reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2024

Dziękuję bardzo za te informację ❤️

Już się przygotowuje psychicznie na to - nigdy nie sądziłam że to tak ciężkie psychicznie ...

Nie wiedziałam że mogę wybrać i mogę uniknąć zabiegu ( to mnie kosztuje najwięcej nerwów i obaw ) teraz jestem spokojniejsza po tej wiadomości - dziękuję .
Na tym etapie organizm sam się oczyści, to tak jakbyś miała dłuższy okres. Ja w 6 tc krwawilam chyba ze 3 tygodnie i po miesiącu można dalej walczyć. Gorzej było drugim razem, tu już dalszy etap, poronienie zatrzymane - to dało nam po psychice.
 
reklama
W poniedziałek mam pobranie krwi do NIFTY.
To ja za dwa tygodnie mam naraz USG prenatalne i NIPT (inaczej się u nas się nazywa). O ile w pierwszej ciąży miałam zupełnie wywalone na takie sprawy, to teraz się tym całkiem stresuje 🤪
A ja nie wiem co zrobić. Wizyta na NFZ wypada na około 12 tydzień ciąży. Czy mogę umówić się na wizytę w innym miejscu wcześniej na NFZ żeby dostać skierowanie na badania, czy czekać na tamtą wizytę? Pytałam o to ginekologa wczoraj na wizycie prywatnej, ale mam takie zaćmienie, że nie wiem co powiedział. Na pewno krzywą zrobię w poniedziałek, ale czy reszta może poczekać? Czy mogę zapisać się na dwie wizyty na NFZ, jeśli znajdę gdzieś wcześniej? Mam już mętlik w głowie 🙈
A czemu musisz krzywą robić ?
w ogóle bardzo.mi przykro że nie wszystkie tu mamy takie dobre wieści w ostatnich dniach, ale te dziewczyny, które mają złe wieści, albo niepewne, wiedzcie, że też byłam.tam gdzie Wy... a teraz sie udało i póki co powoli idzie dobrze. .. i u Was tez wszystko sie jakoś ułoży i będzie jeszcze dobrze... 💜
To prawda! Ponoć w kolejną ciążę nawet łatwiej jest zajść. Ja jak poroniłam we wrześniu, to się nagle dowiedziała ile z moich koleżanek z dziećmi już, przechodziło wcześniej poronienia. To się bardzo często zdarza we wczesnej ciąży, tylko niestety mało się o tym mówi. Ale zaszłam w kolejną dwa cykle później, więc praktycznie od razu.
 
Na tym etapie organizm sam się oczyści, to tak jakbyś miała dłuższy okres. Ja w 6 tc krwawilam chyba ze 3 tygodnie i po miesiącu można dalej walczyć. Gorzej było drugim razem, tu już dalszy etap, poronienie zatrzymane - to dało nam po psychice.
A do kiedy powinno samoistnie się poronić?
 
Do 12 tyg, ale przy pustym jaju będzie szybciej. Tym bardziej, że u Ciebie już teraz jest zły przyrost bety. Jeśli bierzesz leki typu Luteina, Duphaston, to je odstaw, bo przedłużą cały proces.
Chyba niekoniecznie musi być szybciej - ja z pustym jajem zgłosiłam do szpitala w 9+5 bez żadnych oznak zblizajacego się poronienia, gdzie już 2 tygodnie wcześniej zrobiłam badanie bety i wyszła spadkowa. Chyba wszystko zależy od konkretnego przypadku niestety 🤷‍♀️ To są trudne decyzje i wielka szkoda, że w ogóle los stawia nas w sytuacji, że musimy je podejmować 🥺
 
reklama
Do góry