reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

A to, czy rodzice zdecydują się na takie życie zależy tylko i wyłącznie do nich. Mega szacun dla tych, którzy się tego podejmują i zupełne zrozumienie dla tych, którzy tego zwyczajnie nie chcą. Żaden kawaler z kotem nie powinien mieć mocy decydowania za nich! I niech sam wyżyje sobie za świadczenie pielęgnacyjne, które daje rodzicom osób niepełnosprawnych państwo, żal i rozpacz!
W PUNKT!

Każdy ma inną sytuację życiową, ekonomiczną, emocjonalną. Ja nigdy nie zastanawiałam się nad tym "co by było gdyby" bo byłam przekonana, że nigdy nie będę mamą... Jednak zawsze broniłam (i nadal bronie) wolnego wyboru w takich sytuacjach. Są to decyzje koszmarnie trudne a z ich konsekwencjami - takimi czy innymi trzeba się mierzyć do końca życia.
 
reklama
A tak z ciekawości od którego tygodnia zaczęły Wam się mdłości? Ja miałam je jeden dzień czy 2 i po temacie 😅 teraz mam wątpliwości czy to w ogóle od ciąży 😂
 
Dzien dobry!

ja mam ostatni dzien l4 zeby nabrać trochę sił ;) i nawet się cieszę bo jak mam za dużo czasu to zdecydowanie za dużo myśle o ciąży i mózg się lasuje 😅 a tak to się rzucę w wir wszystkiego i pyk, będzie ten 16 stycznia. Tylko jeszcze muszę na początku tyg skoczyć i oddać krew na test pappa.
@Marcje ja tez się staram w miarę zdrowo odżywiać i ruszać. W pierwszej ciąży miałam na plusie bardzo mało bo 8kg, po połogu ważyłam mniej niż przed ciąża. Teraz liczę, ze tak Max 10-11dobije (bo mam niższa wagę startowa). Ale nie ukrywam, ze na słodkie ciągnie mnie niemiłosiernie. W poprzedniej ciąży tez tak miałam 🙈 jak normalnie słodkie może nie istnieć tak w ciąży czekolada to jest życie.
O to moje marzenie przytyć tylko 10 kg … ja tez mam zachcianki , wiadomo … ale staram się pilnować jak mogę 😄 dziś Np zrobiłam sobie tortille weganska z Avocado , warzywami i ciecierzyca.. zjadłam ze smakiem a teraz się skręcam i chyba zaraz 🤮

Dziewczyny jak długo czeka się na wyniki pappa i jaki jest koszt tego badania ? Właśnie ogarniam prenatalne na stronie mojej przychodni , widze, ze nam ten test FMF o którym pisała chyba @Zazuu ?

Czy jeszcze jakieś badania planujecie robić ?? Te nifty i nace kosztują kupę 💰i zastanawiam się czy warto? Czy na razie zrobić pappa + usg prenatalne i jak dos nie tak to dalej działać?
 
A tak z ciekawości od którego tygodnia zaczęły Wam się mdłości? Ja miałam je jeden dzień czy 2 i po temacie 😅 teraz mam wątpliwości czy to w ogóle od ciąży 😂
w pierwszej ciąży null, jakoś od 6tc nadwrażliwość mocna na zapachy. W drugiej 6tc i mega mdłości. W tej ciąży jakoś 7+ się zaczęły. Ale tak wolno beta mi rosła, ze nie dziwie się ze tak późno
 
reklama
O to moje marzenie przytyć tylko 10 kg … ja tez mam zachcianki , wiadomo … ale staram się pilnować jak mogę 😄 dziś Np zrobiłam sobie tortille weganska z Avocado , warzywami i ciecierzyca.. zjadłam ze smakiem a teraz się skręcam i chyba zaraz 🤮

Dziewczyny jak długo czeka się na wyniki pappa i jaki jest koszt tego badania ? Właśnie ogarniam prenatalne na stronie mojej przychodni , widze, ze nam ten test FMF o którym pisała chyba @Zazuu ?

Czy jeszcze jakieś badania planujecie robić ?? Te nifty i nace kosztują kupę 💰i zastanawiam się czy warto? Czy na razie zrobić pappa + usg prenatalne i jak dos nie tak to dalej działać?
ja bym np w ogóle nie robiła pappy, a zrobiła nifty, ale moj lekarz widzi to inaczej, a ja jestem grzeczna pacjentka i go słucham😇
 
Do góry