reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

Dziewczyny jak wyglądają badania krwii gdy chodzicie na nfz? Mam pierwszą wizytę w tej poradni patologii ciąży w poniedziałek... I zastanawiam się jak robi się badania, dają skierowania i robi sie je na nfz? W kazdym labolatorium? Wieki nie robiłam nic przez nfz
a jeśli masz skierowanie otwarte, od jakiegokolwiek lekarza (nie szpitalne) to z tym skierowaniem idziesz do laboratorium (musi mieć umowę z NFZ) i tyle.
Zawsze lekarz mówi też, gdzie możesz iść.
 
reklama
tak prowadzący zalecił zrobić też to badanie do pappy bo ponoć zrobienie go do 13 tyg najwięcej "mówi " i jest przydatne w ocenie stanu łożyska - koszt ok 200 zł ale chyba serio warto...
Ok dzięki za informację. Też mi właśnie lekarka mówiła o Acardzie w tym przypadku. Daj znać co ci zaleca zamiast. I nie dobieraj sobie do głowy, każda z nas ma jakieś obciążenia, gdyby każda była idealnym inkubatorem, to by nie było żadnych problemów nigdy :)
 
Słuchajcie... autentycznie nigdzie nie znalazłam, by ktoś miał tak zły wynik tego... gdzieś tam po forach, gdy dziewczyny piszą to nikt nie ma aż tak wysokiego ryzyka jak to moje 1:15
 
Ok dzięki za informację. Też mi właśnie lekarka mówiła o Acardzie w tym przypadku. Daj znać co ci zaleca zamiast. I nie dobieraj sobie do głowy, każda z nas ma jakieś obciążenia, gdyby każda była idealnym inkubatorem, to by nie było żadnych problemów nigdy :)
wiem wiem.. ja totalnie liczylam się z tym że to nie wyjdzie super, ale po prostu nie sądziłam że aż tak źle
 
Słuchajcie... autentycznie nigdzie nie znalazłam, by ktoś miał tak zły wynik tego... gdzieś tam po forach, gdy dziewczyny piszą to nikt nie ma aż tak wysokiego ryzyka jak to moje 1:15
Ale sama napisałaś, że PIFG tak ci podbił wyniki, wydaje mi się, że narazie mało kto je robi i dlatego może nikomu aż takie wysokie ryzyka nie powychodziły 🧐
 
Słuchajcie... autentycznie nigdzie nie znalazłam, by ktoś miał tak zły wynik tego... gdzieś tam po forach, gdy dziewczyny piszą to nikt nie ma aż tak wysokiego ryzyka jak to moje 1:15
jestem zawsze zdania, że lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć. Teraz może lekarz zareagować, może będziesz musiała być pod większą kontrolą.
Na patologii raczej powinni Ci dokładnie wyjaśnić z czym to się dalej wiąże. Spokojnie poczekaj do poniedziałku.
 
Dziewczyny jak wyglądają badania krwii gdy chodzicie na nfz? Mam pierwszą wizytę w tej poradni patologii ciąży w poniedziałek... I zastanawiam się jak robi się badania, dają skierowania i robi sie je na nfz? W kazdym labolatorium? Wieki nie robiłam nic przez nfz
Daje Ci skierowanie na badania u mnie do konkretnego laboratorium i tyle😉
 
reklama
ale jeszcze go w ogóle nie ma? Co mówią w rejestracji?
spóźnił się godzinę i 40 minut, skierowanie dostałam tylko na toksoplazmozę i morfologię! 😂 nigdy więcej nie idę na NFZ, to jest jakiś dramat. Tyle dobrze że zrobił mi usg i wiem że serce bije i ma 3 cm. 10+2 wyszło czyli tak jak pokazuje mi wg starego badania
 
Do góry