reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

Izis, ja jestem po 3 poronieniach. Moja gin wszystkie moje 5 ciąż prowadziła, wie ile mnie to kosztowało badań/stresów kosztowało. Ta ciąża jest od początku na podtrzymaniu - masa leków (w tym zastrzyki z heparyny). Może w innej sytuacji by mnie namawiała na SN?

Afja-Anetka, mówi się, że powinny minąć przynajmniej 2 lata od CC, żeby rodzić SN. Jeśli koleżanka woli CC, to niech idzie do innego lekarza :)
 
reklama
WKasia basen marzenie. My bylismy cala trojka na odkrytym u nas w miescie. Ludzi full. Oczywiscie kapal sie tylko moj z cora, alez mi bylo zal. Ten sezon juz nie dla mnie, bo potem jeszcze polog, chyba ze zimowy ;). Ale przyszle lato bedzie nasze.
 
Po dziewczyny z tym cc to kiedyś tak bylo.teraz lekarze twierdzą,że wustarczyax rok i można rodzić sn. Z reszta naprawdę nie ma co. W wielu krajach bliznieta i dzieci po cc rodzi sie maturalnie,robi nas tak tna często.
Wkasia basen piękny.yielism ybjechac nad jeZioro ale nie byliśmy w stanie wyjść z domu jest tako zar,u nas w cieniu 34stopnie nie ma czym dychac.w zwiqzkubz tym przespalismy pół dnia i czekamy na wieczór.
 
Izis mogłabyś mi wytłumaczyć co trzeba mieć z oczami żeby było wskazanie na cc? Ja mam wadę wzroku i po pierwszym porodzie mi się powiększyła, nie to że parlam i prawie osleplam ale soczewki w następnym miesiącu musiały być silniejsze.
WKasia z chęcią bym wskoczyła do takiego basenu. Z tym ze pół wody by wpłynęło ;)
Chwaliłam się z rana chmurkami, nie macie juz czego zazdrościć, znikły bezpowrotnie.
 
Rozmawiałyśmy o siostrze mojej koleżanki. Nie miała w sumie żadnych objawów, a odkleiła jej się siatkówka z oczu (nie przy porodzie, tylko normalnie). No i że niby jeśli komuś się to "dzieje" to przy wysiłku podczas porodu może się odkleić i jest lipa :p tak ona mi to tłumaczyła :)

Kahaka już rozumiem. Myślałam, że to może obciążenia jakimiś chorobami :)
 
Izis na kartonie było 15000l napisane. Napełniał się całe wczorajsze popołudnie.
Na ten rok daję sobie spokój z basenem:całą ciążę tylko raz zapalenie miałam i nie chciałabym teraz na końcówce czegoś złapać. Chlorujemy tą wodę i nikt obcy sie nie kąpie, ale nigdy nic nie wiadomo. Dzisiaj nie wytrzymałam, siadłam na drabince i pomoczyłam nogi(ale woda jeszcze zimna:tak:)
Afja-Anetka ja już tutaj pisałam moja siostra rodziła dzieci w odstępie 18 miesięcy i pierwsze miała cc a drugi sn, więc to chyba lekarz decyduje.

Miłego wieczoru i trochę chłodu.;-)
 
Afja-Anetka - właściwie to pierwsze cc nie jest wskazaniem do drugiego i można rodzić sn nawet przed upływem tych 2 lat jeśli lekarz nie widzi żadnych przeciwwskazań . Myślę . że u nas się boją ew. komplikacji , pęknięcia macicy czy rozejścia się blizny i dlatego tak chętnie tną .
 
Lilith super, że Małą będzie miała opiekę. Gratuluję też ukończenia 38 tc :) i mąż ma rację jak zatęsknisz za brzuszkiem będziesz tulić Synka :) Podziwiam Cię za te rmonty wszystkie :) świetnie urządziłąś pokoik :) jesteś już gotowa :)))) a ja będę tu trzymała kciuki aby cc przebiegło super i bez problemów najmniejszych :)

Ewcol widzę, że Ty jak prawdziwa Mamusia :) aby rodzinka z głodu nie umarła nawet obiadki im przygotowałaś :) kobieta to zawsze jest mam wrażenie jak astronauta od zadań specjalnych :) Wiem, że się stresujesz pobytem w szpitalu i cukrami... ale to już tylko chwilka... i dzielnie się trzymasz!!!!

Magda37 ja śpię jak dziecko kiedy temperatura wynosi maksymalnie 19 stopni... ale to marzenie :))))))))

Monia456 współczuję obiadu u teściowej - zwłąszcza takiego znienackowego ... też tak nie lubię...

