze nie boli bardziej niż dotąd, nie mam krwawień ani plamień, wierzę że z dzidzią też wszystko dobrze. Chociaż mam wrażenie że do kolejnego USG (które będzie genetycznym) oszaleję..

Co do farbowania włosów w ciąży.. podobno w pierwszym trymestrze lepiej się powstrzymać. Czy robić to na dalszym etapie zdania są podzielone. Rzeczywiście farby, nie są teraz tak szkodliwe jak kiedyś, jednak nawet te bez amoniaku (gazu) zawierają monoetyloaminę (płyn). Dobrym rozwiązaniem jest np. odżywka tonująca, dzięki której można zamaskować odrosty i odświeżyć kolor.
Sama jestem uzależniona od malowania włosów :tak: jednak póki odżywka tonująca o ta: Farouk, CHI Organics, Tone & Shine, Color Enhancing Conditioner (Odżywka do włosów koloryzowanych) - opinie internautek o kosmetykach w polskim katalogu opinii o kosmetykach KWC - Kosmetyk Wszech Czasów (KWC) daje radę i jakoś powstrzymuję się od nakładania farby.
 
reklama
ja właśnie niedawno wróciłam ze sklepu i kupiłam sobie sok z buraków i warzywny-dziewczyny nie ogarniam -nie dam rady za chiny ludowe no :shocked2:
 
Do góry