reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Być może za wysoko podnosisz pupcię przy zmianie pieluchy i wtedy mleko się cofa z żołądka (ten zwieracz jeszcze nie pracuje jak trzeba). My tak mieliśmy często, ale teraz wypracowałam inną metodę zmiany pieluchy[emoji6]

U nas jest czkawka jak malego się dobrze nie odbije. Potrafi beknąc czasami 5 razy a to i tak mało jak widać. Bo kładę go do łóżeczka, zaraz słyszę że coś mieli ozorkiem..czyli cofnęło mu się trochę mleczka i zaraz właśnie jest czkawka. I ulewa orzy niej, chyba że go szybko podnosze do góry i trzymam na rękach to nie zdarzy mu nic wypłynąć.
 
reklama
Zwlaszcza ze moj maluszek w ciagu dnia upomina sie o mleczko jak w zegarku co 2h nie wazne czy spi czy sobie lezy :) dzis w koncu mialam udany dzien malutki dzis spokojniutki dwa razy na spacerku pierwszy przespal caly drugi patrzyl na chmurki :) ciagle usmiechniety nawet nie marudzil przy cwiczeniach :) a jak sie cieszył jak mu spiewalam :) a jak tam Twoj skarb? :*
Wczoraj postanowiłam nie wychodzić. Głowa mnie bolała , gardło i kataru dostałam. Myślałam , że sobie będziemy odpoczywać ale mała spała dwa razy po 20minut i raz godzinę przed kapaniem :p tak to bawiłyśmy się , lezalysmy. W sumie można to zaliczyć jako odpoczynek [emoji23] dzisiaj jedziemy po rolety bo słońce nas wykończy. Mamy salon od południa i w dzień wytrzymać nie idzie .
 
Dziewczyny, które karmią mm. Mam kilka pytań.

1. Jak często podajecie dzieciom wodę, ile ml, i w jakiej temperaturze? :)

2. Ile posiadacie butelek żeby dobrze się funkcjonowało?

3. Jak sporządzacie mleko to wlewacie trochę wody gorącej i trochę zimnej czy podgrzewacie wodę w podgrzewaczu?

4. Jak robicie mleko poza domem? Bierzecie ze sobą wodę w określonej temperaturze w jakimś termoopakowaniu?

Z góry dziękuję [emoji16]


1.moja często wola o wodę .Czasem jej zabiorę i podmienie na mleko bo myślę , że może jest głodna to się wścieka żeby oddać picie :p
Podaje ciepła,wypija od 10-60 często.

2.trzy ale chyba ile by nie było to zawsze za mało [emoji23]

3.mieezam gorąca z zimną :)

4.ze sobą biorę mały termos z gorącą wodą. Ale on słabo trzyma ciepło więc na spacerze udaje się robić mleko w sam raz. Ale czasem też wlewam trochę zimnej wody do butelki , wrazie gdybym musiała szybko mieć mleko zrobione bo wiem że przed wyjściem nie chciała jeść :) wtedy dolewam z termosu gorącej i jest ok .:)
 
Dziewczyny, które karmią mm. Mam kilka pytań.

1. Jak często podajecie dzieciom wodę, ile ml, i w jakiej temperaturze? :)

2. Ile posiadacie butelek żeby dobrze się funkcjonowało?

3. Jak sporządzacie mleko to wlewacie trochę wody gorącej i trochę zimnej czy podgrzewacie wodę w podgrzewaczu?

4. Jak robicie mleko poza domem? Bierzecie ze sobą wodę w określonej temperaturze w jakimś termoopakowaniu?

1.Z góry dziękuję [emoji16]
Woda zalezy jak mi sie przypomni,a i bez wody daje rade i waki kupki ladne ;) podaje w butelce 90 ml a i tak wypija mniej ;) temp pokojowa
2.Ja posiadam dwie ale uzywam jednej bo drugiej nie lubi ;) jesli chodzi o nocne karmienia przydalyby sie nawet 3 bo tak chodze myc ta butelke..
3.Ja wlewam troche goracej troche zimnej ;)
4.Jak idziemy na spacer tylko 2 gidzinny no to robie mleko w domu i wkladam do termoopakowania ,a gdy wyjezdzamy biore termos z goraca woda i butelke z zimna i proszek mleczny ;)
 
Dziewczyny, które karmią mm. Mam kilka pytań.

