reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

Widzę, ze trzymamy kciuki za Izis, to ja tez! Powodzenia! (rozumiem, ze chodzi o obronę).

Ja 2,5 doby po cc wracam do grona homo erectusow, duża ulga, tak poprostu bol spadł o 3/4.
Wczoraj miałam instruktaz izometrycznych ćwiczeń w pologu z rehabilitantem. Tym razem bede sie słuchać i ćwiczyć.
Postrasze Was :) Facet mówi, ze na indywidualnych zajęciach kobiety ćwiczą poodpinane do jakis elektrod i wychodzi, ze napięcie mięśni dna miednicy i jakis tam jeszcze nigdy po porodzie nie przekracza 25%, powinno byc min 60%, a bardzo często jest ok 10%. I nie ma szans by to sie samo wzmocnilo.

Z nieproszonych porad to mam tak:
- po cc na pierwsze doby pomoc bardzo potrzebna
- nawet w mega stresie i tylko z laktatorem uda sie rozkręcić laktacje. W szpitalu maja medele ofkors. Dzis o świcie zabralam juz 50ml!!!!!! Wczoraj po 30 było, przedwczoraj po kilka ml. Tylko nie mozna patrzeć na laktator ;) I pic wode az sie uszami wylewa.
- cc na zimno, a cc po rozpoczęciu akcji porodowej to dwie skrajne rzeczy. Widac to po moich ksiezniczkach. Waga ich nie różni, tylko to ze to pierwszej wody odeszły i to ona sie pchała dupka na świat - przeżyła swoja porcje sn, dostała zastrzyk hormonów i jest w zupełnie innej kondycji niz siostra. A druga nie miała zamiaru wychodzić, została wyjęte nagle. Takze cc not so perfect.
(ale te skurcze porodowe tez nie ;))

Z ciekawostek:
- nie miałam infekcji żadnej, porod zaczął sie bo macica miała dosyc tego, ze ciasno tam było juz, nic z tym nie mozna było zrobic. Pessar z jednej strony moze nakrecac akcje skurczowa, ale u mnie najprawdopodobniej pomógł zatrzymać ta mała lobuziare w środku i nie robic jeszcze bardziej nagłego cc z narkoza
- dla ginekologow ciaza donoszona to 37, a 38 to juz prawie po terminie. Dla neonatologow ciaza ma trwac 40tyg, bez kompromisów.

Synek mi sie pochorowal na cos, wczoraj temperatura. Perfect timing. Lekarz go juz oglądał. Dzis chyba powinnam iść do domu, ale teraz to nie wiem za bardzo.

Dzis w kalendarzu mam pierwsze KTG i skończony 34tc. Chcesz rozsmieszyc Boga to opowiedz mu o swoich planach ;)

Trzymajcie sie zdrowo!
 
reklama
Witam was drogie Panie ;)

Madison- ciesze sie ze u Ciebie juz lepiej :) i oby tak pozostalo!
Izis - trzymamy &&& kciuki!

Ja juz po sniadanku. Dzis w planach jest wysprzatac mieszkanie, zrobic zupke na obiad kalafiorowo fasolkowa :p wstawic pranie i odwiedzic babcie. Jutro wizyta i ze tak powiem jak na zlosc bol zawsze ustaje przed... Jako mnie przestalo bolec... tzn jeszcze kloje tam w krzyzu itp ale to nie to samo co 2 dni temu.. to był koszmar..!
Słoneczko świeci wiec miłego dnia!
 
Madison- no wreszcie piszesz jak ludź! Żart :-) Szalenie się cieszę że u Ciebie lepiej. I z Twojej laktacji się cieszę :-*

Kac jeszcze śpi. Ja sobie leze koło niego. Wczoraj Młody się potwornie wiercił. Dziś czuję jakby mi ktoś coś do miednicy włożył. Kurka...boli mnie =-O

Isis-&&&
 
Izis - powodzenia :-)

Madison - super, jak Ci się jeszcze jakieś rady lub przemyślenia nasuną to dawaj bo wszystko może się przydać :-) Zdrówka dla synka.

