reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Dziewczyny , a mam takie pytanko , czy zdarzyło Wam się zjeść coś lub wypić co obecnie w ciąży zabronione ? Mam wyrzuty sumienia bo kiedy miałam / mam mega mdłości , napije się kilka łyków Coca coli. Już nie pije dużo , tylko do momentu by mi się odbiło bo przynosi mi to ulgę, ale mimo wszystko mam wyrzuty sumienia. Co prawda nie pije Coca coli czy innych napojów , nawet kawy. Nie piłam nawet przed ciążą , ale przy tych okropnych mdłosciach kilka łyków Coca coli dawało ukojenia , pomagało by mi się odbiło. Wczoraj przy wieczornych mdłosciach wzięłam kilka łyków. Wiem, że jest niewskazana, ale mam nadzieje , że będzie Ok. Co prawda widziałam kobiety w ciąży , które piją Coca colę czy pepsi w mc Donald, ale ja taka panikara , że wole tego nie robić , a mimo wszystko przy mdłosciach sięgałam po ten napój. [emoji17][emoji37]
W coli nie ma raczej nic bardziej szkodliwego niz w przeciętnej oranżadzie czy innych napojach gazowanych. Zawiera kofeinę to tyle No i normalnie ma dużo cukru, możesz pic zero żeby nie dostarczać zbędnych węgli, a skoro Ci to pomaga to pij, maleństwu na pewno nie zaszkodzi.
Ps. Aspartam nie jest rakotworczy ani nic z tych rzeczy, jest bezpieczny dla zdrowia.
 
reklama
Uh :( mam nadzieję, po południu do wieczora czuje się jak dętka. U nas w końcu słoneczko jest to w południe wybiorę się na spacer troszkę świeżym powietrzem pooddychac 😊 zazdroszczę Ci że mieszkasz w takim pięknym klimacie 🌞🌞
Powiem Ci , że tu też bywa zimno. Ponadto duża wilgotność i niska temp. często jest odczuwalna jako minusowa. Mieszkamy na wyspie malutkiej i tu jest dużo wilgoci. Ostatni tydzień temp. miała 4°C , a odczuwlana -1 ° C do 0°C. Dziś natomiast temp. 13-15°C .Jak każdy kraj ma swoje wady i zalety , ale nie pomogę skłamać , widoki są piękne. Pozdrawiam Cieplutko
 
Ostatnia edycja:
Zlecialo nie wiem kiedy,przeszlam przez różne stany , ale wiedzialam jedno - że się nie poddam i choć nie było łatwo nie potrafilam odpuścić ;)
Jeśli możesz, to powiedz, czy ta ciaża jest naturalnym cudem czy z procedury wspomagania. Ja miałam w maju pierwszą stymulację in vitro i niestety tylko jeden zarodek był, który niestety się nie zagnieździł. I po tym to miałam mega załamkę. Po przerwie kilku miesięcy dostałam się na refundację in vitro i mieliśmy spróbować ostatni raz. Nawet wczoraj dzwoniła Pani z programu, abym jeszcze poczekała z rezygnacją aż wszystko będzie dobrze z ciążą, więc tak to u mnie bywało.... A dzisiaj już 11+6🤰
 
Mnie też na początku ciąży zdarzało się wypić cole, te babelki wręcz mi pomagały na mdłości. Na chwilę miałam spokój. I nie bede się teraz przecież za to piętnować, niektóre babeczki kawę normalnie piją, więc luz. Nie ma co się stresować, codziennie przecież nie wypijany 2l coli ☺️👍
Ufff masz racje 🙂 to tylko kilka łyków
 
Mnie też na początku ciąży zdarzało się wypić cole, te babelki wręcz mi pomagały na mdłości. Na chwilę miałam spokój. I nie bede się teraz przecież za to piętnować, niektóre babeczki kawę normalnie piją, więc luz. Nie ma co się stresować, codziennie przecież nie wypijany 2l coli ☺️👍
Kogo na to byłoby stać teraz, żeby codziennie kupować butelkę coli jak kosztuje 8-10 zł 😂😂
 
Na spokojnie 😊 ważne, żeby się tym dużo nie opijać, a od czasu do czasu czy na mdłości można.
Generalnie cola jest wskazana też na jakieś problemy żołądkowe, wiadomo, że w ciąży nie możemy pić za dużo, ale troszkę zawsze można.
Pamiętam jak byłam mała, że mama mi gotowała colę, żeby się rozgazowała i wtedy piłami oczywiście już wystygniętą, ale najlepsza jest cola w szkle, na mdłości gazowana a na bóle właśnie rozgazowana.
Dziękuje , na jelitowe sprawy rozgaziwana cola jest dobra , nawet kiedyś lekarz kazał podać mojemu chrześniakowi jak był mały. Ponoć jak dasz trochę cukru to gaz ucieknie
 
Witam się z rana naszego czasu! :) trzymam kciuki za wizytujące. Minęły mi mdłości i czuje się nieco lepiej, tylko ze za chwile mam wizytę u dentysty :( brrr. Dołączam do grona nienawidzących stomatologów :p
W ogóle przypominacie mi, że muszę iść na kontrolę, ostatnio bylam w wakacje, a i musze kamień usunąć. Ja tam problemów na szczęście problemu z dentystami nie mam, siostra dentystka mogłaby być urażona [emoji1787]
 
reklama
Ja też zdecydowanie nie lubię chodzić do stomatologów, nic przyjemnego. Na sam dźwięk tych wszystkich sprzętów zawsze mam ciarki 😅 Ale jak mus to mus, chodzę jak trzeba. Staram się pilnować, żeby min raz na rok się pojawić. Teraz umówię się gdzieś dopiero jak wiosna się na dobre zacznie, ciąża też już będzie wtedy myślę mniej dokuczliwa, teraz trochę bym się bała jak bd z mdłościami na fotelu 😁 Ale dobrze, że byłam w listopadzie i było git 😃
 
Do góry