1. Jak często podajecie dzieciom wodę, ile ml, i w jakiej temperaturze? :)

2. Ile posiadacie butelek żeby dobrze się funkcjonowało?

3. Jak sporządzacie mleko to wlewacie trochę wody gorącej i trochę zimnej czy podgrzewacie wodę w podgrzewaczu?

4. Jak robicie mleko poza domem? Bierzecie ze sobą wodę w określonej temperaturze w jakimś termoopakowaniu?

Z góry dziękuję [emoji16]

1 Ja podaję wodę raz, dwa razy dziennie. Temperatura taka jak mm chyba że jest gorąco to letnia bardziej. Podaje tyle ile.mala chce wypić ale chyba nie więcej jak 40ml

2 Mam dwie malutkie (dostałam z niebieskiej paczki) i w nich wodę daję. Dwie większe i zastanawiam się nad trzecia większą bo lepiej w nocy jednak nie myć butelek tylko iść spać :p

3 zimna przegotowaną i do tego gorąca z termosu.

4 biorę termos z gorącą i zimna w butli już.
Mam ocieplacz do butelek ale mam by musiało być bardzo gorące by trzymało dłużej a nie moze być wyzej jak 40 stopni by nie zabić witamin itd. Rzadko więc ocieplacza używam.
 
Dziewczyny, które karmią mm. Mam kilka pytań.

1. Jak często podajecie dzieciom wodę, ile ml, i w jakiej temperaturze? :)

2. Ile posiadacie butelek żeby dobrze się funkcjonowało?

3. Jak sporządzacie mleko to wlewacie trochę wody gorącej i trochę zimnej czy podgrzewacie wodę w podgrzewaczu?

4. Jak robicie mleko poza domem? Bierzecie ze sobą wodę w określonej temperaturze w jakimś termoopakowaniu?

Z góry dziękuję [emoji16]

1. Ja podaje raz dziennie wode i raz herbatkę rumiankowa z hipp bez cukru( ale herbatke co ktorys dzien) :)
Nie podaje w tem pokojowej, bo dla mnie to jest poprostu zimne.
Podgrzewam tak jak mleko w podgrzewaczu( mam taką opcje ustawioną, że grzeje stałą optymalną temperature idealną do picia)
2. Ja mam dwie dr Browna żeby bylo sprawnie w razie wu i Aventa do wody i herbatki.
3. Wode mam cały czas w butelce w podgrzewaczu, ustawiony na tą stałą temperature :) Więc jak Jagódka jest głodna tylko wsypuje mleczko i gotowe :)
4. Akurat jak jadę do mamy na cały dzień to Ona u siebie przegotowuje wodę a ja biore tylko podgrzewacz ze sobą:)
A jak idziemy gdzieś na chwile albo wiem ze nie dojadla to biore zrobione mleczko ze sobą ( w ciągu godziny można podać)
 
reklama
@Ewka34 Ja z czystym sumieniem mogę polecić mleko babydream. Kiedyś o tym czytalam i te wszystkie produkty dla rosmana robią dobre firmy. Pieluchy są od pampers, słoiki od hipp A mleko od Humany. Mają niemieckie standardy. W mleku ponoć jest stosunkowo mało cukru. Jego minusem jest to że się lekko pieni przy rozrabianiu ale to kwestia przyzwyczajenia. Nam służy w 100% . Oczywiście to co służy leonowi może nie być dobre dla Michaliny ale warto spróbować. U nas mały rośnie. Brzuszek. Kupki i inne historie bez zastrzeżeń;)

Właśnie czekam na solarium :) teściowa została z dziećmi. Wieczorem też zostanie A my z małżonkiem idziemy do kina :)
 
Do góry