reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Ja mialam ta nivee ale wysuszala mi skore :/ dziwne nie?
Każda skóra lubi inny krem, tak samo jak włosy inny szampon :)

Bogi, nareszcie moja mała gaduła poszła spać, niech już przyjdzie poczta z dekoderem, bo jak kolejny raz będę oglądać kucyki pony i auta to popełnię zbrodnię na TV. Niech już pogoda dopisze i moje samopoczucie też, bo Jak mój Janek nie pójdzie minimum na półtorej godziny się wyszaleć na dworze, to, za przeproszeniem, jobla dostaje w domu.
 
reklama
Magnez najpierw brałam profilaktycznie a teraz zwiększyła może dawkę bo skurcze mam. Lekarz mówił że lepiej zwiększać dawkę niż brać nospe.
Już się doczekać jutra nie mogę i USG:))

Ja dalej pracuję zobaczymy jak długo dam radę ale wolę pracować inaczej się zanudze więc tak do końca kwietnia może mają jeśli kręgosłup pozwoli:) lekarz mówi że mam książkowe wyniki i wszystko super ja też w sumie oprócz zmęczenia i czasem boli kręgosłupa czuje się dobrze.
Miła odmiana po pierwszej leżącej ciąży:)
 
Miałam dziś połówkowe. Widziałam jak córeczka kopie mnie i rusza rączka dotykając mojego brzucha. Niby fajnie, tyle, że ja tego nie czułam. [emoji20] Jak to możliwe? Gdybym nie widziała to bym nie uwierzyła. Łożysko z przodu mam. Ktoś ma podobnie? Czy tylko ja jestem taka dziwna?

PS. Szyjka 33 mm to chyba zadowalająca długość w 20 tc?

m3sxflw1xx0xz3zu.png

[emoji254]9.08.18r.[emoji254]
Spokojnie jest to możliwe szczególnie jeśli pierwsza ciąża ;) widzę że mamy termin porodu ten sam. Ja też tylko czasem coś poczuje a mały rusza się cały czas na badaniu też a ja nic nie czuję :)
Do 2 tyg powinnaś czuć
Co do szyjki miałaś kiedyś wcześniej mierzona ? Doktor powiedzial że długość ok ? Norma w ciąży to niby od 30mm



Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Uspokoiłas mnie w sumie, bo już myślałam, że coś ze mną nie tak w sumie.

Miałam chyba mierzona na pierwszej wizycie, ale nie pamiętam wymiaru ani nic. Nie interesowałam się też tym bo nie wiedziałam, że jest to tak wazne.

m3sxflw1xx0xz3zu.png

[emoji254]9.08.18r.[emoji254]
Ruchami się nie przejmuj naprawdę . Szczególnie jeśli masz łożysko na przedniej ścianie macicy ( tak to rozumiem ) to wtedy można odczuwać ruchy później bo łożysko tak jakby tłumi kopniaki. Tak mi mówiła pani ginekolog .

Co do szyjki to ja trochę czytałam na ten temat i dopytywałam lekarzy bo miałam problem z tym . Jeśli masz taki wymiar od początku to jest ok. Gorzej jakby się skracała bo do dolnej granicy niedaleko . Ale jeśli ginekolog nic nie mówił to na pewno jest dobrze ;)

Jak będziesz na następnej wizycie to się tylko zorientuj czy nic się nie zmienia ;)

Ja w zasadzie mam szyjkę 39 mm i mam się oszczędzać. Jednak nie wiem czy pani doktor nie robi tego zapobiegawczo bo od początku mam przygody i chce mnie chyba uchronić od czego tylko się da .
Jak leżałam plackiem to szyjka się wydłużała :)
Pamiętaj każda ciąża jest inna jak masz zaufanie do swojego lekarza to go słuchaj a będzie dobrze :)


Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny zaktualizowałam listę mam sierpniowych o informację dot. płci naszych dzieciaków. W temacie pojawiło się kilka postów z taką wieścią - jeśli chcecie się przyłączyć to dorzućcie proszę od siebie proszę w wątku z lista (link poniżej) bo przyznaję, że trudno mi na bieżąco to śledzić. Jeśli jeszcze w ogóle nie ma Was na liście albo zmienił się termin czy cokolwiek się nie zgadza - chętnie wprowadzę zmiany :)


Link do: Lista mam - sierpień 2018
Wpisałam swoje dane w poście z linka. Może tam być? Bo jestem tu od niecawna i jeszcze się nie ogarnęłam ;)

p19udqk33bja1sdx.png
 
reklama
Dziewczyny czym smarujecie brzuszki i cialo? Bo nie dosc ze mam sucha to mi sie rozciaga i swedzi.. zaczelam brzuszek,dupcie,boczki i cycuchy smarowac czyms naturalnym typu smalec gesi z ziolami i propolisem(takie mazidlo jakby) a nogi i rece ziaja mleko kozie ;)
Ja smaruję brzuch, uda i pośladki (i wcześniej też piersi) albo skoncentrowanym kremem przeciw rozstępom z palmersa (jak mam więcej czasu) albo balsamem babydream z rossmanna (jak mam mniej czasu). Piersi natomiast smaruję od jakichś 3 tygodni takim serum na już istniejące rozstępy z musteli. Bo na piersiach pojawiły mi się okropne rozstępy mimo smarowania balsamami więc teraz robię co się da żeby je rozjaśnić. Powiem wam, że już widzę lekką poprawę po tej musteli :)
Staram się smarować wszystko 2 razy dziennie ;)

[emoji64]02.08.2018[emoji64]

p19u43r85mf3dc6h.png
 
Do góry