reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

U mnie jak chodzę prywatnie to na 1 polowkowym tzn tym usg genetycznym tez lekarz wziął 250 zł i mam tez chyba 8 zdjęć, wymierzenie ciałka z każdej strony, echo serca itd. Ale wtedy wszystko z tymi wymiarami, waga i narządami dzidzi było dobrze, więc nie robiliśmy żadnych testów PAPPA ani tez Nifty. Lekarz mówi, że to wprowadza tylko niepotrzebne zamieszanie i oczywiście jest drogie.
A skoro wszystkie wymiary się zgadzają, lekarz nie widzi żadnej nieprawidłowości to nie ma takiej potrzeby.


oar8flw1mdp5ujvp.png
Pytałam z czystej ciekawości bo spotkałam się już z sytuacją że właśnie po teście pappa kobiecie wyszło wysokie ryzyko i oczywiście panika i niepotrzebny stres a dziecko urodziło się zdrowiutkie 10/10 pkt. Ja miałam robione ponieważ dostałam skierowanie od ginekologa i było to w tym pakiecie - prywatnie ten test kosztuje 150 zł. Dla mnie osobiście raczej był niepotrzebny chociaż ryzyko z niego wyszło mi dość niskie ja postanowiłam zaufać oku lekarza.
 
reklama
Ja nie robiłam testu pappa bo koleżance właśnie wyszło że dziecko będzie chore na zespół Downa, całą ciążę stres, a dziecko urodziło się zdrowe. Ja swojemu gin powiedziałam, że test pappa zrobimy jeśli będzie coś nie tak na USG. A na USG wszystko super więc nie widziałam potrzeby.

Ja się wczoraj doprowadziłam w końcu do porządku, szłam robić zdjęcia do dowodu i w końcu wymienić na nowy. Bo od ślubu tego nie zrobiłam, ale ten pierwszy trymestr rozłożył mnie na łopatki.

Założyłam koszulę z takim marszczeniem coś Ala ciążowa, w ciąży z synem w niej chodziłam a tu lipa... Opina na brzuchu [emoji23] no cóz nie miałam i tak nic innego, ale na święta muszę sobie jakiegoś ciucha kupić bo nie mam co na siebie włożyć.
1521183128-a4257fa97ee90636-aaaaaa.jpeg


f2w39jcg9ne8irhy.png


mhsv15nmhdmpbr2g.png
 
dziewczyny śliczne macie brzuszki :D a co do pościeli to właśnie zamierzam zamówić na allegro :) kołderkę i poduszeczkę kupiłam ostatnio w lidlu ;) muszę w końcu zabrać się za porządek w szafach, bo ledwo upchałam ciuszki, które dostałam od siostry po bliźniakach :) hehe dobrze, że będzie synuś , bo nie muszę sortować ubranek ^^ :)
 
Juz kiedys pisalysmy o poscieli i wtedy mówiłam ze naczytalam sie jakie poduszeczki i kolderki sa niebezpieczne. Dlatego przemysle czy kupie zestaw poscieli, czy dziecko bedzie spało w samym rozku. Moze znajde jakies madre strony na ten.temat ;)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja już wiem że te bóle kręgosłupa to nie bakterie w moczu. Rea barkowa niestety cała noc płakałam z bólu bo ręką prawa odmawia posłuszeństwa i boli:( najgorsze że nic się nie da zrobić bo zastrzyki odpadaja, rentgena mnie zrobią więc też lipa. Pocwiczylam teraz z rana szyję i trochę lepiej. Ciekawe jak ja będę pracować w poniedziałek jak ręką boli okropnie:(( nie chce jeszcze iść na zwolnienie ale nie wiem jak to się skonczy

Poza tym siedzę z moją chorowitka i oglądamy księżniczkę i żabę:)
 
Tam miało być, że taki ze mnie leń, że NIEZAWSZE się udzielam [emoji5] aj ten słownik.

Dziewczyny, a rozglądacie się może juz za pościelą do łóżeczka? I czy będziecie tez montowały ten ochraniacz na łóżeczko od strony głowy?
Ja patrzyłam na piękne zestawy na fb, ale to dopiero zamowilabym jak będzie pokoik już pomalowany i będziemy w maju jechać po łóżeczko, komodę itd.
Śliczne te pościele i jakie grube ochraniacze/. Ja nie kupuję bo mam po swoich chłopaka i kołdrę i 2kpl pościeli. Co do ochraniacza ja będę używać. Na początku tak do 3mies nie jest potrzebny ale jak dziecko zaczyna się turlać z pleców na brzuch i odwrotnie to nieraz się walnie o szczebelki więc taka ochrona się przyda.
1521182634-301a87b357ab2f94-aaaaaa.jpeg
1521182642-c02eeae0d0e58b10-aaaaaa.jpeg



