reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

Dziewczyny ile się czeka na zapis na prenatalne? Ja idę w poniedziałek do gina i dopiero wtedy da mi skierowanie... Nie wiem czy zdążą mnie gdzieś wepchnąć, widzę że wy macie już wyznaczone terminy a ja czekam jak głupek😉
No ja byłam dziś na wizycie na NFZ jestem 10+6 dał mi skierowanie i odrazu zadzwoniłam sie umówić i mam na 1 lutego .chyba w dobrym czasie bo 12+6 wtedy będę .
 
reklama
Dziewczyny jak wyglądają badania krwii gdy chodzicie na nfz? Mam pierwszą wizytę w tej poradni patologii ciąży w poniedziałek... I zastanawiam się jak robi się badania, dają skierowania i robi sie je na nfz? W kazdym labolatorium? Wieki nie robiłam nic przez nfz
 
Dziewczyny jak wyglądają badania krwii gdy chodzicie na nfz? Mam pierwszą wizytę w tej poradni patologii ciąży w poniedziałek... I zastanawiam się jak robi się badania, dają skierowania i robi sie je na nfz? W kazdym labolatorium? Wieki nie robiłam nic przez nfz
Ja byłam w zeszłym tygodniu u genetyka na UCK na patologii się zapisać na prenatalne i dali mi skierowanie na pappe w ich labie do zrobienia (tam na parterze w tym samym budynku). Myślę, że tobie też wtedy dadzą u nich do robienia.
 
A ja dziś przespałam calutką noc. Prawie jak za starych, dobrych czasów 😀 synek spał, męża chrapanie jakoś mnie dziś nie ruszało, siku też nie było, no byłoby cudownie gdyby tylko syn pospał trochę dłużej niż do 5😛 ale i tak jest super w porównaniu do niektórych nocy 😁
Ja prenatalne 1 lutego, już za 2 tygodnie. Nie mogę się doczekać, syn na tym badaniu pięknie pokazał jakiej jest płci, mam nadzieje, że i teraz tak będzie 😀
 
Ja byłam w zeszłym tygodniu u genetyka na UCK na patologii się zapisać na prenatalne i dali mi skierowanie na pappe w ich labie do zrobienia (tam na parterze w tym samym budynku). Myślę, że tobie też wtedy dadzą u nich do robienia.
mam.jeszcze ten luxmed ale podejrzewam że będę miała teraz sporo badań poza tym i typowymi... albo po prostu częściej...
 
Dziewczyny jak wyglądają badania krwii gdy chodzicie na nfz? Mam pierwszą wizytę w tej poradni patologii ciąży w poniedziałek... I zastanawiam się jak robi się badania, dają skierowania i robi sie je na nfz? W kazdym labolatorium? Wieki nie robiłam nic przez nfz
Chyba każda poradnia ma kontrakt z konkretnym labem na NFZ. Być może będziesz mogła wykonać tylko w przyszpitalnej np. Ale to są moje takie wyobrażenia, bo też nic nigdy nie robię na NFZ 😂
A co do tego łożyskowego czynnika wzrostu to wow, aż się zastanawiam czy nie zrobić w takim razie :o ale u mnie prawie niedocisnienie (110/70 to mój max 🤦🏼‍♀️) i 1 poród po terminie to pewnie ryzyko mniejsze… to zalecił ci lekarz prowadzący?
 
Chyba każda poradnia ma kontrakt z konkretnym labem na NFZ. Być może będziesz mogła wykonać tylko w przyszpitalnej np. Ale to są moje takie wyobrażenia, bo też nic nigdy nie robię na NFZ 😂
A co do tego łożyskowego czynnika wzrostu to wow, aż się zastanawiam czy nie zrobić w takim razie :o ale u mnie prawie niedocisnienie (110/70 to mój max 🤦🏼‍♀️) i 1 poród po terminie to pewnie ryzyko mniejsze… to zalecił ci lekarz prowadzący?
tak prowadzący zalecił zrobić też to badanie do pappy bo ponoć zrobienie go do 13 tyg najwięcej "mówi " i jest przydatne w ocenie stanu łożyska - koszt ok 200 zł ale chyba serio warto...
 
reklama
Dziewczyny jak wyglądają badania krwii gdy chodzicie na nfz? Mam pierwszą wizytę w tej poradni patologii ciąży w poniedziałek... I zastanawiam się jak robi się badania, dają skierowania i robi sie je na nfz? W kazdym labolatorium? Wieki nie robiłam nic przez nfz
ja byłam teraz przez szpital. Najpierw lekarz wystawia Ci skierowanie i kieruje do laboratorium przyszpitalnego (u nas osobny budynek obok szpitala). Poszłam tam i pani pobiera krew (niby powinno się być rano, ale mi pobrały już po wyznaczonych godzinach). Wyniki odbiera się w szpitalu - jutro jadę odebrać.
 
Do góry