reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

A jeżeli chodzi o rzeczy dla dziecka - błagam nie. Ja się już zastanawiam co zrobić, żeby mój dom nie wyglądał jak domy wielu moich znajomych, którzy dostają prezenty dla dzieci na każda pierdole, za absolutnie wszystko, przez to tw dzieci w ogóle nie maja przywiązania do tych przedmiotów, pobawią się raz, mam wrażenie ze są przestylizowana ilością tych rzeczy.
Zależy dużo od dziecka ;)
Moja córka ma naprawdę dużo zabawek - mnóstwo klocków duplo, kuchnie z akcesoriami, dzidziusia z wózkiem i nosidełkiem, domek dla lalek, puzzle, w książkach toniemy (kocham książki). A córka naprawdę potrafi przysiąść i bawić się jedna rzeczą przez godzinę, nie leci od jednej do drugiej. W klockach ma ulubione ludziki (one żyją w domku dla lalek 😅). Ma ulubione przytulanki ale reszta przydaje się do przyjęć herbatkowych ;)

Jedyne czego unikam to grająco-świecące plastiki obojętne jak drogie i modne. Dla mnie to jest zło wcielone. No i unikamy ekranów, w ogóle chowana jest bez telewizji. I myśle, ze to w dużej mierze wpływa na zdolność koncentracji ;)


Ale jeszcze przed córka twierdziłam, ze w życiu nie będę miała salonu pełnego zabawek, wszystko w pokoju dziecięcym 😅 ta, jasne. To mnie jest wygodniej jak jest w salonie 🙈
 
reklama
Zależy dużo od dziecka ;)
Moja córka ma naprawdę dużo zabawek - mnóstwo klocków duplo, kuchnie z akcesoriami, dzidziusia z wózkiem i nosidełkiem, domek dla lalek, puzzle, w książkach toniemy (kocham książki). A córka naprawdę potrafi przysiąść i bawić się jedna rzeczą przez godzinę, nie leci od jednej do drugiej. W klockach ma ulubione ludziki (one żyją w domku dla lalek 😅). Ma ulubione przytulanki ale reszta przydaje się do przyjęć herbatkowych ;)

Jedyne czego unikam to grająco-świecące plastiki obojętne jak drogie i modne. Dla mnie to jest zło wcielone. No i unikamy ekranów, w ogóle chowana jest bez telewizji. I myśle, ze to w dużej mierze wpływa na zdolność koncentracji ;)


Ale jeszcze przed córka twierdziłam, ze w życiu nie będę miała salonu pełnego zabawek, wszystko w pokoju dziecięcym 😅 ta, jasne. To mnie jest wygodniej jak jest w salonie 🙈

Zawsze mówiłam, że chciałabym jak najdłużej wychowywać dziecko bez ekranów lub z ich ograniczeniem i zazwyczaj słyszę od dziewczyn będących mamami, że "się nie da i zobaczę jak będę miała swoje". Cieszę się, że mówisz że jednak się da 😍
 
Zależy dużo od dziecka ;)
Moja córka ma naprawdę dużo zabawek - mnóstwo klocków duplo, kuchnie z akcesoriami, dzidziusia z wózkiem i nosidełkiem, domek dla lalek, puzzle, w książkach toniemy (kocham książki). A córka naprawdę potrafi przysiąść i bawić się jedna rzeczą przez godzinę, nie leci od jednej do drugiej. W klockach ma ulubione ludziki (one żyją w domku dla lalek 😅). Ma ulubione przytulanki ale reszta przydaje się do przyjęć herbatkowych ;)

Jedyne czego unikam to grająco-świecące plastiki obojętne jak drogie i modne. Dla mnie to jest zło wcielone. No i unikamy ekranów, w ogóle chowana jest bez telewizji. I myśle, ze to w dużej mierze wpływa na zdolność koncentracji ;)


Ale jeszcze przed córka twierdziłam, ze w życiu nie będę miała salonu pełnego zabawek, wszystko w pokoju dziecięcym 😅 ta, jasne. To mnie jest wygodniej jak jest w salonie 🙈
No ja wiem, ze oczekiwania vs rzeczywistość, ale bardzo chciałabym sporobowac jednak utrzymywać jakość i minimalizm tych ******* i przy okazji nie nakręcać dziecka na ten mindset - ktoś nas odwiedza i dostaje prezent. :(
 
6 lat letmu marzyłam o cybex priam, kupiłam finalnie baby Jogger . Byliśmy b. Zadowoleni , wydałam jak wojna wybucha dla dzieci z Ukrainy. Teraz pewnie zdecyduje się na cybex priaam, ale gondola używana, bo to tylko 6 miesięcy . My właśnie jesteśmy w trakcie budowy naszego wymarzonego domu… wiec wydatków sporo, ale to już tez raczej ostatnia ciąża. Jeśli będzie wyczekana dziewczynka, to pewnie oszaleje zwłaszcza z ciuszkami, bo przy chłopcy bardzo mi tego brakuje 😅
 
reklama
Do góry