reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Ile mm przetestowałyście żeby dobrać odpowiednie dla dziecka? I co robiłyście później z tym które nie siadło a było otwarte?

W sumie to teraz drugie, wcześniej Nan, teraz babydream, z powodu ceny korzystnej, bo 0,5 kg za 18 zł i jest dobrej jakości. Ale nie powiem więcej, bo moja Kornelia odrzuciła całkowicie butelkę i chce tylko cyca także tylko kp karmimy [emoji5]❣️
 
reklama
Dziewczyny czy Wasze maluszki przysypiają już całe noce? Mój mały z soboty na niedzielę przespał ciągiem 10 godz, od 20 do 6. A mnie zalało. Cycki jak kamienie i nie mogłam sobie miejsca znaleźć bo bolały. Dzisiaj w nocy 8 godz spał. Pobudka o 4. Córka pamiętam do roku chociaż raz się budziła na cyca. Ciekawe jak z małym będzie. Czy to nie za wcześnie dla niego żeby tyle spał w nocy?

Każde dziecko inne i każdy dzień jest niespodzianka i wszystko jest zależne tez pewnie od pogody, wymęczenia maleństwa, wrażeń, humorku itd :)
U nas w nocy przeważnie 2 pobudki tzn zaśnie 22-23 i śpi do 2/3 i później tak o 6 pobudka następna, ale dziś w nocy to było więcej, bo z 4 razy pampersa zmieniałam i karmiłam od razu. U nas od tych 2 miesięcy i 11 dni odkąd się urodziła to raz w domku spała od 20-2 czyli 6 h i to jest jej rekord. Tak to śpi w nocy po mniej h. Ale może to się jej tez zmieni. Znowu w ciągu dnia moja dużo i często śpi także coś za coś. Ale wole już w ciągu dnia żeby miała tak jak jest bo mogę więcej zrobić i odpocząć :) a w nocy i tak przebieram szybciutko i karmie na śpiocha i na leżąco także i tak mi wygodnie i odpoczywam a ona szybko usypia :)
 
My póki co tylko bebilon ale mały strasznie nim zaczął chlustać no i dalej nie robi dwójeczki...
Myślę czy by nie spróbować dać mu z innej firmy. Sama nie wiem..

To ja ci polecam HiPP jednak bo Bebilon ponoć jest bardzo ciezki. My kupiliśmy kilka saszetek na próbę i mała się męczyła okropnie. Gazy, kupa itd. Maluch przy mm musi pić systematycznie dużo wody wtedy łatwiej o dwójkę. Chociaż moja trzyma tradycję rodzinną i kupa co kilka dni :p
 
My mamy na wszelki wypadek nan ale używamy tak rzadko że całe zostaje praktycznie:) także używam do ciastek :))
Moja córka przy kp zaczęła przesypiać całe noce jak skończyła 3 miesiące także nie ma reguły. A Młody śpi od 19 do 1/2 później pobudka o 4,6.30 i później już różnie 8.30 albo 9.30
 
IMG_2539.JPG

IMG_2540.JPG



Piąstka już przyszykowana do ataku na misie [emoji23][emoji23][emoji23]

Gwiazda już prawie ciagle się uśmiecha jak widzi rodziców i jak mówimy do niej [emoji7][emoji173]️ bezcenny widok
IMG_2550.JPG
. Tutaj akurat nieśmiały uśmieszek, bo telefon jak widzi to nie chce się uśmiechać tak jak mówię do niej albo mnie widzi i robi uśmieszki od ucha do ucha, no cudowne [emoji1376][emoji1376]

Tez juz coraz więcej coś tam gaworzy sobie, coraz silniejsza i ładnie już unosi główkę wysoko i rączki widać maja więcej siły skoro potrafi tak już na tym brzuszku leżeć ładnie i unosić główkę, nogami robi wtedy coraz dziwniejsze ruchy jakby chciala już pełzać hah. A już się bałam, że nie będzie umiała podnosić tak jak już powinna, bo często zapominałam o tym aby kłaść na brzuszek i ćwiczyć, a tu wczoraj niespodzianka, bo potrafi i to jak [emoji1376]

Jutro odwiedza nas o 16 położna także zobaczymy ile w te 4 tygodnie od szczepienia przybrała i urosła. Było 4220 g i 58 cm.

A w środę na 13.30 usg bioderek i tego najbardziej się obawiam. Mam nadzieje, ze wszystko wyjdzie dobrze.
 

Załączniki

  • IMG_2539.JPG
    IMG_2539.JPG
    379,4 KB · Wyświetleń: 301
  • IMG_2540.JPG
    IMG_2540.JPG
    410 KB · Wyświetleń: 295
  • IMG_2550.JPG
    IMG_2550.JPG
    361,7 KB · Wyświetleń: 298
Dziewczyny czy Wasze maluszki przysypiają już całe noce? Mój mały z soboty na niedzielę przespał ciągiem 10 godz, od 20 do 6. A mnie zalało. Cycki jak kamienie i nie mogłam sobie miejsca znaleźć bo bolały. Dzisiaj w nocy 8 godz spał. Pobudka o 4. Córka pamiętam do roku chociaż raz się budziła na cyca. Ciekawe jak z małym będzie. Czy to nie za wcześnie dla niego żeby tyle spał w nocy?
Ja bym nie wzbudzała. Noworodka tak ale już teraz nie. Moja miała 2razy sen po 8godzin a tak to max 5-6 godzin ten pierwszy nocny sen
 
reklama
Dziewczyny,czy Wasze dzieci jak skonczylyv2 miesiące też zaczęły gorzej spać w nocy? Moja wcześniej miała chociaż jedną przerwę 5-6 H od jedzenia, a teraz wstaje co 2,5-3. I tak już któraś noc z rzędu.... spać mi się chce... no i ma coś z mojego taty, budzi ja kupa o 5:30:D dramat... karmię koło 5, chwilę przed, zdążę zasnąć i już muszę wstać bo ta po pachy zesrana...:D
Mój właśnie od jakiegoś czasu w nocy robi tylko siku, mega kupa jest rano ☺i zaczyna mi całe noce przesypiać.
 
Do góry