reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Kurczak w sosie słodko kwaśnym , spaghetti , fasola po bretońsku , gulasz ,schab duszony z pieczarkami i cebulą, jakaś zupa , nie wiem co jeszcze, pulpeciki,placki ziemniaczane , placek po węgiersku. To takie dania na szybko , które zawsze wychodzą bo są takie szybkie [emoji23]

No szczególnie szybkie są placki ziemniaczane jak się nie ma maszynki i trzeba zetrzeć na tarce :D

Ja tak tylko od siebie pozwolę sobie dodać że trudno być doskonałą mamą dla dziecka i stosować aktualne zalecenia specjalistów. Chyba każda z nas kocha swoje dziecko i zdajemy sobie sprawę że jeśli w nasze zachowania wkradaja się odstępstwa to nie są one nagminne.
Ja tam przy mojej trójce przyznaje że zdaza mi się włączyć tv przy małym choć on nie skupia na nim wzroku jakoś szczególnie. Karmię mm w większości z wyboru. Nie biegnę na każde kwęknięcie małego. Nie smaruje mu pupy po każdym przewijaniu itd. Nie jestem idealna ale uważam że takie powiedziałabym drobne mankamenty i nieczeste nie znaczą że zaniedbuje małego albo że zwiekszam ryzyko jakiś chorób czy anomalii rozwojowych... Ja rozumiem że naukowcy się znają najlepiej ale osobiście uważam że te wszystkie choroby czy problemy mogą wystąpić u jednego dziecka na milion. Myślę też że gdybym była taka cudowna i doskonala i poza wszelkimi zakazami robiła wszystko co zalecane (np chusta, nhn, blw) to chyba musiałabym się kilkukrotnie sklonowac. Bardzo szanuje osoby które stosują się do zaleceń w 100%. Jest to godne podziwu, ale ja chyba jestem zbyt prosta i muszę mieć czas dla wszystkich dzieci, męża i siebie. Muszę też posprzątać regularnie bo w bałaganie źle się funkcjonuje. Głęboko wierzę że moje zachowanie nie stanowi realnego zagrożenia dla mojego syna ani córek.

A co do jedzenia @Vanilia120 To może dania jednogarnkowe? :) szybko i smacznie. No i mięso w coli:) moje ulubione:) w piekarniku robi się samo. Tylko trzeba zalewę przygotować i trochę przeczekać by przeszło smakami;)

O jedno garnkowe super sprawa. Ale mieso w coli pierwsze slysze :D musze obczaić przepis. Kiedya robilam karkowke przekladana cebula i do tego wlewa sie keczup. Tez niczego siebie :)

Słuchajcie dziewczyny karmiące mm czy wasze dzieciaczki załatwiają się codziennie? Moja od kiedy dostała malutki kawałek czopka glicerynowego po 4 dniach męczenia dwojki teraz robi co dzień z rana i często dwa, trzy razy. Denerwuję się bo po tym mleku hippa na kolki, gazy itd ma wodnista kupę i boję się że się odwodni. Daję jej pić ciągle w razie co. Do tego dziś jakoś często śpi i to mnie niepokoi. Chociaż miałam wrażenie że cała noc stękała więc może odsypia.
Może powinnam zacząć przechodzić na normalny HiPP?

Mój robi codziennie albo tak co drugi dzień.

Ryż + kurczak przyprawiony i na kawałki na patelni zrobiony + warzywa chińskie i wszystko wymieszać

Albo zamiast kurczaka to dodać tuńczyka takiego z puszki i wymieszać z tym ryżem i warzywami z patelni

Ja wczoraj robiłam mielone + ziemniaki i surówka ze sklepu coleslaw i buraczki i dziś tez mam z głowy obiad
Zapisze sobie, z tuńczykiem w sumie musi być pyszne. Lubię tuńczyka :D

Od siebie polecam kurczaka w sosie szpinakowo mascarpone. Podsmazass kurczaka, szpinak z czosnkiem ,mieszasz to z mascarpone, dodajesz pomidorki koktajlowe. Do makaronu pycha;)

Makaron z tuńczykiem. Podsmazass cebule, dodajesz tuńczyka, śmietanę, przyprawiasz;)i do tego makaron brazowy.

