reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

reklama
bardzo mnie ciekawi czy będę miała mleko. Macie jakieś sposoby na podkręcenie laktacji po porodzie np po cesarce?
Niby jakieś sposoby są, ale nic Ci nie rozkręci laktacji tak jak przystawianie często dziecka do piersi 😅 Dziecko najlepszy laktator 🤣

Coś do picia było, fema ltiker (bez spacji, ale wykropkowało mi nazwę jak było razem) chyba się nazywało? Ale ja tego nie stosowałam, ale wiem, że inne dziewczyny owszem.
 
tak tą siarę tzw. czytałam że ma dużo właściwosci i nie które kobiety zbierają ja i potem podają dziecku. Ale nie wiem czy to jest udowodnione naukowo. Bo jedne nie mają wycieku mleka inne przed samym porodem inne dopiero po
Nie polecam takich akcji, ja nie drażniłam brodawek ani nie uciskałam żeby stymulowac wyplyw mleka, bo to pobudza wytwarzanie oksytocyny -> skurcze macicy -> poród
W czasie porodu za to widziałam że kobietom bardzo pomagało wzmocnić skurcze, takie szczypanie sutków :D Jestem zdania że mleka po porodzie będzie dość, jeśli tylko bobcio będzie się ładnie i często przystawiał. I te wynalazki ze ściąganiem wcześniej - dla mnie zbędne ryzyko.
 
Niby jakieś sposoby są, ale nic Ci nie rozkręci laktacji tak jak przystawianie często dziecka do piersi 😅 Dziecko najlepszy laktator 🤣

Coś do picia było, fema ltiker (bez spacji, ale wykropkowało mi nazwę jak było razem) chyba się nazywało? Ale ja tego nie stosowałam, ale wiem, że inne dziewczyny owszem.
Dzięki 😁
 
Nie polecam takich akcji, ja nie drażniłam brodawek ani nie uciskałam żeby stymulowac wyplyw mleka, bo to pobudza wytwarzanie oksytocyny -> skurcze macicy -> poród
W czasie porodu za to widziałam że kobietom bardzo pomagało wzmocnić skurcze, takie szczypanie sutków :D Jestem zdania że mleka po porodzie będzie dość, jeśli tylko bobcio będzie się ładnie i często przystawiał. I te wynalazki ze ściąganiem wcześniej - dla mnie zbędne ryzyko.
Znaczy nie ściągać tylko jak samo wypływa żeby zbierać. Nie mówię o pobudzaniu piersi do wytworzenia mleka
 
reklama
Znaczy nie ściągać tylko jak samo wypływa żeby zbierać. Nie mówię o pobudzaniu piersi do wytworzenia mleka
Nie wiem czy ktoś ma aż taki wypływ, być może :D u mnie to były raczej pojedyncze krople pod prysznicem, a też przed musialaby być pierś umyta i dopiero zebrać :p pewnie się da, ale dla mnie gra niewarta świeczki. Ja widziałam że w USA jest na to moda, ale to co widziałam to kobiety jednak stymuowały ten wypływ.
 
Do góry