reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Hej dziewczyny:) Mam 30 lat, jestem z Krakowa, to moja pierwsza ciąża- staraliśmy się ponad 1,5 roku, ze względu na wyniki badań nie dostawaliśmy wielkich szans. I jak to bywa, udało się, gdy trochę odpuściliśmy;)
Zaglądam na forum od jakiś dwóch tygodni, bałam się odezwać- to mój pierwszy raz na jakimkolwiek forum, no i trochę nie wierzyłam, że ta ciąża się utrzyma. Z ostatniego usg wynika, że jestem na początku 9 tygodnia a termin wychodzi na koniec lipca/początek sierpnia:)
Mam nadzieję, że mogę tu z Wami zostać, przeglądnęłam sporo stron wstecz i panuje tu przyjazna atmosfera, więc zebrałam się na odwagę:)
Ja tez 30, tez z Krakowa i termin tez na początek sierpnia (chociaż z racji planowej cc będę rodzic koniec lipca) :)
 
reklama
Hej dziewczyny:) Mam 30 lat, jestem z Krakowa, to moja pierwsza ciąża- staraliśmy się ponad 1,5 roku, ze względu na wyniki badań nie dostawaliśmy wielkich szans. I jak to bywa, udało się, gdy trochę odpuściliśmy;)
Zaglądam na forum od jakiś dwóch tygodni, bałam się odezwać- to mój pierwszy raz na jakimkolwiek forum, no i trochę nie wierzyłam, że ta ciąża się utrzyma. Z ostatniego usg wynika, że jestem na początku 9 tygodnia a termin wychodzi na koniec lipca/początek sierpnia:)
Mam nadzieję, że mogę tu z Wami zostać, przeglądnęłam sporo stron wstecz i panuje tu przyjazna atmosfera, więc zebrałam się na odwagę:)
To tak jak ja też początek sierpnia. Dużo osób jest z samego początku miesiąca z tego co widzę
Albo tak zwracam uwagę na podobne terminy do mojego :D
 
Ja też mam duży biust. Poza ciąża 75F. Teraz jestem w 7 tc i noszę staniki 75H [emoji28] ale pewnie jeszcze się powiększą.
Ja kupuję staniki na Zalando. Niektóre marki mają piękne staniki z ogromną rozmiarówką i w przystępnych cenach.
No właśnie ja mam 80 I/J... 😂😂 A teraz już mnie cisną albo robią się bułeczki 😂Poszukam, dzięki za info. Wczoraj nawet myślałam o staniku do spania, bo nie mogłam zasnąć przez prawą pierś.
 
Co do watku prywatnego to z mojego doswiadczenia wynika, ze jak juz przenioslysmy sie na zamkniete to na ogolnym nikt z nas nie pisal a tam dołączyło pare nowych osob i miały swoj watek. Ja tez bym troche zaczekala z zamkniętym jeszcze ze dwa tygodnie. Kilka osób moze chce poczekac na chociazby pierwsze wizyty i dopiero się ujawnić, część jeszcze nie wie o ciąży, wiele z bas ma termin na koncowke sierpnia :)
 
To tak jak ja też początek sierpnia. Dużo osób jest z samego początku miesiąca z tego co widzę
Albo tak zwracam uwagę na podobne terminy do mojego :D
Ja niestety nie dostałam od lekarza „oficjalnego”terminu:) i z moich wyliczeń wyszło początkowo troszkę później, jednak ostatnie usg przesunęło mnie na przełom miesięcy- także nie pasuję do żadnego wątku:D zaglądałam też przez moment do lipcowych mam, ale tutaj jakoś raźniej:)
 
Ja niestety nie dostałam od lekarza „oficjalnego”terminu:) i z moich wyliczeń wyszło początkowo troszkę później, jednak ostatnie usg przesunęło mnie na przełom miesięcy- także nie pasuję do żadnego wątku:D zaglądałam też przez moment do lipcowych mam, ale tutaj jakoś raźniej:)
Dlaczego nie podał Ci terminu?
 
@EwelinaW pisalas ze chodzisz do 2 lekarzy, na nfz i prywatnie?
Ja mam wlasnie taki dylemat :D mam bardzo fajnego lekarza prywatnego, jest naprawde super dokladny i w ogóle, do tego bierze dobre pieniadze za wizyte, ale zawsze sa u niego opoznienia (nawet 2godzinne) a w poniedzialek trafilam na świetną panią doktor na NFZ, co jest rzadkością. Kobieta aniol, lepiej traktuje pacjentki na nfz niz np moj poprzedni lekarz prywatnie.. no i tak mysle czy jest sens chodzic do dwóch i co potem z porodem i badaniami [emoji23]

Tak mowilam, ze nie mam kompletnie zadnych objawow, ale tez mam problem z zimnem, wczoraj stopy musialam moczyc w goracej wodzie bo w zaden sposob sie nie mogłam rozgrzać [emoji23] nawet nie wiedziałam ze to moze byc objaw ciąży :)
mój zamysł był taki, żeby chodzić na NFZ i prywatnie, min po to żeby mieć leki za darmo lub ryczałtowo, lub nawet jak będą jakieś skomplikowane badania do zrobienia to jeśli pracuje w szpitalu zawsze łatwiej tam będzie na NFZ zrobić niż na skierowaniu od prywatnego. Leki które biorę na ten moment fakycznie płacę teraz jakieś grosze. Nie wiem dalczego poprzedniej ciąży dostawałam luteinę i musiałam płacić 100% a to szło prawie 100 zł za opakowanie.
Prywatnie chodziłam cały czas do jednej, jestem z obsługi zadowolona, zawsze ma czas na wizytach. Zadzwoniłam do UCK i termin fajny bo juz po tygodniu miałam, Byłam, sprzęt trochę "starawy" ale chodziło mi o to by mieć lepsze wejścia w razie czego do szpitala. Facet był spoko ale od razu powiedział, że muszę mieć lekarza do trudnych ciąż (mam 2 straty, mutacje itp), zaproponował lekarkę, która ma swój prywatny gabinet no i pracuje w szpitalu UCK. Wizyta u niej 350,- zł 😢 u mojej 200zł. no i bez sensu było chodzić do 2 prywatnie, ale np na wczorajszej wizycie moja zauważyła krwiaki, może ich nie było widać w poniedziałek. ale chyba chce manewrować tak wizytami, żebym nie maiła zbyt dużego odstępu pomiędzy nimi.
 
reklama
Do góry