reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Macie jakieś swoje ulubione szybkie dania obiadowe? Takie, które zawsze wychodzą? Szukam jakiś inspiracji. Jutro mamy na obiad gołąbki ale w tygodniu mam mniej czasu jak mąż w pracy.

Ryż + kurczak przyprawiony i na kawałki na patelni zrobiony + warzywa chińskie i wszystko wymieszać

Albo zamiast kurczaka to dodać tuńczyka takiego z puszki i wymieszać z tym ryżem i warzywami z patelni

Ja wczoraj robiłam mielone + ziemniaki i surówka ze sklepu coleslaw i buraczki i dziś tez mam z głowy obiad
 
reklama
Kurczak w sosie słodko kwaśnym , spaghetti , fasola po bretońsku , gulasz ,schab duszony z pieczarkami i cebulą, jakaś zupa , nie wiem co jeszcze, pulpeciki,placki ziemniaczane , placek po węgiersku. To takie dania na szybko , które zawsze wychodzą bo są takie szybkie [emoji23]

I jeszcze naleśniki na słodko lub słono
 
Ja tak tylko od siebie pozwolę sobie dodać że trudno być doskonałą mamą dla dziecka i stosować aktualne zalecenia specjalistów. Chyba każda z nas kocha swoje dziecko i zdajemy sobie sprawę że jeśli w nasze zachowania wkradaja się odstępstwa to nie są one nagminne.
Ja tam przy mojej trójce przyznaje że zdaza mi się włączyć tv przy małym choć on nie skupia na nim wzroku jakoś szczególnie. Karmię mm w większości z wyboru. Nie biegnę na każde kwęknięcie małego. Nie smaruje mu pupy po każdym przewijaniu itd. Nie jestem idealna ale uważam że takie powiedziałabym drobne mankamenty i nieczeste nie znaczą że zaniedbuje małego albo że zwiekszam ryzyko jakiś chorób czy anomalii rozwojowych... Ja rozumiem że naukowcy się znają najlepiej ale osobiście uważam że te wszystkie choroby czy problemy mogą wystąpić u jednego dziecka na milion. Myślę też że gdybym była taka cudowna i doskonala i poza wszelkimi zakazami robiła wszystko co zalecane (np chusta, nhn, blw) to chyba musiałabym się kilkukrotnie sklonowac. Bardzo szanuje osoby które stosują się do zaleceń w 100%. Jest to godne podziwu, ale ja chyba jestem zbyt prosta i muszę mieć czas dla wszystkich dzieci, męża i siebie. Muszę też posprzątać regularnie bo w bałaganie źle się funkcjonuje. Głęboko wierzę że moje zachowanie nie stanowi realnego zagrożenia dla mojego syna ani córek.

A co do jedzenia @Vanilia120 To może dania jednogarnkowe? :) szybko i smacznie. No i mięso w coli:) moje ulubione:) w piekarniku robi się samo. Tylko trzeba zalewę przygotować i trochę przeczekać by przeszło smakami;)

Pięknie napisane [emoji1376][emoji1376][emoji1376] zgadzam się w 100 %
 
Dobrze "mówisz"... jeszcze od siebie dodam że dla mnie to nie patologia jak słyszałam nawet od swoich rodziców ze w weekend obydwoje z mężem piliśmy drinka na to dziadkowie wjechali i twarze wykrzywiali ze jak tak możemy przy małym dziecku...

Bo my to już do zakonu powinnysmy iść i tylko opiekować się dzieckiem, pamiętaj ŻADNYCH przyjemności dla rodziców
 
To i my jesteśmy patologia bo już się umówiliśmy na drinkowanie w wannie w moje urodziny jak K przyjedzie po 4 tygodniach nieobecności [emoji23]
No kurcze. Rodzicom też się coś należy od życia :)

Toż to niedopuszczalne, jak tak można jechać po bandzie będąc rodzicami [emoji28][emoji28][emoji28]
 
reklama
Macie jakieś swoje ulubione szybkie dania obiadowe? Takie, które zawsze wychodzą? Szukam jakiś inspiracji. Jutro mamy na obiad gołąbki ale w tygodniu mam mniej czasu jak mąż w pracy.
Od siebie polecam kurczaka w sosie szpinakowo mascarpone. Podsmazass kurczaka, szpinak z czosnkiem ,mieszasz to z mascarpone, dodajesz pomidorki koktajlowe. Do makaronu pycha;)

Makaron z tuńczykiem. Podsmazass cebule, dodajesz tuńczyka, śmietanę, przyprawiasz;)i do tego makaron brazowy.

Kurczak w sosie brzoskwiniowym.
Podsmazass cebule z czosnkiem i kilkoma Polakami brzoskwini z puszki. Blendujesz. Osobno podsmazass kurczaka. Dodajesz do niego trochę wody i trochę syropu z puszki. Następnie to co zblendowalas oraz reszte brzoskwini z puszki kroisz na kostkę. Opcjonalnie dodajesz trochę smietany;) do ryżu super.

Mielone podsmazass z cebulą i czosnkiem,zalewasz passata. Dodajesz papryka, cukinię, kukurydza, cieciorka, co tam chcesz;) przyprawiasz
 
Do góry