reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2020

reklama
Hej Dziewczyny! :) i mnie trochę nie było.. nie sądziłam, ze to jednak tyle zamieszani z małym człowiekiem :) chociaż niektórzy się śmieją, ze przecież na razie tylko je i śpi.
Mam wrażenie ze ciagle tylko siedzę z cyckami na wierzchu 🥴 a jak nawet schowam to Młody dalej na mnie, bo zasypia/ śpi etc. Ewidentnie potrzebuje bliskości i człowieka 🥴 Wasze pociechy tez tak maja? Właśnie dokonałam zakupu takiego tulisia, żeby Go w to włożyć i ciasno otulić. Może wtedy będzie mu lepiej spało się w nocy. Niestety (stety:)) wylądował w naszym łóżku w kokonie bo nie chce zasnąć w swoim łóżku.. a nasze zmęczenie wzięło górę 🙈
Udało się wreszcie kp wiec pozegnalam się na razie z laktatorem 👍🏻🥳 ale suty chyba mi zaraz odpadną 🤣 karmimy się na razie krzyżowo bo tylko to wychodzi 🥴 czy któraś z Was karmi na leżąco? Jak to osiągnąć? 🤓🙏🏻
My nawet zaliczyliśmy sesje z Synkiem - co prawda zalecana jest do 14dnia życia a my robiliśmy później bo nie byłam w stanie ogarnąć się na dłuższe wyjście z domu 🙈🤣 - żeby dziecko spało i zdjęcia się udały. Nasz nie spał wiec ale zdjęcia się udały. Poniżej efekt :)
Pozdrawiamy wszystkie super Mamy!
 

Załączniki

  • 1784D318-AC41-4896-A0AD-D24B393C45D4.jpeg
    1784D318-AC41-4896-A0AD-D24B393C45D4.jpeg
    245,4 KB · Wyświetleń: 109
Hej Dziewczyny! :) i mnie trochę nie było.. nie sądziłam, ze to jednak tyle zamieszani z małym człowiekiem :) chociaż niektórzy się śmieją, ze przecież na razie tylko je i śpi.
Mam wrażenie ze ciagle tylko siedzę z cyckami na wierzchu 🥴 a jak nawet schowam to Młody dalej na mnie, bo zasypia/ śpi etc. Ewidentnie potrzebuje bliskości i człowieka 🥴 Wasze pociechy tez tak maja? Właśnie dokonałam zakupu takiego tulisia, żeby Go w to włożyć i ciasno otulić. Może wtedy będzie mu lepiej spało się w nocy. Niestety (stety:)) wylądował w naszym łóżku w kokonie bo nie chce zasnąć w swoim łóżku.. a nasze zmęczenie wzięło górę 🙈
Udało się wreszcie kp wiec pozegnalam się na razie z laktatorem 👍🏻🥳 ale suty chyba mi zaraz odpadną 🤣 karmimy się na razie krzyżowo bo tylko to wychodzi 🥴 czy któraś z Was karmi na leżąco? Jak to osiągnąć? 🤓🙏🏻
My nawet zaliczyliśmy sesje z Synkiem - co prawda zalecana jest do 14dnia życia a my robiliśmy później bo nie byłam w stanie ogarnąć się na dłuższe wyjście z domu 🙈🤣 - żeby dziecko spało i zdjęcia się udały. Nasz nie spał wiec ale zdjęcia się udały. Poniżej efekt :)
Pozdrawiamy wszystkie super Mamy!
Ale cuuuuuuudowne zdjęcie :o zakochalam się.

U nas mała zasypia w kokonie akurat to dobra opcja bo zaśnie i cały kokon przenosimy do jej łóżeczka i tak śpi. Jak karmiłam piersią to zasypiala przy cycu, odkładałam ją i się budziła i znowu cyc i tak kilka razy :D
Ale jak w nocy się obudzi to ją bierzemy z tym kokonem do nas do łóżka. Dostaje mleczko i śpimy dalej. Dziś była suuuuper noc. Zasnęła O 23, obudziła się o 4.40. O 5.10 już spała i obudziła się po 8. Więc wyspałam się. Ale właśnie o tej 4 mieliśmy wypadek z pampersem :D aż pobrudzil się kokon. I na dziś nie mamy bo mokry :D.
No ale jeśli chodzi o spanie to niech więcej będzie takich nocy. 💕
 
