reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2024

Dziewczyny prosze o pomoc jeszcze raz w obliczeniu przyrostu bety !! 🙏

18.12.2023r. 685
27.12.2023r. 3842

W kalkulatorze jest że za niski przyrost i panikuje 🙄🙄🙄

W teorii przyrost trochę za mały jak na tyle dni, ale nie bez powodu badania robi się w odstępie 48h lub 72h. 9 dni odstępu to nie podstawa do obliczania prawidłowego przyrostu. Najlepiej powtórz w piątek, chociaż widziałam, że też wtedy masz wizytę u gina. Ile to będzie t+d?
 
reklama
Jak się Dziewczyny czujecie po Świętach?
Ja odczuwam lekkie mdłości, ale nie wiem czy to ciąża czy ciąży mi na żołądku to całe okołoświąteczne jedzenie 🙃. Ja jestem bardzo wybredna zywieniowo i nie lubię w tym temacie wychodzić poza swoją strefę komfortu, lubię bardzo proste jedzenie. 😁
Dziewczyny, czy któraś z Was miała syfuacje, że luxmed odesłał Was z kwitkiem w kontekście prowadzenia ciąży wysokiego ryzyka?
Jestem po poronieniu, mam trombofilie, niedoczynność tarczycy, nadciśnienie i ostatnio lekarz powiedział mi, że to ciąża wysokiego ryzyka i luxmed takich ciąż nie prowadzi.
Tyle, że ja nie prowadzę u nich ciąży... mam co prawda książeczkę i dostaje skierowania na badania, robię przy okazji usg... ale moją ciążę prowadzi lekarz z invicty prywatnie. Nie wiem.co.mam z tym zrobić... miałyście podobną sytuację? jeśli oni mi tej ciąży nie będą "prowadzic" to czy będę mogła dalej robić badania z pakietu? 🤦‍♀️ Ja bardzo chętnie będę sobie przychodziła tylko po skierowania ale to jak wtedy... bez karty ciąży? 🤷‍♀️
Ja w pierwszej ciąży miałam Luxmed tylko do 26 tc, miałam prywatego lekarza i już na wstępie mówiłam, że nie chce prowadzić ciąży tylko badania i skierowania dostawać i nie było problemu. Tylko wtedy miałam się zapisywać w panelu pacjenta na normalne „wizyty u gin” a nie „prowadzenie ciąży”.
Wgl właśnie się zastanawiam czy mogę zjeść pizzę 4 sery. Już byłam taka zadowolona mąż zrobił przyniósł i tak patrzę i patrzę i tu jest ser pleśniowy i mam dylemat co robić.
Chyba po pieczeniu pizzy w temp 220 stopni powinno być bezpiecznie ☺️ z resztą jak dziewczyny pisały, większość dostępnych u nas w sklepach jest z mleka pasteryzowanego.

A dziewczyny parmezanu nie jecie? Ja jestem uzależniona, prawie do każdego obiadu trę na koniec a w sumie to nie powinnam 🫣 No i żal mi szynki prosciutto 🥺
 
Ja odczuwam lekkie mdłości, ale nie wiem czy to ciąża czy ciąży mi na żołądku to całe okołoświąteczne jedzenie 🙃. Ja jestem bardzo wybredna zywieniowo i nie lubię w tym temacie wychodzić poza swoją strefę komfortu, lubię bardzo proste jedzenie. 😁

Ja w pierwszej ciąży miałam Luxmed tylko do 26 tc, miałam prywatego lekarza i już na wstępie mówiłam, że nie chce prowadzić ciąży tylko badania i skierowania dostawać i nie było problemu. Tylko wtedy miałam się zapisywać w panelu pacjenta na normalne „wizyty u gin” a nie „prowadzenie ciąży”.

Chyba po pieczeniu pizzy w temp 220 stopni powinno być bezpiecznie ☺️ z resztą jak dziewczyny pisały, większość dostępnych u nas w sklepach jest z mleka pasteryzowanego.

A dziewczyny parmezanu nie jecie? Ja jestem uzależniona, prawie do każdego obiadu trę na koniec a w sumie to nie powinnam 🫣 No i żal mi szynki prosciutto 🥺
ja też kocham parmezan, tyle się naczytałem, że zrezygnowałam... ale z bólem serca...
Dla mnie ciąża kulinarnie jest ciężka, szynki jem tylko włoskie albo hiszpańskie, sushi tylko surowe, steki krwiste, tatar kocham, sery dkugodojrzewające... z wszystkiego tego musiałam zrezygnować w ciąży 🤣
Już powiedziałam staremu, że jesli sie uda z tą ciążą to na porodówce będę sushi z surową rybą przegryzać tatarem 😀👌
 
ja też kocham parmezan, tyle się naczytałem, że zrezygnowałam... ale z bólem serca...
Dla mnie ciąża kulinarnie jest ciężka, szynki jem tylko włoskie albo hiszpańskie, sushi tylko surowe, steki krwiste, tatar kocham, sery dkugodojrzewające... z wszystkiego tego musiałam zrezygnować w ciąży 🤣
Już powiedziałam staremu, że jesli sie uda z tą ciążą to na porodówce będę sushi z surową rybą przegryzać tatarem 😀👌
Córka była transferowa a po porodzie na nefrologie. Mąż przywiózł mi frytki z majonezem 😂
 
reklama
W teorii przyrost trochę za mały jak na tyle dni, ale nie bez powodu badania robi się w odstępie 48h lub 72h. 9 dni odstępu to nie podstawa do obliczania prawidłowego przyrostu. Najlepiej powtórz w piątek, chociaż widziałam, że też wtedy masz wizytę u gina. Ile to będzie t+d?
6+4
 
Do góry