reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

A tak po za tym jak tam u was dziewczyny?
My od 4 dni mamy dbi płaczu od południa do północy i wszędzie źle prócz rąk...w łóżeczku źle
W wózku źle
W chuście też 😱😱😱
Aż czasem chcę mi się płakać z nią 🙈
 
reklama
Moja tak czasmi nosem ulewa i ma takie jak by białe gile 🙈😊
Mój też ulewa, ale może z dwa razy poszło mu nosem, a gile są. Chociaż moze nie zawsze widzę, jeśli to są niewielkie ilości.
Teraz na pewno mamy jakaś zmianę, bo 2 tyg temu odstawilam wszystko z mlekiem krowim, ale jadłam owcze i kozie.
Teraz odstawilam cały nabial i zaczynają znikać białe grudki z kupy.
 
A tak po za tym jak tam u was dziewczyny?
My od 4 dni mamy dbi płaczu od południa do północy i wszędzie źle prócz rąk...w łóżeczku źle
W wózku źle
W chuście też 😱😱😱
Aż czasem chcę mi się płakać z nią 🙈
U nas na szczęście się skończyły się te płacze do nocy. Za to drzemki jej się bardzo skróciły i teraz śpi kilka razy po ok 20min 🙈 i bujanie, lulanie nic nie daje. Są dni, że mam problem z przestawieniem jej i długo nic nie je i dopiero jak pada że l zmęczenia to karmie na śpiocha. Wydaje mi się że to przez to napięcie mięśniowe, bo jest sztywna wtedy. Do fizjo idziemy 2 listopada. Na razie naoglądałam się filmików i próbuje coś z nią ćwiczyć żeby się rozluźnila.

Pisaliście i kupkach u nas różnie od 1 do 3 dziennie, zazwyczaj 1 ale taka porządna. A ulewa czasem strasznie i nosem też wtedy idzie. Ale tak jest jak szybko je bo np spała w nocy ciągiem 5-6h i naje się łapczywie, albo zdenerwowana je w ciągu dnia.
 
A powiedzcie mi proszę jak walczyć z ciemieniuchą na głowie? Wyczytałam ze oliwka i wyczesywać…
Nam teraz w szpitalu zaserwowali hydrokortyzol i clotrimazol żeby pozbyć się ciemieniuchy i zeszla w ciągu 3 dni. Jedna ciekawa rzecz pielęgniarka powiedziała że ciemieniucha to grzyb więc lapiej jak najszybciej się pozbyć. Druga sprawa jak jest wzmożona ciemieniucha i np problemy z brzuszkiem to może mieć to źródło np w nietolerancji na bmk - u nas najprawdopodobniej tak jest.
 
Macie może dla dzieci jakieś inhalatory? Chciałam kupić coś sprawdzonego.
Termometr np. kupiliśmy prawie za 200 zł, a jak przyszło co do czego to pokazywał mi trzy różne temperatury, więc i tak musiałam mierzyć pod pachą.
Ja jakiś czas temu kupiłam na Gemini taki przenośny malutki za ok 130 zł. W domu mieliśmy normalny stacjonarny ale jest wielki i strasznie buczy za to ten mały jest rewelacyjny. Jest cichutki i łatwy w czyszczeniu. Ładowany do kontaktu, bateria starcza na kilka użyć. Zupełnie inna jakość używania.
 
A tak po za tym jak tam u was dziewczyny?
My od 4 dni mamy dbi płaczu od południa do północy i wszędzie źle prócz rąk...w łóżeczku źle
W wózku źle
W chuście też 😱😱😱
Aż czasem chcę mi się płakać z nią 🙈
Może skok? Ja tak miałam dwa dni plus wiszenie na cycu jakby mleka nie było wcale. O nocach nie wspomnę bo chodziłam jak zombie. Trzeciego dnia dziecko jak odczarowanie ładnie spi a w cyckach dwa razy więcej mleka.

Tu fajnie Hafija opisuje
 
Macie może dla dzieci jakieś inhalatory? Chciałam kupić coś sprawdzonego.
Termometr np. kupiliśmy prawie za 200 zł, a jak przyszło co do czego to pokazywał mi trzy różne temperatury, więc i tak musiałam mierzyć pod pachą.
Om-ro-n (celowo z myślnikami bo pewnie mnie wygwiazgdkuje znowu za podanie marki :D) służy nam już 10 lat. Nawet się sama zdziwilam, jak sobie to uświadomiłam. Przy synu który cierpiał na astmę wczesnodziecieca ten inhalator ma taki przebieg, że pewnie nie ustępuje szpitalnym. Fakt wydatek był wtedy duży i podejrzewam że i teraz by był ale warty swojej ceny.
Tylko tak teraz myślę że do sporadycznego używania przy infekcjach może lepszy tańszy?
 
reklama
Nam teraz w szpitalu zaserwowali hydrokortyzol i clotrimazol żeby pozbyć się ciemieniuchy i zeszla w ciągu 3 dni. Jedna ciekawa rzecz pielęgniarka powiedziała że ciemieniucha to grzyb więc lapiej jak najszybciej się pozbyć. Druga sprawa jak jest wzmożona ciemieniucha i np problemy z brzuszkiem to może mieć to źródło np w nietolerancji na bmk - u nas najprawdopodobniej tak jest.
A ten clotrimazol to normalnie w maści typu clotrimazolum?
 
Do góry