reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Matko. Stomatolog moja zmora. Przed pierwszą ciąża rzutem na taśmę wyleczyłam. Ale po porodzie nie byłam. Miałam iść na ściąganie kamienia. To stwierdziłam, że wtedy jak coś dojrzy to zrobi się...a teraz? Ginekologów się tak nie boje jak dentysty....
 
reklama
Co do amorów to chociaż bym chciała to się obawiam [emoji2356] bardzo mi szkoda mojego męża ale tak długo się staraliśmy że mam teraz obawy aby się nic nie stało.
Do dentysty mam zamiar się umówić po 12 tygodniu jak już będę całkiem pewna że ok. Czasem mam mdłości i nie chce akurat trafić na ten dzień. Na szczęście większe sprawy miałam wyleczone przed ciąża [emoji4]
 
Ja się już 2 razy pytałam lekarza o seksy, on wkońcu pomyśli, że ja jakaś niewyżyta jestem [emoji23] [emoji85] on za każdym razem mówił, żebym zaczekala do prenatalnych mimo, że się nic nie dzieje [emoji12] ciąża zdrowa więc nie wiem skąd ta jego ostrożność [emoji6]

U dentysty byłam jakoś w 7-8 tygodniu, wole kontrolować i leczyć w miarę szybko.
 
To u nas mąż wprowadził celibat ☹️ powiedział, że się boi i przynajmniej do końca I trymestru nie ma opcji. No i cóż mi zostało mam nadzieję, że mu minie z ginekologiem pogadam czy możemy 🙂 dzisiaj mnie coś brzuch pobolewa na szczęście tak po bokach, chociaż w macicy też mnie zakluło z rana. Oczywiście stresik jest ale odliczam dni do wizyty.
Ginekolog kazał mi badać ciśnienie bo nam niby wysokie ale chyba mam uczulenie na niego bo w domu wsztstko w normie 😂 wczoraj u kardiologa w sumie też ale holtera mi kazał założyć więc czeka mnie to w lutym...
Oraz krzywa cukrowa do zrobienia 01.02 i zobaczymy co dalej.
Byłyście już u dentysty?
Ja nie byłam u dentysty, gin powiedziała że wystarczy jak w 2 trymestrze pójdę.
 
Dziewczyny a jak to jest z tymi prenatalnymi? Płatne czy nie? Bo ogólnie chodzę do lekarza prywatnie, ale lekarz którego poleciła mi moją gin do prenatalnych przyjmuje też na nfz i tam się zapisałam, bo był szybszy termin niż do niego prywatnie 😳 ale w internecie znajduje info że na nfz są tylko darmowe dla kobiet z grupy podwyższonego ryzyka.
Więc tu pytanie do dziewczyn w pl, które robią prenatalne u lekarzy na nfz. Płacicie? Jeśli taka to ile?
 
Dziewczyny a jak to jest z tymi prenatalnymi? Płatne czy nie? Bo ogólnie chodzę do lekarza prywatnie, ale lekarz którego poleciła mi moją gin do prenatalnych przyjmuje też na nfz i tam się zapisałam, bo był szybszy termin niż do niego prywatnie 😳 ale w internecie znajduje info że na nfz są tylko darmowe dla kobiet z grupy podwyższonego ryzyka.
Więc tu pytanie do dziewczyn w pl, które robią prenatalne u lekarzy na nfz. Płacicie? Jeśli taka to ile?
Ja robię na nfz ale mam skierowanie od gin mojej. Ma być za darmo, musiałam tylko znaleźć taki ośrodek który realizuje darmowe w ramach nfz.
 
Dziewczyny a jak to jest z tymi prenatalnymi? Płatne czy nie? Bo ogólnie chodzę do lekarza prywatnie, ale lekarz którego poleciła mi moją gin do prenatalnych przyjmuje też na nfz i tam się zapisałam, bo był szybszy termin niż do niego prywatnie 😳 ale w internecie znajduje info że na nfz są tylko darmowe dla kobiet z grupy podwyższonego ryzyka.
Więc tu pytanie do dziewczyn w pl, które robią prenatalne u lekarzy na nfz. Płacicie? Jeśli taka to ile?
Jeśli masz skierowanie bo jesteś z grupy podwyższonego ryzyka (wiek, coś się działo w poprzednich ciążach, bądź przypadku w rodzinie) masz skierowanie na prenatalne za darmo (pappa plus USG) , osobiście miałam to szczęście , że moja dr co prowadziła (teraz też będzie prowadzić) ma te uprawnienia fmf bodajże, i u niej USG genetyczne są po prostu w cenie wizyt. Zresztą nie mam porównania , ale ona na każdym USG następujących po prenatalnym to badała główkę, przepływy, serduszko, brzuszek. I te USG w sumie mało.co się różniły od prenatalnego. Chociaż ono było z 10 min dłuższe niż te standardowe USG
 
reklama
Dziewczyny bobas rośnie i ma się dobrze!
Jest o dzień mniejszy niż z miesiączki. Termin przesunął się na 30.08.. ale się cieszę!!!!
IMG_20210121_161154.jpeg
 
Do góry