reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

reklama
nawiązując jeszcze do podróżowania samolotem w ciąży - tu jest to fajnie opisane - co się dzieje i dlaczego 😉

dziękuję za ten artykuł ☺️
 
tyle razy miałam robione badania na tarczycę zawsze endokrynolog mówił brać leki jak zawsze. I tak robiłam. Również na stronie np diagnostyki jest napisane żeby zatrzymać leki jak zawsze
w internecie piszą różnie że ma wpływ tylko na ft4 na samo TSH nie ma. Że może podnieść ft4 euthyrox. Ale w sumie teraz stwierdzam że nie pamiętam czy brałam czy nie. Podejrzewam że czasem nie brałam. Bo przyznaje się że potrafię czasem zapomnieć o tabletce na tarczycę 😅 ale ja mam najmniejsza dawkę. Zobaczymy jak będzie teraz. Specjalnie nie wezmę jak będę szła do lekarza
 
Ja narazie nic nie przytyłam. Ale pilnuje się, bo nie chciałabym później w wakacje być bardzo duża i się męczyć w upały 🐷

Dziś odebrałam wyniki i mam TSH 0,23. Przed ciążą miałam zawsze wysokie ok 4. Nigdy nie miałam takiego niskiego - nie biorę leków.

Dziewczyny a co mysliscie o podróżowaniu w ciąży? Mam na myśli samolotem. Będę konsultowała z lekarzem, trochę się obawiam. ✈️
Ja planuje w drugiej połowie kwietnia wyskoczyć gdzieś do ciepełka, pewnie Turcja. Ostatnie wakacje z jednym dzieckiem, wezme mame i siostre i poodpoczywamy. Mi lekarz mówił że jak ciąża bez problemów to nie ma przeciwwskazań w 2 trymestrze lecieć.
 
Ale mnie męczą dni w biurze, masakra. Po powrocie muszę odleżeć to co siedziałam na sztywno cały dzień, a lędźwia tak bolą, że aż czuję promieniowanie do pośladka 😬
Mogę tylko powiedzieć, że cię rozumiem. Mnie też praca męczy, nawet jak się naprawdę nie narobię. A od dzisiaj też mam ten ból kręgosłupa, niedawno mi mąż trochę to rozmasował i jest odrobinę lepiej, ale generalnie nie mogę wstawać i schylac się 🙈 mogę tylko chodzić prosto i siedzieć z poduszką pod plecami 🤡
 
reklama
Ja na wizytę miałam teraz zlecone na czwartek mocz i morfologie idę jutro rano zrobić. Przed chwilą dzwoniła kobitka z poradni i robiła wywiad przed prenatalnymi. Dopytałam i powiedziała, że najpierw idzie się na USG i później do laboratorium na pobranie krwi. Na ten moment waga się trzyma w sensie jak spadła te 2-2,5 kg to tak narazie się utrzymuje mam nadzieję, że dopiero w II trymestrze będzie rosnąć, że jeszcze te 2-3 tyg będzie w normie. Z jednej strony już nie mogę się doczekać, a z drugiej zaczynam się stresować. 🤣🤣 Na pappe długo się czeka na wyniki z krwi? Jakoś podają telefonicznie też ? Bo wzięła adres do korespondencji chyba żeby wyniki przyszły, już w sumie nie pamiętam co mówiła i dlatego się zastanawiam.
U mnie wyniki szły prosto do lekarza i on wbijał w ten formularz z prenatalnych i przeliczał ryzyka. Ja dostałam tylko ten papier, w sumie po co mi cyferki z pappy jak to i tak nic samo nie mówi.
 
Do góry