Hej dziewczyny, ja nie wiem co mam robić i czy to normalne. Mój Leon to by najchętniej cały czas wisiał na piersi... normalnie je co godzinę, nie wiem co mam robić...czy tylko podjada i dlatego tak często chce.. zastanawiałam się czy nie spróbować go przetrzymywać do 2,5h z jedzeniem. Ale z drugiej strony to nie chce go głodzić. Jestem wykończona bo nawet w nocy budzi się jak w zegarku co gidzine 😫
 
@Suzie_suzanna to chyba normalne , i nie powinno trwać dlugo tak mówi moja położna i żeby nic nie regulować dziecko.samo musi to zrobić. Wiem co czujesz mam to samo , dzisiejszą noc, tragedia, kupa karmienie , kupa karmienie . Mam wrazenie że odstawiam ją od piersi tylko na zmianę pampersaa...
Musimy to przetrwać ✊🤷‍♀️
 
No z kp tak jest że dziecko aż tak się nie naje jak z butli i dlatego szybciej czuje głód. Często przy piersi przysypiaja zamiast wcinac.
Jak czytam wasze posty to aż zaczynam mieć jakieś wyrzuty że idę na łatwiznę. 🙈😀.
U nas wczoraj O 22 mała już zasnęła i wstała po 3. Na pół spiaco wypiła mleko i spala do 7, później znowu mleko i o 10 wstała. Mleka wypije 90ml mojego lub modyfikowanego.
Dostalam od siostry nowy laktator to jakoś lepiej mi to idzie.
Dziś nawet fajna pogoda to zaraz ruszamy na spacerek.
 
Hej dziewczyny, ja nie wiem co mam robić i czy to normalne. Mój Leon to by najchętniej cały czas wisiał na piersi... normalnie je co godzinę, nie wiem co mam robić...czy tylko podjada i dlatego tak często chce.. zastanawiałam się czy nie spróbować go przetrzymywać do 2,5h z jedzeniem. Ale z drugiej strony to nie chce go głodzić. Jestem wykończona bo nawet w nocy budzi się jak w zegarku co gidzine 😫
Suzie to normalne! Już pisałam wcześniej że Malizna się co godzinę/półtorej budzi i cały czas na mnie. O spaniu w łóżeczku nie ma mowy 😂 Ale to bardzo łatwo wytłumaczyć! Małe człowieki nigdy jeszcze nie były same. Były w naszym brzuchu, zawsze z mamą. Jesteśmy dla nich warunkiem poczucia bezpieczeństwa.
Kupiliśmy teraz koszyk do spania. Łóżeczko złożyłam i oddelegowałam. W koszyku chociaż w dzień sobie drzemie. Czasem nawet zasypia sama w nim 🤩 no i można nim pochodzić po domu. Polish_20200911_114942826.jpg

A jeśli chodzi o noce to Malizna teraz się najada wieczorem około 21-22 po uszy. Wisi na cycu z godzinę 🙈🤷🏼‍♀️ ale nie budzi się w nocy co godzinę.

MegBor karmienie w nocy tylko na leżąco 😂 Malizna na boku zwrócona do mnie, cyc na wierzchu i tyle. I przyznam że przysnąć mi się nawet zdarzyło 😉 Kończy, wypuszcza, zapinam stanik i tyle. Chyba lepszej instrukcji nie wymyślę. Po prostu musi nam obu być wygodnie 👍
 
Pewnie macie racje dziewczyny, nie pozostaje nic innego jak tylko przetrzymac, aż mały człowiek ustabilizuje sobie wszystko :) te wszystkie niedogodności to człowiek sobie odbija patrząc na ta słodka malizne, chociaż u mnie mogłabym rzec, że klocuszka kochanego 😅
 
reklama
Jeśli to wasze pierwsze dziecko to jest łatwiej. Ja nie mogę sobie pozwolić żeby dziecko mi wisiało na cycu całe dnie. Muszę starszaka do przedszkola odwieźć. Później jak wróci to też się nim zająć. Więc ciężko ciężko.
 
Do góry