reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

Powiem Wam, że jeśli będzie mi dane to na pewno będę tą mamuśką, która ochujeje na punkcie zakupów dla dziecka. Będę kupować absolutnie wszystko nawet te rzeczy, które według wszystkich nie mają sensu.
Tyle na to czekam i mam świadomość, że prawdopodobnie będziemy mieli tylko jedno dziecko więc już się deklaruje, że będę zakupoholiczką
To u nas od tego będzie mój Małż. Ja jestem tą która uważa że bez sensu wymieniać to co jest dobre a on jest tym, który 2 razy w miesiącu kupuje nową zabawkę dla psa i wmawia mi, że przecież ona jest stara tylko nie zauważyłam 😂
 
reklama
Zawsze mówiłam, że chciałabym jak najdłużej wychowywać dziecko bez ekranów lub z ich ograniczeniem i zazwyczaj słyszę od dziewczyn będących mamami, że "się nie da i zobaczę jak będę miała swoje". Cieszę się, że mówisz że jednak się da 😍

Da się jeżeli to jest dziecko nr. 1
Może jeszcze jak są to dzieci rok po roku/bliźnięta 🙈
 
Ja już wiem, że o słodycze będę się kłóciła z rodziną. Będę się też kłóciła o to, co dziecko może jeść, a czego nie. Co ja mogę jeść, a czego nie, bo chce karmić piersią. Już samo posiadanie psa przekonało mnie, że będę miała z moimi ciężką przeprawę. Pies nie może jeść czekolady, co dostaje od mojej mamy? Czekoladę (całe szczęście kawałek). Pies nie może dostawać nic że stołu i jak coś robimy w kuchni. Co dają mu rodzice? To, co mają pod ręką, oczywiście, jak nie patrzymy. Pies nie może smażonej ryby na wigilii. Co mówi mój dziadek pod nosem do psa? I tak Ci dam, jak nie będą patrzyli. A potem Pies cały dzień ma sranie i rzyganie albo nie daje nam spokoju, kiedy my coś jemy. Tyle miesięcy szkolenia i przestrzegania naszych postanowień, zasad, zmarnowane jednego dnia, jak coś dostanie ze stołu. Nic mnie tak nie wkurza, jak brak szanowania czyjegoś zdania. Kiedy słyszę "on tego nie może, bo..." to choćby skały srały to ja tej osobie/psu/dziecku tego nie dam. Oczekuje od innych tego samego. Ale oczywiście każdy jest specjalistą od wszystkiego i wie najlepiej. Uh. Oburzyłam się.
Ooo znam temat..ale sobie wywalczyłam.Syn do ponad roku nie jadł nic słodkiego,ani solonego. Wtedy wcinał wszystko jak leci.. Później czasami dostawał jakiegoś rogala...no i jedzenie się skończyło..🤷
Telewizor mamy,jest włączony,ale nie ogląda.Niemniej do snu na bajkę lubi popatrzeć -nie bronie,bo uważam,że wszystko z umiarem. Kocha piosenki ♥️ale nie to że guli,guli u nas leci cały dzień.. też oczywiście słucha,ale generalnie jest fanem Kwiatu Jabłoni,Kazika,Kultu,Lao Chce 🥰 no i uwielbia Pucia 😉
 
Da się jeżeli to jest dziecko nr. 1
Może jeszcze jak są to dzieci rok po roku/bliźnięta 🙈
Ale dlaczego tak?
U mnie będzie różnica lekko ponad 2,5 roku. Nie zamierzam dalej odpalać ekranów.
Muzyka u nas leci z głośników. Telewizor jest wyłączony, tylko my oglądamy jak córka pójdzie spać.

@Paulusman aż się wkurzylam jak to przeczytałam. My dziadków mamy daleko ale z moja rodzina zero problemów, teściowie może nie rozumieją ale tez z trudem się dostosowali 🙈
 
Ja już wiem, że o słodycze będę się kłóciła z rodziną. Będę się też kłóciła o to, co dziecko może jeść, a czego nie. Co ja mogę jeść, a czego nie, bo chce karmić piersią. Już samo posiadanie psa przekonało mnie, że będę miała z moimi ciężką przeprawę. Pies nie może jeść czekolady, co dostaje od mojej mamy? Czekoladę (całe szczęście kawałek). Pies nie może dostawać nic że stołu i jak coś robimy w kuchni. Co dają mu rodzice? To, co mają pod ręką, oczywiście, jak nie patrzymy. Pies nie może smażonej ryby na wigilii. Co mówi mój dziadek pod nosem do psa? I tak Ci dam, jak nie będą patrzyli. A potem Pies cały dzień ma sranie i rzyganie albo nie daje nam spokoju, kiedy my coś jemy. Tyle miesięcy szkolenia i przestrzegania naszych postanowień, zasad, zmarnowane jednego dnia, jak coś dostanie ze stołu. Nic mnie tak nie wkurza, jak brak szanowania czyjegoś zdania. Kiedy słyszę "on tego nie może, bo..." to choćby skały srały to ja tej osobie/psu/dziecku tego nie dam. Oczekuje od innych tego samego. Ale oczywiście każdy jest specjalistą od wszystkiego i wie najlepiej. Uh. Oburzyłam się.
Moja stara obcięła kiedyś mojej bratanicy krzywo grzywkę.
Dwa razy.
A potem płakała za każdym razem, ze dlaczego są na nią źli xD
 
Dużo Was ma tego 17 :)
Też mi wychodził 17 ale doktor wpisał w kartę 18.08 więc poproszę o dopisane :) a usg mam 7.02.

Co do wózka to został mi po córce, z firmy riko, modelu nie pamiętam. Nie mam zbytnio porównania ale uważam, że jako gondola sprawdzał się bardzo dobrze ale jako spacerówka był do niczego i trzeba było zainwestować w drugi.
 
Uuu temat wózków jest dla mnie narazie tak odległy jak wakacje na Malediwach 😆🤣 nie mam pojęcia jaki wózek kupić, myślę, że jeszcze jest na to czas. Nie chce mi się tyle kasy wydawać też na wózek, wolę uzbierać na kampera, bo mamy w planach podróże małe i duże, jak się uda już z naszą mała dziecina 😃 jesteśmy takimi trochę Nomadami, uwielbiamy minimalizm, dużo podróżujemy.
Co do zabawek, to dziecko się może bawić piaskiem na plaży w Hiszpanii i też będzie cudownie 🤗
Tak ogólnie to mieliśmy ugadanego kampera od znajomego i mieliśmy go w styczniu kupować, no ale... Teraz trzeba będzie celowac w większego 😆
 
Wiecie, że ja mam czarną plamę jeśli chodzi o wychowanie dziecka? Teraz mam nastolatkę i zupełnie nie wiem co począć z maleńkim?
 
reklama
Ooo znam temat..ale sobie wywalczyłam.Syn do ponad roku nie jadł nic słodkiego,ani solonego. Wtedy wcinał wszystko jak leci.. Później czasami dostawał jakiegoś rogala...no i jedzenie się skończyło..🤷
Telewizor mamy,jest włączony,ale nie ogląda.Niemniej do snu na bajkę lubi popatrzeć -nie bronie,bo uważam,że wszystko z umiarem. Kocha piosenki ♥️ale nie to że guli,guli u nas leci cały dzień.. też oczywiście słucha,ale generalnie jest fanem Kwiatu Jabłoni,Kazika,Kultu,Lao Chce 🥰 no i uwielbia Pucia 😉
Typy z lao che zrobili nowy projekt - nanga, świetny!
 
Do góry