reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
A dzisiaj doszedł napad migrenowy( zawsze pół godziny przed wzrok mi szwankuje i się litery rozlewają) i żołądek nic nie przyjmuje plus wymioty co tylko pogarsza ból głowy. Jestem wykończona 😔
 
Dziewczyny, co tak naprawdę oznacza dla mnie ten wynik?
Screenshot_2022-01-14-15-04-23-031_com.android.chrome.jpg
 
Cześć dziewczyny 🙂Podczytuje Was cały czas.
Ja właśnie odebrałam wyniki morfologii przed jutrzejsza wizyta.
I trochę się stresuje bo po mimo brania przez miesiąc żelaza dalej są kiepskie😔
Wiec oprócz stresu związanego z tym niewiadomym drugim pęcherzykiem doszedł jeszcze stres z wynikami 😔
kiepskie? tzn?
 
Dziewczyny, co tak naprawdę oznacza dla mnie ten wynik?Zobacz załącznik 1357746
To znaczy, ze oba geny są zepsute, bo jest homozygota, czyli jest to silniejsza mutacja. Generalnie ma ja większość społeczeństwa, ja tez. Wiąże się to z krzepliwością krwi. Niektórzy lekarze przepisują na to acard i heparynę, ale jest dużo takich którzy uważają, ze nie ma takiej potrzeby. Z tego co pamietam to powinno sie przyjmować kwas foliowy w formie metylowanej i dobrze sobie zbadać poziom homocysteiny. Na fb jest grupa MTHFR Polska i tam dużo dziewczyn wymienia się informacjami.

Wynik warto omówić z genetykiem, hematologiem i ginekologiem.
 
To znaczy, ze oba geny są zepsute, bo jest homozygota, czyli jest to silniejsza mutacja. Generalnie ma ja większość społeczeństwa, ja tez. Wiąże się to z krzepliwością krwi. Niektórzy lekarze przepisują na to acard i heparynę, ale jest dużo takich którzy uważają, ze nie ma takiej potrzeby. Z tego co pamietam to powinno sie przyjmować kwas foliowy w formie metylowanej i dobrze sobie zbadać poziom homocysteiny. Na fb jest grupa MTHFR Polska i tam dużo dziewczyn wymienia się informacjami.

Wynik warto omówić z genetykiem, hematologiem i ginekologiem.
Dzięki! Dopiero odczytałam wynik i chyba nie docierało do mnie, co czytam.
W sumie biorę metylowany+zwykły, acard i co chwilę powtarzam krzepliwość. Więc mam nadzieję, że sytuacja jest opanowana.
I dziękuję za polecenie grupy, zajrzę tam ♥️
 
reklama
Do góry