Kurczak w sosie brzoskwiniowym.
Podsmazass cebule z czosnkiem i kilkoma Polakami brzoskwini z puszki. Blendujesz. Osobno podsmazass kurczaka. Dodajesz do niego trochę wody i trochę syropu z puszki. Następnie to co zblendowalas oraz reszte brzoskwini z puszki kroisz na kostkę. Opcjonalnie dodajesz trochę smietany;) do ryżu super.

Mielone podsmazass z cebulą i czosnkiem,zalewasz passata. Dodajesz papryka, cukinię, kukurydza, cieciorka, co tam chcesz;) przyprawiasz

Tez super pomysły, dziękuję:* kubie makaron, szpinak, tuńczyka. Chyba pierwsze co to wypróbuję makaron z tuńczykiem.

U nas młody jak się tylko włączy tv to odrazu obraca sie w strone tego pudla. Staram sie go wtedy twk obkrecic zeby go nie ogladal. Ale nie oszukujmy się, od całego zla dzieci nie uchronimy. Nie da się.
 
reklama
No szczególnie szybkie są placki ziemniaczane jak się nie ma maszynki i trzeba zetrzeć na tarce :D



O jedno garnkowe super sprawa. Ale mieso w coli pierwsze slysze :D musze obczaić przepis. Kiedya robilam karkowke przekladana cebula i do tego wlewa sie keczup. Tez niczego siebie :)



Mój robi codziennie albo tak co drugi dzień.


Zapisze sobie, z tuńczykiem w sumie musi być pyszne. Lubię tuńczyka :D



Tez super pomysły, dziękuję:* kubie makaron, szpinak, tuńczyka. Chyba pierwsze co to wypróbuję makaron z tuńczykiem.

U nas młody jak się tylko włączy tv to odrazu obraca sie w strone tego pudla. Staram sie go wtedy twk obkrecic zeby go nie ogladal. Ale nie oszukujmy się, od całego zla dzieci nie uchronimy. Nie da się.
Dlatego placów nigdy nie robiłam [emoji23] zaczęłam dopiero jak robota dostałam [emoji23] musiałoby mnie pogrzac scierac ziemniaki na tarce [emoji23][emoji23] za duży len jestem
 
Macie rację że nie da się być idealną, ale idealna dla swojego dziecka już tak :)
Każda z nas ma rzeczy które są dla niej nie dopuszczalne.
Mnie nie przekonuje osobiście argument że mnie jakoś wychowywali tak a wyszłam na ludzi. Staram się jednak pewnych rzeczy nie powielać bo uważam że są zle.

@Vanilia120 jak lubisz tuńczyka to robię dwa sosy super szybkie do makaronu z tuńczykiem. Cebula podsmażoną pomidory z puszki czosnek i do tego tuńczyk i drugi to cebula tuńczyk śmietanka i kukurydza. Do tego gotuje makaron i gotowe. Lubię też cebulką , cukinia, kurczak śmietanka i do tego makaron.
 
Dziewczyny na tv trochę za szybko:p poczytajcie o tym, mózg naszych dzieciaczkow nie jest w stanie tego przetworzyć,styki mogą się poprzepalac:p wiadomo,piszą że trzylatek może chwilę pooglądać... Nie popadajmy w paranoje;) ale 2 miesięczne niemowlę to troszkę za szybko ;)
To samo chciałam napisać, że jestem w szoku, że ktoś puszcza bajkę 2-3 miesięcznemu dziecku. Czy to bajka ładna czy brzydka, takie małe dziecko nie powinno jeszcze oglądać tv :)
 
Może lepiej normalny HiPP podaj skoro robi tak często i rzadka kupkę. Moja jak wcześniej miała zaparcia , musiałam podawać lactulose tak teraz załatwia się 2/3 razy dziennie , ale też ma rzadka wodnista kupkę , czasem taka gęściejsza z ziarenkami ale zazwyczaj a body mokre bo wycieka góra tyle narobi. I moja też ostatnio bawi się godzinę a później śpi pół godziny , bawi się dwie godziny i znowu do spania i tak cały dzień , może pogoda ?

To może to w takim razie to normalne skoro masz podobnie. Jak dawałam HiPP normalny to dwójką gęściejsza była. Po tym specjalnym woda. Chyba lepiej że robi każdego dnia niż co kilka. Boję się tylko ze dzis będzie powtórka z kolki :/ już jej termofor robi by wygrzać brzuchola.
 
reklama
Do góry