reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

Dziewczyny, czy któraś z Was miała syfuacje, że luxmed odesłał Was z kwitkiem w kontekście prowadzenia ciąży wysokiego ryzyka?
Jestem po poronieniu, mam trombofilie, niedoczynność tarczycy, nadciśnienie i ostatnio lekarz powiedział mi, że to ciąża wysokiego ryzyka i luxmed takich ciąż nie prowadzi.
Tyle, że ja nie prowadzę u nich ciąży... mam co prawda książeczkę i dostaje skierowania na badania, robię przy okazji usg... ale moją ciążę prowadzi lekarz z invicty prywatnie. Nie wiem.co.mam z tym zrobić... miałyście podobną sytuację? jeśli oni mi tej ciąży nie będą "prowadzic" to czy będę mogła dalej robić badania z pakietu? 🤦‍♀️ Ja bardzo chętnie będę sobie przychodziła tylko po skierowania ale to jak wtedy... bez karty ciąży? 🤷‍♀️
 
reklama
To będziemy razem obgryzać paznokcie, też mam wizytę 4.01 😁 na która masz godzinę?
Ja też mam wizyte 4stycznia i chodź widziałam serduszko i maluszka to boje sie przeogromnie
żeby było wszytko dobrze.
Przez święta było wszytko ok tylko senna byłam strasznie ale za to dziś mnie mdli cały dzień 🤢 i pobolewa mnie podbrzusze. Zapomnialam jak to było .
Jutro idę na krew . 😑
 
Na NFZ o 10.25 , ale gdyby mi się coś nie spodobało, to umówiłam się też tego dnia prywatnie na 15.15 🙈 jak na NFZ będzie wszystko ok, to odwołam tą drugą wizytę. 🙂
Ja tak samoam dwie wizytę tego samego dnia . Tak sie złożyło . Chodzę na początku na NFZ bo te wszystkie badania na początku cholernie drogie 😏 swoją drogą na NFZ nie ma sie tylu badań USG jak prywatnie .😁
 
Ja tak samoam dwie wizytę tego samego dnia . Tak sie złożyło . Chodzę na początku na NFZ bo te wszystkie badania na początku cholernie drogie 😏 swoją drogą na NFZ nie ma sie tylu badań USG jak prywatnie .😁
Właśnie o tej gince na NFZ czytałam, że robi USG co wizytę. Byłam u niej pierwszy raz w 3+4, bo złapała mnie infekcja intymna i sama z siebie zrobiła mi też USG. Oczywiście było za wcześnie i nic nie było jeszcze widać, ale fajnie, że sprawdziła 😁
A ta ginka do której chodziłam w pierwszej ciąży prywatnie nie robiła mi USG co wizytę 🥴
 
Dziewczyny, czy któraś z Was miała syfuacje, że luxmed odesłał Was z kwitkiem w kontekście prowadzenia ciąży wysokiego ryzyka?
Jestem po poronieniu, mam trombofilie, niedoczynność tarczycy, nadciśnienie i ostatnio lekarz powiedział mi, że to ciąża wysokiego ryzyka i luxmed takich ciąż nie prowadzi.
Tyle, że ja nie prowadzę u nich ciąży... mam co prawda książeczkę i dostaje skierowania na badania, robię przy okazji usg... ale moją ciążę prowadzi lekarz z invicty prywatnie. Nie wiem.co.mam z tym zrobić... miałyście podobną sytuację? jeśli oni mi tej ciąży nie będą "prowadzic" to czy będę mogła dalej robić badania z pakietu? 🤦‍♀️ Ja bardzo chętnie będę sobie przychodziła tylko po skierowania ale to jak wtedy... bez karty ciąży? 🤷‍♀️

Takie kombo chyba i tak nie jest największym hardcorem jaki może się trafić 🤔
Nie spotkałam się, żeby Luxmed odmówił, ale dlatego, że nie mam takiego przypadku wśród znajomych
 
Takie kombo chyba i tak nie jest największym hardcorem jaki może się trafić 🤔
Nie spotkałam się, żeby Luxmed odmówił, ale dlatego, że nie mam takiego przypadku wśród znajomych
no właśnie oni.mnie wystraszyli... jakby... wiem, że to choroby które wpływają na ciążę, ale bywaja gorsze i wszystko mam pod kontrolą specjslistow. Tak sobie spokojnie o tej ciąży myślałam, że będzie dobrze itp... a teraz przez nich zaczęłam się martwić 🤦‍♀️🤯 większość badan 1 trymestru już mam zrobione, czy dalej też jest tak duzo tych badań?

Kolejne pytanie, czy macie jakieś zaburzenia smaku i węchu? 🤣 weszłam w 10 tydzien i cały czas czuje dziwny smak i dziwne zapachy... wszystko inaczej smakuje...
 
reklama
Właśnie o tej gince na NFZ czytałam, że robi USG co wizytę. Byłam u niej pierwszy raz w 3+4, bo złapała mnie infekcja intymna i sama z siebie zrobiła mi też USG. Oczywiście było za wcześnie i nic nie było jeszcze widać, ale fajnie, że sprawdziła 😁
A ta ginka do której chodziłam w pierwszej ciąży prywatnie nie robiła mi USG co wizytę 🥴
Oo no to w sumie fajnie że robi ci na każdej wizycie i ty jesteś spokojna .
No ja właśnie jak chodziłam prywatnie to w dwóch poprzednich z córkami to za każdym USG . to chyba wtedy musi zalezec od lekarza 😑
 
Do góry