reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Do mnie dziś przyszła paczuszka z ubraniami dla malej. Ahh sa piękne.

A krzywa cukrowa czeka na mnie w przyszłym tyg. Bleee

Zobacz załącznik 1109884
Ja też robię to badanie w przyszłym tyg. Chyba w środę lub czwartek 😬 boję się, bo nie wiem jak to smakuje i czy dam radę to wypić 🙈

Jeśli chodzi o skierowanie, ja chodzę prywatnie i żadnego skierowania nie mam, lekarz po prostu mi powiedzial zeby zrobic i juz. więc chyba nie zawsze jest potrzebne 😉
 
reklama
Ja też robię to badanie w przyszłym tyg. Chyba w środę lub czwartek 😬 boję się, bo nie wiem jak to smakuje i czy dam radę to wypić 🙈

Jeśli chodzi o skierowanie, ja chodzę prywatnie i żadnego skierowania nie mam, lekarz po prostu mi powiedzial zeby zrobic i juz. więc chyba nie zawsze jest potrzebne 😉
Ja też chodzę prywatnie ale zawsze dostaje skierowanie. A co do badania, to już miałam na początku ciąży:/. Wtedy miałam też mega mdłości i wstręt do słodkiego. Więc dla mnie był to kooooooszmar. Teraz też się obawiam bo ja tak mam, ze nie lubię na raz dużo pic, a jeszcze taką słodycz... eh no życie. Zrobię tak jak za pierwszym razem i kupię sobie w aptece glukozę cytrynowa. Jakoś to będzie.
 
Dzień dobry sierpnioweczki 💙
Chyba nadszedł czas krzywych cukrowych bo większość już robiła lub będzie robić na dniach. U mnie w uk nie ma obowiązku tego badania, chyba ze z krwi wyjdą jakieś nieprawidłowości. Ja osobiście mierze od czasu do czasu glukometrem i wychodzi okej.
jak dobie radzicie z kwarantanna? Ja mam dość! Brakuje mi bardzo wyjścia do ludzi, do kina czy restauracji. Nie wspomnę już o spotkaniach ze znajomymi przy grilu w taka pogodę, a jest super ciepło i słonecznie... No i dziewczyny moje się bardzo nudzą. Tęsknią za szkoła :(
 
Ja zrobiłam prywatnie to badanie i nie pytali czy mam skierowanie [emoji3]
@Mystic87 Na badanie krzywej musisz mieć skierowanie nieważne czy robisz prywatnie czy na NFZ, żeby nie można było sobie od tak tego badania zrobić, bo jakby nie było pijesz glukozę. Tak mi tłumaczyła moja ginekolog. Ostatecznie tego badania nie robiłam.
 
Ja zrobiłam prywatnie to badanie i nie pytali czy mam skierowanie [emoji3]

Wiesz co, ja też nie wiem w takim razie od czego to zależy. Akurat wczoraj moja siostra, która też jest w ciąży i korzysta z usług innego lekarza pytała się o to i jej lekarz powiedział dokładnie to samo co mój🤔 i też jej odradził robienie tego badania. Powiem Wam, że jestem zdziwiona że wszystkie to badanie robicie w tych warunkach :D
 
A co robicie ze szkołami rodzenia? Kiedy się teoretycznie w normalnych czasach powinno zapisać? Teraz to i tak lipa, bo chyba nigdzie nie ma "w realu", ale widziałam, że są jakieś kursy online, czy po prostu filmiki.


Ja do szkoły rodzenia to już się dawno zapisałam, tak żeby być między 26 a 28 tygodniem ciąży :) z reszta w paru okazało się ze za późno dzwonię bo już miejsca były zaklepane 🙀 ale udało mi się jedna szkołe znaleść 😁 narazie ma się odbyć kurs online ale jeszcze pewności nie ma jak to będzie 🤷🏻‍♀️ Czekam na informacje od szkoły.
 
Wiesz co, ja też nie wiem w takim razie od czego to zależy. Akurat wczoraj moja siostra, która też jest w ciąży i korzysta z usług innego lekarza pytała się o to i jej lekarz powiedział dokładnie to samo co mój🤔 i też jej odradził robienie tego badania. Powiem Wam, że jestem zdziwiona że wszystkie to badanie robicie w tych warunkach :D
Warunki lepsze niż przed wirusem 😀. U nas kolejka przed laboratorium jest na dworze. Wpuszczana jest tylko jedna osoba. Więc jak sobie wejdę, wypije to dziadostwo to siedzę na poczekalni sama. A kiedyś...od rana tłumy, że nie było gdzie usiąść nawet.
 
Ja też chodzę prywatnie ale zawsze dostaje skierowanie. A co do badania, to już miałam na początku ciąży:/. Wtedy miałam też mega mdłości i wstręt do słodkiego. Więc dla mnie był to kooooooszmar. Teraz też się obawiam bo ja tak mam, ze nie lubię na raz dużo pic, a jeszcze taką słodycz... eh no życie. Zrobię tak jak za pierwszym razem i kupię sobie w aptece glukozę cytrynowa. Jakoś to będzie.
Ja niestety kupiłam zwykłą, bo nie było w aptece żadnej smakowej 😑

Dzień dobry!
U nas mały szaleje, Pogoda piękna. Czego chcieć więcej 😀
Czekam dziś na kuriera, dla odmiany matka zamówiła sobie buty, zamiast rzeczy dla małego 😁

Miłego dnia wszystkim 💙
 
A co robicie ze szkołami rodzenia? Kiedy się teoretycznie w normalnych czasach powinno zapisać? Teraz to i tak lipa, bo chyba nigdzie nie ma "w realu", ale widziałam, że są jakieś kursy online, czy po prostu filmiki.
Ja pod tym względem to chyba jakiś wyjątek bo nie chodzilam
Wiesz co, ja też nie wiem w takim razie od czego to zależy. Akurat wczoraj moja siostra, która też jest w ciąży i korzysta z usług innego lekarza pytała się o to i jej lekarz powiedział dokładnie to samo co mój🤔 i też jej odradził robienie tego badania. Powiem Wam, że jestem zdziwiona że wszystkie to badanie robicie w tych warunkach :D
A dlaczego to badanie jest odradzane??? Wydaje sie ze bardziej sterylnie teraz sie wszystko odbywa niż wczesniej.
A ja sie zastanawiam nad takim badaniem co sie pod koniec ciąży robiło w szpitalu posiew z pochwy w kierunku paciorkowcow B. Niby daleko do tego ale jak pozamykane szpitale to co wtedy???
 
reklama
Ja do szkoły rodzenia to już się dawno zapisałam, tak żeby być między 26 a 28 tygodniem ciąży :) z reszta w paru okazało się ze za późno dzwonię bo już miejsca były zaklepane 🙀 ale udało mi się jedna szkołe znaleść 😁 narazie ma się odbyć kurs online ale jeszcze pewności nie ma jak to będzie 🤷🏻‍♀️ Czekam na informacje od szkoły.
Właśnie jakoś nikt tu o tym nie pisał, więc ja się dopiero teraz zainteresowałam tematem... Może trochę za późno, ale też czy szkoła online ma taki sens jak prawdziwa? :p

@Mystic87 - gdzieś czytałam, że jak nie da rady zrobić tego badania to na chama dostajesz antybiotyki przy porodzie (no i dziecko pewnie też? W sumie nie wiem czemu to jest takie groźne nawet :p )
 
Do góry