reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

O to sporo nas będzie na wizytach 04.01 bo ja też idę mam. I to już będzie moja 3 wizyta później sie okaże co ile będą no wiadomo na ten moment częściej chodziłam bo to początek i przed świętami. Ogólnie dalej nie mam jakiś mocnych objawów może jakoś mocniej różne zapachy mi przeszkadzają np zapach ryby, kapusty no i przede wszystkim papierosów.
 
reklama
Wgl właśnie się zastanawiam czy mogę zjeść pizzę 4 sery. Już byłam taka zadowolona mąż zrobił przyniósł i tak patrzę i patrzę i tu jest ser pleśniowy i mam dylemat co robić.
 
Wgl właśnie się zastanawiam czy mogę zjeść pizzę 4 sery. Już byłam taka zadowolona mąż zrobił przyniósł i tak patrzę i patrzę i tu jest ser pleśniowy i mam dylemat co robić.
Pleśniowy jest po obróbce termicznej. Ja jem
Hej, Podczytuje Was od jakiegoś czasu i chciałam się przywitać♥️😊 U mnie wg aplikacji dzis 7+6 a kolejna wizyta u ginek 4.01. Chodzicie do jednego lekarza? Jak często zapisuje Wam kolejna wizytę? Bo ja już grudniu 2 razy byłam to wychodzi średnio co 2 tyg, w poprzedniej ciąży miałam wizytę raz w miesiącu 😅
Czytałam że któraś z Was przechodziła rsv - jak sobie poradzilas z chorobą? Jakieś rady? Moj maly przyniósł wirusa ze zlobka i wczoraj wyszedl mi pozytywny test. A dopiero się wygrzebałam z poprzedniego przeziębienia😫 Dzwonilam na luxmed i lekarz zalecił inhalacje z leku i spray do nosa ale czytam teraz w internecie że oba są niezalecane w 1 trymestrze.. kolejny raz już dostaje takie zalecenia😬 od wczoraj leże w łóżku, herbatki i inhalacje z soli i jest już lepiej, myślicie że to wystarczy?
Chodzę prywatnie. Wizyty u niego w poprzedniej ciąży miałam w zależności od potrzeby od tygodnia do 4 (częściej 4).
Mialam rsv. Poszli mi na zatoki z którymi walczę od 3 tygodni. Obecnie jeszcze gardło i lewe ucho.
Nos kropie woda se srebrem i na noc nasi.vin kids (nie powinno się ale dr stwierdziła, że jak nie oddycham to i dziecko nie oddycha). Inhalacje. Na temperaturę brałam paracetamol ale już nie mam.
 
Dziewczyny, czy któraś z Was miała syfuacje, że luxmed odesłał Was z kwitkiem w kontekście prowadzenia ciąży wysokiego ryzyka?
Jestem po poronieniu, mam trombofilie, niedoczynność tarczycy, nadciśnienie i ostatnio lekarz powiedział mi, że to ciąża wysokiego ryzyka i luxmed takich ciąż nie prowadzi.
Tyle, że ja nie prowadzę u nich ciąży... mam co prawda książeczkę i dostaje skierowania na badania, robię przy okazji usg... ale moją ciążę prowadzi lekarz z invicty prywatnie. Nie wiem.co.mam z tym zrobić... miałyście podobną sytuację? jeśli oni mi tej ciąży nie będą "prowadzic" to czy będę mogła dalej robić badania z pakietu? 🤦‍♀️ Ja bardzo chętnie będę sobie przychodziła tylko po skierowania ale to jak wtedy... bez karty ciąży? 🤷‍♀️
Ja ciąży w lux med nie prowadzę ale mam założoną kartę ciąży i normalnie położna mi wypisuje te standardowe badania. To nie jest powiązane że musisz tam prowadzić żeby mieć badania i kartę ciąży.
 
Wgl właśnie się zastanawiam czy mogę zjeść pizzę 4 sery. Już byłam taka zadowolona mąż zrobił przyniósł i tak patrzę i patrzę i tu jest ser pleśniowy i mam dylemat co robić.
Sery pleśniowe w pl są zwykle robione z pasteryzowanego mleka. Jakieś super hiper za gruby hajs są takie prawdziwe.
 
Ja ciąży w lux med nie prowadzę ale mam założoną kartę ciąży i normalnie położna mi wypisuje te standardowe badania. To nie jest powiązane że musisz tam prowadzić żeby mieć badania i kartę ciąży.
Dodam tylko że kartę ciąży zakładałam online na konsultacji z położną. Wrzucilam zdjęcie z opisem z 1 usg i mi założyła, bez żadnych pytań. @kejti36
 
Ja ciąży w lux med nie prowadzę ale mam założoną kartę ciąży i normalnie położna mi wypisuje te standardowe badania. To nie jest powiązane że musisz tam prowadzić żeby mieć badania i kartę ciąży.
A ja tego nie wiedziałam w pierwszej ciąży i bulilam zresztą cześć w luxmed za badania 🫣 prowadzić tam nie chciałam
 
reklama
Ja ciąży w lux med nie prowadzę ale mam założoną kartę ciąży i normalnie położna mi wypisuje te standardowe badania. To nie jest powiązane że musisz tam prowadzić żeby mieć badania i kartę ciąży.
o właśnie tej wiedzy potrzebowalam, to mi wystarczy. Ja i tak to prowadzenie ciąży w luxmed to dla ściemy...
W dodatku dał mi skierowanie do jakiejś poradni patologii ciąży na nfz... 😳 10.tydzien i póki co wszystko na tip top, a ten juz przewiduje najgorsze.
No ale tak sobie myślę, że skorzystam z tego skierowania bo 3 trym to u mnie raczej nie będzie bajlando... 🤷‍♀️🤦‍♀️
 
Do góry