reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Będziecie informować o ciąży w dniu babci? Myśle, czy powiedzieć wtedy teściom i babci męża, wtedy to będzie 9+4. Babcia nas zaprosiła na ciasto na piątek i głupio mi wymyślać kłamstwa, dlaczego nie przyjadę. Odrzuca mnie od jedzenia a poza tym nie mogę jeździć samochodem, bo od razu wymiotuje…
U mnie już wiedzą😉 chciałam o ciąży nie mówić jak najdłużej, dotrwać do prenatalnych, ale wyszło jak zwykle😅 moja mama zapytała wprost czy jestem w ciąży, to nie miałam sumienia jej okłamać, teście dowiedzieli się przy okazji jak byłam chora na covid, musiałam sie komuś wyżalić o moich obawach covid+ciąża.. no i jak już wiedzieli oni, to czułam, że przed tatą też nie mogę dłużej ukrywac.. i tak oto wszyscy dziadkowie już wiedzą 😉
 
Powiem tak, na tą chwilę moja psychika jest w stanie zaakceptować stwierdzenie "może będzie dobrze".

Dalej nie umiem cieszyć się ciąża i wierzyć że będzie dobrze.
Więc najzwyczajniej wegetuje i tyle 😖
Mam dokładnie kochana tak samo niby się cieszę że serduszko bije że wszystko okej ale z tyłu głowy cały czas mam te plamienia które niestety cały czas się zdarzają. Ach moze przez to że to moja pierwsza ciąża I się boję strasznie się boję a jeszcze moja psychika i kolejne plamienie to kosmos.
 
Dochodzi 22 a ja robię się glodna i jak tylko położę się wcześniej do łóżka to potem schodzę nawet o 23 i jem kanapeczki z herbatką, bo nie mogę usnąć z głodu)) przy przeziębieniu schudłam 1,5kg i w ogóle nie mialam apetytu i w sumie w dzień tez tak z nim srednio. No ale żeby tak mnie na noc brało... normalnie burczy w brzuchu!! Czy też tak ktoś ma?
 
Też zawsze tak myślałam, że w tym samym dniu pobiera się krew i wykonuje usg. Za to tym razem moja gin pogoniła mnie już po skończonym 10 tyg na pobranie, usg mam w czwartek czyli dokładnie 13tydz. Podobno takie są najnowsze zalecenia. Nadal jestem zdziwiona, ale zrobiłam jak kazali. Lekarz który będzie wykonywał usg mówił dokładnie to samo 🤷‍♀️
Ja też pobierałam krew tydzien przed usg, dla mnie to było o tyle spoko, że w dniu badania usg już wiadomo co i jak. Dostałam trzy kartki z „oceną ryzyka w 1 trymestrze”, wszystko dokładnie opisane, tabelka z ryzykiem podstawowym i od razu skorygowanym więc mniej stresu
 
Dochodzi 22 a ja robię się glodna i jak tylko położę się wcześniej do łóżka to potem schodzę nawet o 23 i jem kanapeczki z herbatką, bo nie mogę usnąć z głodu)) przy przeziębieniu schudłam 1,5kg i w ogóle nie mialam apetytu i w sumie w dzień tez tak z nim srednio. No ale żeby tak mnie na noc brało... normalnie burczy w brzuchu!! Czy też tak ktoś ma?
Ja mam to samo :D
 
Dochodzi 22 a ja robię się glodna i jak tylko położę się wcześniej do łóżka to potem schodzę nawet o 23 i jem kanapeczki z herbatką, bo nie mogę usnąć z głodu)) przy przeziębieniu schudłam 1,5kg i w ogóle nie mialam apetytu i w sumie w dzień tez tak z nim srednio. No ale żeby tak mnie na noc brało... normalnie burczy w brzuchu!! Czy też tak ktoś ma?
Miałam to samo. Nagle robiłam się głodna jakbym cały dzień nie jadła. Taki nagły napad głodu. Z czasem przeszło. Teraz mogłabym jest tylko „flipsy” ;)
 
Mam dokładnie kochana tak samo niby się cieszę że serduszko bije że wszystko okej ale z tyłu głowy cały czas mam te plamienia które niestety cały czas się zdarzają. Ach moze przez to że to moja pierwsza ciąża I się boję strasznie się boję a jeszcze moja psychika i kolejne plamienie to kosmos.
Ściskam Cie mocno ❤️❤️❤️

Ja wychodzę z założenia że o obawach trzeba mówić głośno, chociażby po to by część zabrzmiała totalnie nierozsądnie i można się było ich pozbyć.
 
Dochodzi 22 a ja robię się glodna i jak tylko położę się wcześniej do łóżka to potem schodzę nawet o 23 i jem kanapeczki z herbatką, bo nie mogę usnąć z głodu)) przy przeziębieniu schudłam 1,5kg i w ogóle nie mialam apetytu i w sumie w dzień tez tak z nim srednio. No ale żeby tak mnie na noc brało... normalnie burczy w brzuchu!! Czy też tak ktoś ma?
Ciągle!!!! Burczy mi w brzuchu niczym traktor za najlepszych lat świetności.
I nie ważne że jadłam 15 minut wcześniej. Wystarczy że przeczytam, zobaczę reklamę czy pomyślę o czymś co akurat jest perfekt 🤣🤣🤣🤣
Wczoraj ryba w śmietanie wymiatała 🤣🤣🤣🤣🤣
 
reklama
Pappe robisz na nfz? Czy dodatkowo płatne? Pappa oprócz oceny ryzyka trisomii (zespół downa, Patau, Edwardsa) ocenia też ryzyko wystąpienia stanu rzucawkowego,ryzyko zaburzeń funkcji łożyska, przedwczesnego porodu i zahamowania wzrostu płodu (IUGR). Dokładność usg genetycznego to ok 80%, usg+pappa ok 95%. Testy NiPT to 99% pewny wynik, oceniają też ryzyko wystąpienia innych wad genetycznych, nie tylko trisomii. Pappa daje ok 5% wyników fałszywie dodatnich, taki "urok" tego badania. Jeśli robisz na nfz to bym zrobiła, jeśli musisz dopłacać to bym odpuściła mając w ręku prawidłowe wyniki NiPT 😉
Nie,odpłatnie. Mam 39st,wiec chce wiedzieć co mnie czeka :)
 
Do góry