reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

witam:)
dzieki dziewczynki za odpowiedzi co do mojego zapytania :)

fiuufuu wszystkiego dobrego:)
natkusia a ja myslalam ,że dzis wejde i uaktualnione gratulacje zobacze:-) heh jeszcze dane ci bedzie przenosic:-)tfu tfu odpukac:-)
Martyna kciuki zacisniete &&
Madison dziewczynki słodziutkie i super ze tak ci dobrze idzie z odciaganiem pokarmu:)
sierpniowa ja mam 5 szt
kami mam nadzieje,że to jednak nie wody:szok: jedz na ip szybciutko. trzymam kciuki!

u nas tez zanosi sie na burze:szok:
ulika ja siedze caly dzien w domu, a okna na dole nie mam zadnego od poludnia wiec mam chlodniutko fajnie:) do przezycia:)
gawit u mnie byla dzis kuzynka z ta 2 tyg dzidzią i miala samego bodziaka na krótki rękaw i opaseczke na główce .przykryta lekko pieluszką tetrowa i byla cieplutka:) fajnie ze ja nie przegrzewaja, :)
sierpniowa ja mam gaziki nasączone ale octanisept jak trzeba bedzie to kupie do pępuszka tez

ja zarowno wczoraj jak i dzisiaj super dzien spedzilam i nadzwyczaj aktywnie, czuje sie dobrze :)
zaskoczona jestem reakcja mojego synka na dzidzie:) wczoraj bylismy u dzidziusia 2 tyg a dzisiaj oni byli u nas. moj synek malutkiej nie odstepowal na krok..pilnowal jej, glaskal po glowce, wozil w wozeczku...jak on ssie tak bedzie bratem zajmowa; to bede przeszczesliwa:):):)
 
reklama
Cześć dziewczyny :*

My już po wizycie - szczegóły na wizytowym ;-) Dziękuję bardzo za &&&&

Kami- mam nadzieję, że jednak będzie wszystko ok.. ale trzymam kciukasy oczywiście !

Dziewczyny, jest sens robienia USG III trymestru w 34 tc ??
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny :*

My już po wizycie - szczegóły na wizytowym ;-) Dziękuję bardzo za &&&&

Kami- mam nadzieję, że jednak będzie wszystko ok.. ale trzymam kciukasy oczywiście !

Dziewczyny, jest sens robienia USG III trymestru w 34 tc ??


Musi być sens, skoro jest to jedne z trzech zalecanych (czyt. obowiązkowych ) w ciąży.
Myślę, że te dwa tygodnie nie robią ogromnej różnicy.


Badanie ultrasonograficzne w trzecim trymestrze wykonywane jest pomiędzy 28 a 32 tygodniem ciąży. Jest to na ogół trzecie kolejne badanie USG w ciąży, którego celem jest (oprócz oceny tych samych elementów, co w drugim trymestrze) ocena położenia dziecka. Dodatkowo, bardzo ważna jest kontrola wzrastania i dojrzewania płodu, a także uchwycenie nieprawidłowości płodowych.


Wykonując w trzecim trymestrze ciąży badanie USG bardzo ważne jest uchwycenie wewnątrzmacicznego ograniczenia lub zahamowania wzrastania płodu lub jego makrosomii. Wewnątrzmaciczne zaburzenia wzrastania są charakterystyczne w takich patologiach, jak: przewlekła niewydolność łożyska czy infekcja wewnątrzmaciczna, a także u jednego z bliźniąt w zespole TTTS. Makrosomia jest charakterystyczna dla płodów matek z cukrzycą. Uchwycenie tych zmian determinuje dalsze postępowanie kliniczne.
403 Forbidden
 
Ostatnia edycja:
ja mam.w.sumie na kazdej wizycie usg z pomiarami wszelkimi, nawet jak bylam kiedys tak pomiedzy wizytami w szpitalu u niej to migusiem mi pomierzyla wszystko. tak.ze ja za kazdym razem.mam.wydruk z ta tabelka i wykresami plus.fotki malej :) na tych trzech usg "genetycznych" to w.sumie tylko troszke dluzej trwalo, wiecej mierzenia przeplywow bylo prob uchwycenia malej zeby ladnie wyszla, no i opis dostalam. wiec.w.sumie sie tez.zastanawialam czy to ostatnie.robic.tym bardziej ze.za.normalna wizyte.z.usg placimy 150 a za genetyczne 200 za samo usg.
 
Fiu Fiu - dołączam się do życzeń:) sto lat!
Madison - bardzo bym chciała zobaczyć Twoje cudeńka. Dziewczyny czy mogę prosić o dostęp do galerii maluszków?

Pytacie o bieliznę poporodową. Ja też biorę 3 jednorazowe i 1 bawełniane na ww.
Pamiętam jednak jak po pierwszym porodzie ubrałam sobie majtasy, a na obchodzie lekarka się na mnie wydarła, że jak chcę dłużej sie męczyć z gojeniem rany to proszę bardzo - na własne życzenie - ale na obchód mam bielizny nie mieć! A że "obchód" był codziennie o innych porach i to czasem co parę godzin :) to w praktyce byłam bez! Wtedy zdziwiona byłam bardzo ale teraz muszę jej przyznać rację - rana po cięciu goi się o wieeele szybciej kiedy ma dostęp powietrza. No i w moim szpitalu było to naprawdę mało krępujące bo sale 2 osobowe były (z tego tylko 1 dobę miałam współlokatorkę, później byłam sama) i całkowity zakaz odwiedzin więc żadne osoby się nie plątały po salach - był specjalny pokój odwiedzin. Więc wtedy z zapakowanych 7 jednorazówek zużyłam.. 2:)

Też zastanawiam się nad ubieraniem niemowląt w taki upał. Doświadczenie mam tylko z zimowym noworodkiem więc teraz będę miała debiut latem. Mam tylko nadzieję że moje dziecię nie przepłaci mojego braku doświadczenia potówkami i odparzeniami...

Natkusia - jak Ci już fajnie :) teraz sobie już tylko czekasz.. ale komfort psychiczny bezcenny - że już bezpiecznie :)
 
Kaspian- ale właśnie chodzi mi o ten termin.. dzwoniłam do ultramedica i powiedzieli mi, że już za późno, że najpóźniej w 33 tc... LIPA :dry:
 
Kaspian- ale właśnie chodzi mi o ten termin.. dzwoniłam do ultramedica i powiedzieli mi, że już za późno, że najpóźniej w 33 tc... LIPA :dry:
A jak często masz USG? Bo jeśli ostatnio nie miałaś,to może lepiej faktycznie zwykłe, ale z pomiarami, oceną łożyska. Dla własnego spokoju.
 
reklama
Do góry