oar8flw1mdp5ujvp.png
 
Hej mamuśki odczytałam wszystkie posty bo w ciągu dnia jakoś mi to nie idzie dzieciaki w domu mąż a to obiad a to kawka inka a to wyjazd do miasta i ciągle coś teraz jestem sama to trochę czasu mam żeby coś od siebie napisać :)
Brzuszki macie podobne do mojego 19 tydz.i 5 dz więc już się nie stresuje że mam za duży :D ....trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty :)
Idę dziś do lekarza (mój ginekolog przyjmuje u mnie w przychodni jako ogolny) bo ciągle mnie swędzi w dole kręgosłupa nie raz mam takie pokrzywki w tym miejscu i xnikaja ostatnio mi na brzuchu wylazlo ale nie swedzialo tylko lekko piekło nie mam pojęcia czy coś odjedzenia mi wywala???ale najgorsze są plecy mam wrażenie że jak ciuch zaczyna dotykać skóry to wtedy najmocniej drapie powiem Wam że swiruje od tego.Jak mnie znowu oleje mój lekarz to....bo 7.03 mu to zgłaszałam na wizycie to stwierdził że uczulenie i se babo radz:no: ...zobaczymy co dziś stwierdzi
 
Jeszcze mnie pachwina lewa ciągnie okropnie spac na lewym boku nie mogę bo taki okropny ból a żeby się przekręcić to już w ogóle padam .....no to się wyzalilam :confused2:
 
Ja na prenatalne chodzę do Gyncentrum i ceny kalkulują się tak:
prenatalne w II trymestrze 250 zł + 70 zł płytka
prenatalne w II trymestrze ciąży bliźniaczej 350 zł + 70 płytka

A robiłyście w I trymestrze test PAPPA? i czy będziecie go robić teraz na połówkowych?
Ja robiłam test, ale niepotrzebnie jak się okazało. Lekarz mi zasugerował, że to plus usg daje dopiero pełny obraz. No nic[emoji4] Wydałam kupę kasy i tyle[emoji4]
Tam miało być, że taki ze mnie leń, że NIEZAWSZE się udzielam [emoji5] aj ten słownik.

Dziewczyny, a rozglądacie się może juz za pościelą do łóżeczka? I czy będziecie tez montowały ten ochraniacz na łóżeczko od strony głowy?
Ja patrzyłam na piękne zestawy na fb, ale to dopiero zamowilabym jak będzie pokoik już pomalowany i będziemy w maju jechać po łóżeczko, komodę itd.
1521182634-301a87b357ab2f94-aaaaaa.jpeg
1521182642-c02eeae0d0e58b10-aaaaaa.jpeg



oar8flw1mdp5ujvp.png
Ja żadnej pościeli nie kupuję [emoji4] Ani żadnych ochraniaczy[emoji4] Mam podobne zdanie do @GorzkaPomarańcza[emoji4]

16uds65gf2i39h6o.png


Ps. Brzuchy cudne[emoji16]
 
reklama
@miloscwczasachpopkultury ja na początku będę miała kołyskę bo mamy małe mieszkanie wiec chociaż te 6 miesięcy będzie mniejszy gabaryt w salonie :) nie zamierzam zakładać ani ochroniarzy alni baldachimu ani jakiś dodatkowych gadżetów. Z synem miałam normalne łóżeczko 120x90, ochraniacze zakładałam jak zaczął sam wstawać i obijać się głową o szczebelki, ale to już po 6 miesiącu życia na pewno. Na początku uważam że w łóżeczku nie powinno być nic oprócz materaca i dziecka głównie. Wiadomo jakaś płaska podusia i kocyk. Wszystko inne zwiększa ryzyko śmierci łóżeczkowej i gromadzi roztocza.

W usg 18-22tc już nie robi się testu PAPPA.
Ja się cieszę że wykonałam test PAPPA, bo jestem w 100% spokojna, bo test o dziwo wyszedł u mnie idealnie. :) U mnie USG kosztuje 230zł, ale na szczęście nie płącę nic bo mam super pakiet z MEDICOVER i dosłownie wszystko mam za free :)

@KatiNails prześliczny brzuszek :) ja też dopiero miesiąc temu wymieniłam dowód, a ślub miałam w maju :D

Ja Wam polecam koszulki na ramiączkach z KIKa, mają fajną jakość, mięciutka bawełna. Zakładam je + jakaś marynarka, spodnie ciążowe i jestem gotowa. Do wszystkiego pasują i są we wszystkich kolorach teczy. Kosztują 9,99zł. Rozmiary widziałam do 46 i fajnie się na brzuszku układają. W HM takie tylko "ciążowe" kosztują ok 50-60zł sick! Spokojnie stykną do końca ciązy.
 
Do góry