Madison niedługo pewnie łóżko trzeba będzie zamawiać na wymiar :) niestandardowe dla całej rodziny :)))))))))

Kaspian jeszcze może troszkę potuptasz :))) Grilla zazdroszczę... zjadłabym jakieś warzywa grillowane :)))) Zjedz za mnie :) i korzystaj :)))

Ma_Dunia :) lubię dni kiedy przypada wizyta :) Twoja już jutro - &&& zaciśnięte :)))

Afja- Anetka po 9 miesiącach od cc nie powinno się rodzić sn... to jeszcze za wcześnie... niech koleżanka weźmie od nich na piśmie oświadczenie, że są świadomi konsekwencji jakie niesie za sobą pękniecie macicy podczas porodu! To jest oczywiście moje subiektywne zdanie... ale zbyt dużo tu niewiadomych...
Oczywiście nic złego nie musi się stać... ale mój lekarz i po 9 latach nie chce się zgodzić na poród sn. A może jest mu zwyczajnie łatwiej bo poród sn po cc musi być non stop monitorowany...

Wkasia - basenik istne szaleństwo :) kiedy możemy się wprosić :))))))

Izis mój mąż miał kiedyś rozwarstwienie siatkówki - maksymalny wysiłek na początku po operacji do 2 kg... więc tym bardziej poród sn odpada. Odklejającą się część c odcina się laserem ale na to oko już zawsze trzeba uważać...

Amelia ja też tak myślę, że jak się miało pierwszy poród cc to potem już się lekarze boją i sami straszą pacjentów... ale ja przez to ich straszenie boje się teraz porodu sn wbrew lekarzowi...
 
Hej kochane
My po weekendzie na działeczce :-) upał jak nie wiem, pomoczyłam z Martyśką doopkę w basenie. Może jutro wieczorkiem pojedziemy znów i zostaniemy do środy/czwartku ale to się jeszcze zobaczy

Widzę dziewczyny, że Wy to spać nie możecie :-D ja w sumie też, ale przez upały. dziś w nocy spałam pod wiatrakiem więc nawet nawet, ale Martyś się troszkę kręciła i wołała co i rusz pić ale nic dziwnego - taka duchota tam na działce, że szok

Olciak jeszcze raz gratuluję! masz już synka przy sobie - rewelacja!

Natkusia fajnie, że Wojtuś taki grzeczny, że tak ładnie załapał karmienie piersią

Asiołek ja też bardzo pragnę ochłodzenia (nie sądziłam, ze to napiszę, ale po prostu rozpływam się w te upały)

Ulika u mnie przed chwilą popadało, troszkę się powietrze zmieniło, ale i tak jest gorąco

Lilith dobrze, że wszystko macie ustalone ze znajomymi! to na pewno psychicznie dobrze na Ciebie podziałało

Ewaelinka nie martw się! ja na 100% będę sierpniową mamą! nic u mnie nie zapowiada, żeby było wcześniej - zero skurcz, bóli, wszystko zamknięte, szyjka jak u łabędzia więc cc wcześniej jak 08.08 nie będzie

Już nie popiszę, bo Martynka woła bajki na kompie i muszę jej włączyć, bo marudna jest a jeszcze za wcześnie na spanie
 
reklama
Izis a masz w ogóle jakąś wadę wzroku lub jakiś problem z oczami? Ja mam dość dużą wadę + astymatyzm, ale ciśnienie w oku i inne parametry w porządku nie kwalifikuję się do CC.:-D
WKasia ja wczoraj skorzystałam z podobnego basenu, aczkolwiek w moim wykonaniu wejście po drabince do basenu było ryzykowne, ja z tych mało wysportowanych na co dzień a co dopiero w ciąży. Ja moge ćwiczyc ewentualnie leżenie na kanapie z przerzutem na różne boki.:-DAle nie powiem było przyjemnie. Taki basen fajna sprawa ja mam 9000l i czuje, że zbankrutuję za prąd jak pompa chodzi.:szok: A woda ma 27 stopni i nie powiem zimno mi bylo:szok:, bo na dworze 35 stopni wczoraj u nas.

Asiołek no to mamy podobnie z tą temperaturą do snu. Ja w ogóle dobrze funkcjonuję jak na dworze max. 25 stopni.


U mnie przeszły dwie burze, z oberwaniem chmury i gradem i teraz wietrze całą chałupę, bo cudnie wieje, może dziś w nocy będzie lepiej.

A my dziś razem z mężem wypowiedzieliśmy wojnę kretowi, który niszczy mi moja piękna trawkę. jak zwykle polegniemy w tej walce.:-D Ale trzeba próbować.
 
Do góry