Anna - ja nie miałam problemów w żadną stronę, jak mi żelazo zapisał to miałam takie nieprzyjemne uczucie gromadzenia w środku ale problem rozwiązało picie wapna z witaminą C, podobno witamina C ułatwia przyswajanie żelaza i pewnie przez to eliminuje część niedogodności :-)

Muszę się ogarnąć bo mam dzisiaj najpierw przez chwilę być opiekunką siostrzenicy i psa :-) Pies wygląda tak pies.jpg
Dopiero od soboty go mają, jeszcze mu jakiegoś szczepienia brakuje to mamy ograniczone możliwości :-)

Poza tym mam dzisiaj wizytę o 17, mam nadzieję, że dalej wszystko będzie dobrze, trzymajta kciuki :-)
 

Załączniki

  • pies.jpg
    pies.jpg
    21,2 KB · Wyświetleń: 38
Hej hej.

U mnie samopoczucie lepsze ale nie jest idealnie.. kluje mnie na calym brzuchu i w klatce piersiowej.. juz widac ze to koncowka i coraz wiecej bolesci eh.. oby do soboty!

MADISON widze, że lepiej u Ciebie :tak: pomalu do przodu! A z mlekiem gratuluje i oby coraz wiecej bylo mleczka! To Ty wychodzisz a dziewczynki zostaja? Zdrowka dla malego!

CARINE dobrze, że skurczy jako takich nie ma! Oby szybko Cie wypuscili!

MARTUŚKA to dzisiaj masz pracowity dzien ;-)

GORGUSIA ja tez mam takie bolaczki ze chyba umre.. miednica, kosci lonowe, brzuch masakra

ANNA niestety zaparcia u mnie to norma..

SIERPNIOWA dobrze, że podly nastroj minal!

MADUNIA korzystaj z ostatnich dni z rodzicami :tak: i uwazaj na siebie z ta praca..

EWAELINKA tu gnjecie tu niewygodnie ojj skad ja to znam..

IZIS powodzenia!!

Sporo nas lezy w szpitalu.. oby Wam wszystkie bolączki odeszly i szybko wracajcie do domu!
Ja bronie sie przed IP bo jak pojade to bede lezala az do porodu..

Milego!
 
Anna mi jeszcze dokuczaja te po zelazie. Ale przez przypadek znalazlam sposób . Przy antybiotyku dostalam oslone bactilac do tego jogurcik i jest ok.

Atana oj jak ja sie ciesze ze o wit C wsoomnialas . Musze kupic do zelaza bo juz chyba wiem dlaczego ta morfo wciaz 9/10.

A pytanie z innej beczki mam takie dziwne uczucie mrowek w piersiach, zrobily sie swedzace ma tak ktoras ?
 
Madison, milo, ze sie kochana odezwalas:-)
Zycze Wam poki Co Milego dnia, odezwe sie pozniej, core zawozimy I do roboty konczyc druga czesc kuchni :-)
 
Hej!

Izis oczywiście kciuki za Cb dzisiaj!!!!

Anna ja mam tak, ze jak zjem duzo np. Obiad to jest ok położe sie, a jak mnie przyciśnie tak nagle to nie wiem czy do klopa zdążę choć biegunki to nie sa.

Madison super, ze laktacja powolutku sie rozkręca :) i, ze już w pionie. Zawsze to lepsza perspektywa.

Agula mnie piersi swedza już od 2 M-cy w nocy ponoć bardzo sie drapie. I sutkii tez swedzialy i luszczyly sie, ale na to Natkusia poleciła maść maltan i przeszło.

Miłego dnia dziewczęta:)
 
reklama
Dzień dobry. Znów w nocy spać nie mogłam:od 2 do 6 przewracałam się z boku na bok.w końcu włłączyłam tv,ale o tej godzinie też nic ciekawego nie ma. Wczoraj Agata wyjechała na wakacje, prawdoodobnie do niedzieli.Wieczorem już do mnie dzwoniła,że jest super.
Anna ja też mam cały czas zaparcia, przed ciążą zresztą też. Mówiłam lekarzowi, kazał mi zmienić dietę.
Izis kciuki zaciśnięte
Madison super,że już leiej
Powodzenia na wizytach
 
Do góry